Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapest XV. kerület, Bocskai...

Budapest XV. kerület, Bocskai utcáról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam itt eladó házat, érdekelne az utcában vagy a környékén élők véleménye. Nyugodt környék-e, egyebek. A közlekedés nem tűnik rossznak. Előre is köszönöm.

2023. ápr. 22. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem rossz a kozlekedes. Nagyon kinnt van. En nem laknek ott.
2023. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van ennél jóval kintebb is azért... Buszból tényleg keveset látok, de a Vác-Szob vasútvonal közelsége határozottan jó, 10 perc a Nyugati. És az M3 bevezető is közel van.
2023. ápr. 22. 09:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Csendes hely, de nem a legjobb része Rákospalotának. Persze, az is kérdés, az utca melyik részén van a ház. Az északi vége pont a polgármesteri hivatal mögé esik, az már kicsit zajosabb, de jobb a közlekedés. 3 megálló busszal az újpesti metró-végállomás.
2023. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mesélek egy kicsit... Két éve költöztünk ide, de már rendesen megbántuk. Az ingatlanos előadta, hogy milyen rohadt nagy nyugalom van itt, mi meg sajnos benyaltuk az egészet, mert az első terepszemle alapján tényleg ez volt a benyomásunk. Mi az utca legdélebbi szakaszán lakunk, a Wysocki utca és a Dugonics utca közötti szakaszon. Ez a rész teljes mértékben hozza a magyar átlagra jellemző dilettáns kutyatartás problémáját: lassan már minden barom kutyát tart, de az már luxus, hogy foglalkozzanak vele meg neveljék. Sok idegbeteg korcs van az utcában, és gyakorlatilag a semmit ugatják órákon keresztül, az ostoba gazdáik meg magasról tesznek rájuk. Az egyik díszpéldány nem messze tőlünk, az utca túloldalán lakik, már ránézésre is lerí róla, hogy az intelligenciája a béka segge alatt van valahol. Van egy nagytestű, mély hangú, fekete kutyája, amelyikből sikerült egy elb*szott idegroncsot "nevelni". Veszettül ugat mindennap, és nem ritkán az éjszakákat is átugatja. Ha valaki elsétál a házuk előtt, idegrohamot kap és szabályosan nekiugrik a kerítésnek. Szerintem már megkattantunk volna, ha a közvetlen közelében lennénk, de még így, távolabbról is iszonyúan zavaró. Nyilván soha nem foglalkoztak szerencsétlen jószággal, csak pöcshosszabbítónak tartják, hogy lehetőleg felverje az utca nyugalmát meg hergelje a többi idegbeteg kutyát. Mert ha az egyik rákezd, betársul az összes többi is, és zeng az egész környék. Siralmas ez a szint, én eltiltanám az efféle véglényeket az állattartástól. Sajnos nem vagyunk egyformák... Nekem pl. égne a pofám, ha az én kutyám pofájától zengene az utca napközben, nemhogy éjjel... Ezek meg fosnak az egészre, merthogy tipikus prolik. Persze itt mindenki csak lapít, mert félnek a konfrontációtól és inkább tűrnek. De az biztos, hogy ha ennek a gyökérnek a közvetlen közelében laknánk, már felnyomtuk volna a jegyzőnél, vagy rászabadítottunk volna egy valamire való, rámenős állatvédő egyesületet. Bocs, hosszú iromány lett, de gondoltam első kézből is kapsz egy véleményt. :) Ne gyere ide... Hidd el, nem éri meg. Mindenfelé sok az igénytelen proli, de itt különösen sok van. A közlekedésre egyébként nincs panaszunk, a vonat közel van, de autóval is hamar beérünk a belvárosba. Ha bármi kérdés van, írj nyugodtan.
2023. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A folyamatos ugatást tényleg nem lehet bírni, és nemcsak az állat elhanyagolása miatt büntetném az ilyen fszkalapokat, hanem a többi lakó nyugalmának szétbarmolása miatt is. A Dugonics utcai kereszteződéstől feljebb lenne a ház, de mi a garancia, hogy ott nincs egy ügyeletes paraszt, aki nem foglalkozik a kutyájával? Próbahetet kellene tartani, enélkül nagy merészség belevágni... Még agyalok rajta.
2023. jún. 5. 13:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Két utcával arrébb, a Bethlen Gábor utcában lakom. Egyetértek az előző hozzászólóval, miszerint rengeteg a proli itt és a megy a kutyaugatás megállás nélkül. Sajnos sok a nem napon barnult egyén is.


A közlekedés nem rossz, vonattal a Nyugati, autóval az M3-as bevezető, tömegközlekedésre pedig ott vannak a 25-ös, 124-es, 125-ös buszok, kis sétával az 5-ös busz, illetve az Újpest Kp. felé tartó összes busz (104, 204, 170, 196, stb).


Ha még egyszer kéne választani, tuti, hogy nem költöznék erre a környékre. Rákospalotának vannak sokkal jobb helyei is.

2023. szept. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom. Én is csak a Wysocki utca felőli részről tudok nyilatkozni, ez gyakorlatilag élhetetlen a sok idegbeteg kutya miatt. Pedig egyébként jó környék lenne. A 184-ben egy hibbant zenebömböltető gyökér lakik, pünkösdvasárnap reggel 5:30-kor konkrétan arra ébredtünk, hogy ész nélkül dübörög az ócska zenéje. A 178-ban meg a környék legidiótább kutyája, egy elhanyagolt, idegbeteg németjuhász. Szinte éjjel-nappal halljuk a pofáját, gcire irritáló, fülsértő hangja van. Ha magára hagyják, úgy őrjöng, mint egy fékevesztett vadállat, akit ölnek. Hálistennek valamivel távolabb vagyunk mindkét hülyétől, de ez nem megoldás, az egész környék szív miattuk. Nem tudom, vettél-e azóta házat, de ha teheted, kerüld ezt a részt. Ősszel mi is költözünk, ha minden jól megy.
máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Végülis nem vettem meg a kinézett házat, de azért emeltem ki a kérdést, mert még mindig nem zártam ki teljesen az odaköltözés lehetőségét, most is van eladó ház. Ellenben nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat, az utca végére biztosan nem megyek. :) A prolik és a neveletlen kutyák nem hangzanak túl jól.
máj. 22. 09:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es: Egyetlen ingatlanosnak (lakáskupecnek) se szabad hinni. Nekik az az érdekük, hogy minél előbb elsózzák a legszörnyűbb vackot is és össze-vissza hazudoznak. Pl. volt olyan, hogy megnéztem egy lakást, a szomszédok romák voltak utána a kupecnő letagadta. Nem romák, én rosszul láttam. Konkrét hülyének nézés.
máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as: A legtöbb pesti külváros ilyen. Én Dél-Pestre mentem belpestről pár éve. Amit szeretek, az az, hogy zöld, van egy kis kert. De a sok proli nagyon idegesít, a szomszédaim is olyanok. Ráadásul kíváncsi, pletykás népek. Én bezárkózom, nem törődöm velük. Ők meg mindenfélét kitalálnak. Van vérbeli kotnyeles, szipirtyó szomszédasszonyom is. Igaz, utóbbi a jobb környékeken is van, de itt több ilyen van.

Az idegbeteg németjuhász is stimmel, errefelé sokan tartanak pitbullokat is.

máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!