Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért jobb "agglomerációban"...

Miért jobb "agglomerációban" élni, mint bent a városban?

Figyelt kérdés

Egy másik, közlekedési fórumon merült fel egy adott téma, miszerint a nagyvárosokban, megyeszékhelyeken a reggeli-délutáni csúcsforgalmat az okozza, hogy az utóbbi években-évtizedben rengeteg ember költözik ki az adott nagyvárosból a város körüli falvakba, kisvárosokba (10-20-30 km-es körzetben), és onnan járnak be autóval a munkahelyre, gyereket óvodába/iskolába, vásárolni, egyéb ügyeket elintézni, stb.

Innen merült fel bennem a kérdés, hogy vajon mi szólhat amellett, hogy az emberek a városból kifelé költözzenek? Tekintve, hogy egy nagyvárosban, ha bent lakik az ember - mégha nem is közvetlen a belvárosban - akkor is jóval több minden "kéznél van", könnyebben elérhető, mint 15 km-re a várostól egy párezer fős faluból/kisvárosból. Ami ugye azt jelenti, hogy könnyebben elinzéthetőek a dolgok, kevesebbet kell autóba ülni, van helyi tömegközlekedés, jó időben bicikli, stb.


A kérdés tehát: valaki fel tudja sorolni, hogy a városból a város környékére kiköltözésnek milyen előnye van (ami bent a városban hátrány), hogy sokan kifelé jönnek a nagyvárosokból? Akik nagyváros "mellett" laknak, mi miatt döntöttek így?



2023. szept. 6. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek többet jelent a zöldövezet, a természet közelsége, a kistelepülés nyugalma mint az hogy minden közel legyen.
2023. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, hogy hol jobb élni, hogy hányszor kell bejárnod dolgozni a munkahelyedre.


Én nekem heti 1x kell, így az agglomeráció vonzóbb, ha mindennap be kéne, akkor inkább beköltöznék a belvárosba.

2023. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
25 éves koromig megyeszékhelyen laktam, magyar viszonylatban nagyobb városnak tekinthető. Viszont főút mellett, szóval nem a legnyugisabb részen. Nem mondom, hogy utáltam, hiszen ott nőttem fel, de nem is tartom vmi jó helynek. Introvertált vagyok, ez is számít, én a nyugit, a csendet szeretem. Fővárosban laktam kb 7 évig, eleinte okés volt, de egyre jobban zavart a tömeg, az állandó nyüzsgés, zajok, szirénázás, ordibálás, kosz. Most Bp-től 40km-re lakom családi házban, egy kis faluban, csendes mellék utcában, mellette tele zölddel, ahova ki tudunk menni sétálni. Nagyon szeretem, van minden, ami nekem feltétlen kell (posta, gyógyszertár, boltok). Heti kétszer bejárok Pestre, de mindig alig várom, hogy haza érjek. Számomra ez az elviselhető mennyiség a civilizációból.
2023. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb volt az ingatlan, és jóval nagyobbak a telkek, amikor ideköltöztünk. Nekünk szempont volt, hogy legyen a közelben iskola-óvoda, BKV, aztán azóta én is home office-ba kerültem, szóval a dugót sem generáljuk igazán. A biciklis részt nem is értem, bent a városban sosem használtam, mióta itt lakunk a kertes házak között, ahová lehet, bringával megyek.
2023. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi. Agglomerációban élek, és mégis utálom
2023. szept. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Kert
2023. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy agglomerációban élő kollégám mindenféle gyümölcsök termesztésével kísérletezget a saját kertjében, egyébként informatikában dolgozik. Egy másik ismerősöm, miután kiköltöztek a családjával agglomerációba, méhészkedni kezdett.

Én eléggé kötve vagyok jogsi nélkül a tömegközlekedéshez, de egy kertvárosi részen el tudnám képzelni magam a külvárosban, most is külvárosi részen élek, csak lakótelepen, ahol amúgy sok a park is, belvárosban nem élnék.

2023. szept. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
szeretek autózni, utálok tömegközlekedni és utálom a város zaját és nyüzsgését is. Csak azért járok oda mert ott a munkahelyem ami jól fizet.
2023. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nincs olyan, hogy "a város". Például Budapesten belül is élhetsz akár kertes házban is a II. kerületben relatív elérhető távolságban a belvárostól. De például egy külső kerületi "panellakónak" igazából a szigorúan vett "város" pont ugyanannyira messze van, mintha kint élne agglomerációban.


Hozzátenném agglomerációban is élhetsz lakásban 100 km-re a várostól.


De például vidéki megyeszékhely mellett élnek a testvéremék. Csendes, jó levegőjű családi házas övezet, mint egy kis falu. Viszont 10-15 percre van a belváros, fél órán belül meg lehet járni bármit oda-vissza. De ugyanúgy kijön a taxi, a futár a pizzás, mint városban.


Én csak azt bánom, hogy mára minden megdrágult. Pá éve testvéremék környékén 150-200 ezer volt a házak m2 ára. Mára ott is 4-500 ezer körül mozognak.

2023. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
A legtöbb olyan nagyvárosban, aminek van valamiféle gazdasági ereje, azaz vannak munkahelyek, sajnos nem, vagy alig maradtak magánházqs, max. 1 emeletes beépítettségű lakóövezetek. Ez szerintem az elmúlt 70 év elcseszett "városfejlesztése", amire rátett egy lapáttal az elmúlt 30 év ingatlanberuházóinak a mohósága. Mára alig maradtak ilyen helyek, ha maradtak, akkor szinte megfizethetetlenek... az emberek tódulnak ezekbe a városokba, otthoni munkalehetőség híjján, aztán ki az agglo-ba, amint megtehetik hogy legyen egy saját kertes ingatlanuk. Ebben Budapest jár az élen. Sajnos ezeket a helyeket is föl fogja zabálni a város, nálunk (nem-Bp) is vannak már jelei, hogy a valamikor nyugis kertvárosok is egyre zsúfoltabbá válnak, megjelennek a lakóparkok, társasházak. Az egyetlen ami ezt még csillapíthatná az az ún. barnamezős beruházások. Sajnos erről is csak a handabanda megy. Marad a történelmi, kisvárosias városnegyedek ledózerolása, tásasházakkal beépítése, a zsúfoltság, a dugók, az emberek egyre kijjebbre és kijjebbre menekülése, még több dugóval, még élhetetlenebb városokkal. Egyébként nagy a szája most a HO-soknak de 10 éve pl. egyáltalán nem volt jellemző a HO, mégis kiköltöztek az emberek. Sajnos ennek presztízs- és egyéb kultúrabeli okai is vannak. Például hogy belvárosi polgárinlakásban (most az igazi, történelmi városmagokról beszélek, nem arról hogy a vidékről pestre került suttyónak minden belváros ahova metró jár) lakni még mindig nem státusszimbólum, ellentétben egy gigantikus kültelki gagyiterrán villával. Igazi elcseszett városépítészet a mienk és sajnos ezt csak fokozza a mai hozzánemértés, dilettantizmus is.
2023. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!