Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mivel jobb agglomerációból...

Mivel jobb agglomerációból munkába járni?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, kinek mi a véleménye.


Tudni kell, én alapból utálom az autókat, számomra kényelmetlenek, nem tartom biztonságosnak és van bennem egy kis zöld hajlam is (bár úgy érzem, túlzásba azért nem viszem).

Pár év múlva szeretnék egy Budapest környéki kisebb városban vagy községben lakni.

Úgy érzem, legszívesebben vonattal járnék be dolgozni, azért amennyire tudom, 30 percenként, legritkábban óránként megy vonat, sok helyről 20-30 maximum 40 perc a menetidő.


Jelenleg is 20 perc az utazási idő egyetlen járattal Budapesten belül, leginkább nézelődök és gondolkozom, nekem kell ennyi feltöltődés reggel és délután is, de néha rejtvényt fejtek, olvasgatok, tanulok, telefont nyomogatok.

El tudnám képzelni ugyanezt vonaton is, főleg, mert ha lassan is, de folyamatosan fejlesztik az elővárosi vasútvonalakat.


Lehet, hogy késik a vonat, de szerintem 5-10 perc késés nem a világ vége, ennyi szerintem dugók miatt is kialakulhat, de ekkora "szórás" az utazási időben a budapesti tömegközlekedésben is jelen van.


Pénzügyileg mi éri meg amúgy? A munkaadó mit támogat könnyebben / szívesebben?

Ha valaki kifejezetten nem szereti az autókat, annak fárasztó minden reggel és munka után fáradtan vezetni, az útra koncentrálni?


2015. szept. 2. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

A cégek inkább a tömegközlekedést fizetik,mintsem a kocsit...már ha fizetnek bármit is.


A tömegközlekedés biztosabb.

A kocsi elromolhat,ellophatják,megtörheted,parkolóhely kell neki,...

2015. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A te esetedben nincs értelme az autónak.
2015. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is BKV, legfeljebb veszel mellé egy robogót is 50-ért, ha épp olyan kedved van, jó az idő, vagy sietnél. Azzal parkolóhelyet is könnyebb találni.
2015. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A vonatok a városi közlekedésben sokkal kiszámíthatóbbak, mint a buszok, mert utóbbiak nagyobb eséllyel ragadnak dugóba. Ugyanakkor tény, hogy ha a vasúton gond van, akkor a vonat nem fogja két utcával arrébb haladva megkerülni a problémás helyet. De ha olyan helyre költözöl, ahol sűrű a vonatközlekedés, nem igazán fog zavarni, hogy épp mondjuk egy késett vonatra szálltál fel.
2015. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Komárom-Tatabánya között évekig jártam vonattal. A bérlet 86%-át a cég fizette. Városon belül meg kerékpár (annak én vettem a bérletét). Szóvak otthonról állomásra elteker, vonatra fel, leszállás után melóba beteker. Hazafelé ugyanígy.
2015. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kerékpárom már most van, a továbbiakban sem zárkózom el a kerékpározástól :)
2015. szept. 3. 01:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!