Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldre költözés változatoss...

Külföldre költözés változatosságért. Mennyire jó ötlet? (Hollandia)

Figyelt kérdés

Pár éve nagyon erősen gondolkodom azon, hogy kimegyek Hollandiába, mert szeretnék megtapasztalni egy igazi nyugati országot. Elegem van már ebből a gyűlölködő, szürke, (volt) kommunista közegből. Azzal tisztában vagyok, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, de ettől biztosan jobb.

Nem karrier és pénz miatt mennék ki, az elsődleges cél a változás. Diplomám nincs, csak érettségim és hollandul sem beszélek, de angolul igen. Ha mennék akkor is csak jövőre (különböző okok miatt és ez amúgy is egy friss ötlet), addig még tanulnék hollandul.

Megtakarított pénzem van és ott is dolgoznék, arra gondoltam, hogy munkaközvetítővel mennék ki és aztán megpróbálnék albérletet szerezni(úgy tudom, hogy egyre nehezebb ott is találni), és stabil állást is. Igazából valami raktári munkára gondoltam először.

Minimum fél évre tervezek, de a helyzettől függően lehet több és kevesebb is. Ha tetszik akkor a végleges ott maradást sem zárom ki.


Valaki volt hasonló helyzetben? Ha kiment mit tapasztalt? Bejött az ottani élet vagy nem?



jún. 1. 20:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 90% lehet tulzas mindket oldalrol, de van benne igazsag.
jún. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel itthon vagyok 2 hét szabin pont ezért válaszlok.


Hollandiában (mint minden országban) 2 féle lehetőséged van.


A: Közvetitős meló, ami szállást ad. Covebo pl nem rossz, de van más is ami jó munkát tud adni. Ha nem szakmádban mész el dolgozni mert pl nincs is akkor raktárakat ajánlom. Hátránya az hogy a kelet összes link emberét oda viszi a szél, viszont utána tudsz olyan munkát keresni ami jobban fizet. Lakhatási válság van sajnos ott is.


B: Ketten mentek ki valakivel, kerestek annyi pénzt hogy az albit fizessétek és olyan helyre tudtok menni ami rendezett. Ez macerásabb mert kell lakcimet intézned is pl.


Én azt mondom aki tervez menni próbálja meg mindenképp de matekozzon előtte rendesen megéri-e vagy sem.



Én most egy francia cégnél dolgozom, hajón vagyok pincér. 3 an vagyunk egy szobában, nagyon sok a meló de évente 7.5-8mFt ot nettoban félre tudok tenni magyarul itt vidéken 3-4év alatt házat veszek hitel nélkül. Mindenki döntse el megéri-e neki, de én azt mondom igen. Innen mindenképp menni kell mert nincs babér.

jún. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Szerintem kimegyek és utána fogok csak dönteni, hogy meddig maradok ott. De előtte részletesen megtervezem. Jó lenne, ha jönne velem valaki.
jún. 2. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!