Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha van a közeledben rengeteget...

Ha van a közeledben rengeteget ugató kutya, hogy bírod a megpróbáltatásokat? Kinek mi vált be idegbaj ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon jó helyen laknék, ha az egyik szomszédom nem egy dilettáns primkó lenne, akinek halvány gőze nincs a felelős állattartásról. Van egy nagytestű, mély hangú kutyája, akiből idegroncsot nevelt, már ha ezt egyáltalán nevelésnek lehet nevezni. Régebben láncon tartotta, mert vad volt, nyilván sokat ért el vele. Egy ideje már kenelben tartja, de azon kívül, hogy ad neki enni, abszolút nem foglalkozik vele. Szerencsétlen jószág van, hogy szinte végigugatja a napokat. Sajnos pár hónapja már ott tartunk, hogy nem ritkák az átugatott éjszakák sem. Nem tudom, ki hogy van ezzel, de nekem égne a pofám, ha a szomszédaimnak éjjel az én kutyám óbégatását kellene hallgatni. Na, hát ennek nem ég, gyakorlatilag negligálja, soha nem szól rá. Tipikus primkó, akivel szót érteni nem lehet. Amikor például viharos szél fúj, szabályosan megkattan a kutya és a szokottnál is veszettebbül ugat, ilyenkor éjjel is. Tényleg nem tudom, hogy lehetne leállítani ezt az őrületet, amit naponta hallgatnunk kell. Mindenki lapít, be van tojva, mert nem akarnak konfrontálódni, inkább tűrnek. Én se akarok balhét, de ez már messze túl van a tűréshatáron szerintem. Tényleg érdekel, hogy aki hasonló helyzetben volt valaha vagy van most épp, hogy viseli, mit érdemes tenni, van-e egyáltalán megoldás a költözésen kívül... Asszem igencsak megfogyatkozna kis hazánkban a kutyatartók száma, ha szellemi szinthez kötnék a tartást. Itt a környéken (kvázi kertváros) sokan tartanak és csak kevesen foglalkoznak velük. De ez itt olyan, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. És azt nézik hülyének, akit ez zavar, mondván, hogy a kutyának az a dolga, hogy ugasson. Agyf*szt tudok kapni ettől a mondattól.

2023. márc. 27. 18:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Igazából úgy lenne helyes, ha állattartáshoz is lenne külön jogosítvány. Amit sok ember művel ebben az országban, az máshol állatkínzással ér fel. Illetve vannak dolgok amikben már nálunk is, csak épp a kutya se ellenörzi, hiába van sokszor a hatóság is értesítve. Csomó olyan van hogy kijár a kutya rendszeresen, voltak ebből támadások sőt kórház, maradandó sérülések, haláleset is. És pont a legprimitívebbeknek általában a harcikutya a kedvence, mert mi más is lenne... Szóval kutyatámadások, rendszeres ugatás, mások zavarása, aztán állat oldalról is nagyon sokszor nincsenek rendben a dolgok, nem megfelelő lakóhely, étel, sétáltatva sose volt mert udvarba van zárva ahol megőrül stb. Sok a más módon idióta gazda is, akik a saját viselkedésükkel és félrenevelésükkel teszik idegbeteggé sőt gyakran veszélyessé a kutyát. Tényleg jogosítvány lenne a legjobb ehhez is, bár amíg nálunk ilyenek a közállapotok, ez biztos hogy nem lesz. Legfeljebb kutyaadó.
2023. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek.
2023. szept. 16. 14:13
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok, miért pontoztatok le? Csak jó kedvem volt és bizony ha az van akkor én is vissza ugatok, ne éljetek már ennyire befásultan. Nyíljatok a világ felé. Régen nem volt ilyen nagyobb gondok voltak ne legyetek ennyire kényelmesek. :)
2023. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Inkább a 11-es választ nem kellett volna lepontozni, nagyon jól látja a mai állapotokat.


13: nyilván elkezdek ugatni, mikor a kutya őrjöng a szomszédban, egyáltalán nem foglalkozik olyankor velünk. Régebben próbáltam rászólni, semmi értelme nem volt. Annak az idióta baromnak kellene vele foglalkozni, aki állítólag a gazdája, csak b*szik rá, mert végtelenül primitív. A "régen nagyobb gondok voltak" félmondatra csak annyit reagálnék, hogy az szerintem elég nagy baj, mikor egész napos munka után nem tudok pihenni éjjel itthon, mert egy elhanyagolt, idegbeteg kutya átugatja az éjszakát, a dilettáns gazdája pedig egyszer se méltóztatik rászólni. Próbáld ki egész napos meló után a több napon át tartó kialvatlanságot, aztán majd átértékeled, mi számít nagy bajnak és mi nem.

2023. szept. 20. 12:06
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván vannak ilyenek is, dehogy egy emberbe se legyen jó indulat felém hát érdekes.
2023. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!