Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Most mi ez a pártfordulás?

Most mi ez a pártfordulás?

Figyelt kérdés
Egy kisebb faluba lakunk így mindenki tud mindenről kb. Van egy haverunk ilyen kerti munkákat szokott nálunk csinálni, meg fát vág stb, amúgy pár házzal arrébb lakik csak. Most hívjuk Pistinek, van egy élettársa akit eltart Mari. Na Mari mivel egész nap otthon van amíg Pisti dolgozik így fűvel fával összejár kefélni, illetve hozzájuk is beugrik néha ez az, van aki ott dugja. Egyszer Mari elment pestre valami ügyeket intézni pár napra, és az exénél "aludt". Közbe Pisti átjött hozzánk és a feleségem felvilágosította hogy ennyire ne legyen már hülye. Pisti mindent elhisz Marinak, de hát na. Szóval borította a bilit. Segített Pistinek kipakolni Mari holmiját meg elvinni az anyjáékhoz. Pisti nem egy észkombájn de amúgy jó csávó csak mivel tudta a feleségem hogy Mari elég dörzsölt így kioktatta Pistit hogy ne vegye fel a telefont, zárja be a kertkaput hogy be se tudjon menni stb. Pisti közben dolgozott stb, szót fogadott a feleségemnek hogy mit csináljon így Mari hiába próbálkozott az asszony mindig előrébb járt egy lépéssel. Ez ment úgy három, négy hónapig. Akkor már ugye Pisti se járt át napi szinten csak az első hónapban. Na mindegy úgy négy hónap után Mari visszajött de úgy hogy vissza is költözött Pistihez. Az asszony amikor megtudta persze tökre ki volt akadva hogy mit keres itt már megint Mari. Pisti nem normális majd beszél Marival jól elzavarja stb. Erre most meg azt mondja hogy Pistin nem lehet segíteni, meg amúgy is jó hogy visszajött Mari mert legalább Pisti nincs egyedül. Meg ő biztos nem szól abba bele hogy Mari kivel mi csinál, mert semmi köze hozzá. Csak hallgattam hogy most mi. Na szerintetek mi ez a nagy pártfordulás az asszonynál? Ti értitek?

máj. 28. 08:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem rájött hogy Pistin nem lehet segíteni.
máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt értem, mert ő is ezt mondja. De szerinted miből jött rá, vagy hogyan? Eddig azt hajtogatta, hogy nem fogja hagyni Marinak hogy kihasználja Pistit. Akkor most mi változott?
máj. 28. 09:04
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem rosszból de a feleséged a háttérből kritizálta Marit ami persze jogos.

És most hogy visszament Mari élőbe már lehet nem mer neki szólni a feleséged.

Mert mikor Mari megjelent megint azóta nem szól a feleséged csak mikor távol volt...

máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem rájött az igazságra nagy nehezen.

Se te, sem mások nem tudják eldönteni hogy Pistinek mi a jó.

Vannak beléd nevelt dogmák, amik miatt egyetlen szempontból látod a dolgokat, így nem tudod egy szélesebb, több szemszögből teljes képet nyújtó nézőpontból szemlélni az eseményeket, dolgokat.


Ebben az esetben pl. egy üzletember azt mondaná, hogy jobb egy jól menő bizniszben benne lenni 50%al, mint 0%al egyeben sem :)


Lehet, hogy Pistinek esélye sincs másik asszonykára, éljen egyedül, magányosan és szomorúan punci nélkül csak mert igaza van?

Lehet hogy megbeszélték hogy más a libidójuk és egy nyitott kapcsolattal megoldották.

Nincs abban semmi szégyen, mindenki olyan életet válasszon a lehetőségek függvényében, ami a leginkább boldoggá teszi őt. Mások csak olyat tudnak tanácsolni, ami másoknak jó, senki nincs a helyében.

Az asszonykád valószínűleg belátta ezt.

ha szeretnéd hogy csakazértis neked legyen igazad, akkor hozd össze egy másik csajjal :)

máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Katona Dius ***** válasza:
100%

1. Rájött h Pisti menthetetlen.

2. Rájött, hogy neki semmi koze hozzá, higy bacca el az életet Pisti.

máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
88%

Pisti közben az asszonyod kezelgette, míg Mari miatt búslakodott.

Mikor Mari visszajött, Pisti lapátra tette az asszonyod.

Szívesen

máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A szó, amit keresel, a pálfordulás. Pártfordulás nincs.
máj. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Tipik falusi lelki nyomor, mindenki a másik magánéletével foglalkozik, a sajátja helyett.
máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
7.: Ne várj túlzott műveltséget tőlük. Arra van energiájuk, hogy mások magánéletébe kéretlenül beavatkozzanak.
máj. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Shaddark ***** válasza:
36%

#8

Családi barát.

Vidéken még törődnek a közegükkel az emberek, nem csak belerúgják az árokba aki fekszik az út mellett :)

Én is pl. a családi házas kisvárosban ahol felnőttem, minden szomszédot ismertem, átjártunk egymáshoz, segítettünk egymásnak.

Nagyobb városban bérlakásban a köszönés is luxus lett, senki nevét nem tudtam, azét sem akitől egy vékony fal választott el.

Most megint családiban lakom, és ha nem is vagyok annyira jó viszonyban mint a szülővárosomban, de tudom a szomszédok nevét, néha beszélgetek velük ha összefutunk az utcán vagy a kerti munkáknál.


Ez ilyen, minél jobban összezsúfolják az embereket annál jobban távolságot tartanak. Mert muszáj is...

máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!