Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha van a közeledben rengeteget...

Ha van a közeledben rengeteget ugató kutya, hogy bírod a megpróbáltatásokat? Kinek mi vált be idegbaj ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon jó helyen laknék, ha az egyik szomszédom nem egy dilettáns primkó lenne, akinek halvány gőze nincs a felelős állattartásról. Van egy nagytestű, mély hangú kutyája, akiből idegroncsot nevelt, már ha ezt egyáltalán nevelésnek lehet nevezni. Régebben láncon tartotta, mert vad volt, nyilván sokat ért el vele. Egy ideje már kenelben tartja, de azon kívül, hogy ad neki enni, abszolút nem foglalkozik vele. Szerencsétlen jószág van, hogy szinte végigugatja a napokat. Sajnos pár hónapja már ott tartunk, hogy nem ritkák az átugatott éjszakák sem. Nem tudom, ki hogy van ezzel, de nekem égne a pofám, ha a szomszédaimnak éjjel az én kutyám óbégatását kellene hallgatni. Na, hát ennek nem ég, gyakorlatilag negligálja, soha nem szól rá. Tipikus primkó, akivel szót érteni nem lehet. Amikor például viharos szél fúj, szabályosan megkattan a kutya és a szokottnál is veszettebbül ugat, ilyenkor éjjel is. Tényleg nem tudom, hogy lehetne leállítani ezt az őrületet, amit naponta hallgatnunk kell. Mindenki lapít, be van tojva, mert nem akarnak konfrontálódni, inkább tűrnek. Én se akarok balhét, de ez már messze túl van a tűréshatáron szerintem. Tényleg érdekel, hogy aki hasonló helyzetben volt valaha vagy van most épp, hogy viseli, mit érdemes tenni, van-e egyáltalán megoldás a költözésen kívül... Asszem igencsak megfogyatkozna kis hazánkban a kutyatartók száma, ha szellemi szinthez kötnék a tartást. Itt a környéken (kvázi kertváros) sokan tartanak és csak kevesen foglalkoznak velük. De ez itt olyan, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. És azt nézik hülyének, akit ez zavar, mondván, hogy a kutyának az a dolga, hogy ugasson. Agyf*szt tudok kapni ettől a mondattól.

2023. márc. 27. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Vissza ugatok és röhögök rajtuk milyen mérgesek. :D A lényeg ne görcsölj rá. Csak gondolkodj róluk pozitívan milyen cukik mikor mérgesek.
2023. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hülye állattartók mindenhol vannak. Esetleg birtokvédelmi eljárást indíthatsz az állandó kutyaugatás miatt, jelezheted a jegyző felé a nem megfelelő állattartást, kereshetsz valami rámenősebb állatvédő egyesületet is (pl. Szurkolók, Állatmentő Liga), akik jobban nyomást tudnának gyakorolni rá.
2023. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én szomszédomban van egy kistestű öreg kutya. Egy ketrec szerű kis "kennelben" vegetál. Vastagon a saját ürülékében toporog, koszos régi lábasba kapja párnaponta a kaját, ha erre jár a gazdi (öreg néni) lánya. Az a csoda, hogy van egy egész normális kutyaháza. Abban kuksol egész nap, nem jön elő, alig látni. Na de este, mikor a házban felkapcsolódnak a lámpák és látni bent a mozgást, a kutya menetrendszerűen elkezd üvölteni, sírni, és órákon keresztül nyomja. Nyilván azért, hogy valaki foglalkozzon már vele, mert amúgy soha nem láttam még a gazdáját kimenni hozzá. Egyszer szóvá tettem a dolgot a lányának, és még én voltam hülyének nézve, mivel elmondása szerint ennek a kutyának nagyon jó dolga van, imádják őt és a kutya is őket, anyukája pedig azért nem megy ki hozzá, mert fél a kutyáktól. Igen, a sajátjától is. Szerintetek? Lassan emiatt utálok itt lakni, pedig csak október óta lakunk itt...
2023. márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Hozzá teszem, hogy egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ez a visítás hogy nem idegesíti a saját gazdáját, és miért nem szégyelli magát, hogy a szomszédok minden nap ezt hallgatják...


Nekem is van 2 kutyám. Ha egyet mukkannak, már nézek is rájuk, hogy mi van. Ha elmegyek otthonról, bent vannak a házban, de pár hete, egyetlen alkalommal amíg elszaladtam boltba, kint hagytam őket az udvaron. Az egyik sajnos sírt utánam (fura, mert a házban nem sír soha ilyenkor), a másik szomszéd asszony meg már a kapuban várt minket, hogy közölje, sírt a kutya... Hát mondtam is neki, hogy ezt inkább a másik szomszédnak tegye szóvá, amelyiknek minden egyes nap visít a kutyája...

2023. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Metionin ***** válasza:
72%
Megszoktam. A szomszédunkban szinte mindig volt egy nagyobb testű kutya láncon, ami folyamatosan ugatott amikor az unokák kint fociztak. És minden hétvégén, nyáron minden nap oda voltak lepasszolva a kölykök és a kutya majdnem megőrült tőlük. A szomszédok kb. addig mentek a kutya közelébe, amíg vizet és kaját adtak neki. Amikor elpusztult, akkor kisiskolás voltam, egy hét múlva volt másik, ugyanígy tartva. Ja és rajtunk röhögtek, mert mi pl. sétáltattuk a kutyánkat, hiába "ott a kert".
2023. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Fazik es unatkozik a kutya. Allatvedok.
2023. márc. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekünk, pontosabban a főbérlőmnek is van kutyája, egy yorki, de ő soha nem ugat éjjel. Mondjuk a házban szokott éjszakázni. Az ő ugatása sokkal elviselhetőbb a fülnek, a szomszéd kutya hangja nagyon mély, erős és irritáló. Illetve a szomszédé soha nincs bent, sőt, sétálni se viszik soha, így nem csoda, hogy durván idegbeteg, és minden utcai zajra idegrohamot kap. Az se segít a dolgon, hogy van még egy-két ugyancsak erősen elhanyagolt és ebből fakadóan idegbajos kutya az utcában, és folyamatosan hergelik egymást. Ha az egyik rákezd, beszáll a többi is, és zeng az egész utca.


#3-4 Kár, hogy nem te laksz a szomszédban. :) Az a baj, hogy a hozzád hasonló pozitív kivételekről legfeljebb gyakorin szoktam olvasni, a mindennapokban nagyrészt gyökerekkel találkozom, akik p*cshosszabbítónak tartják a kutyát, és egyáltalán nem nevelik, nem fegyelmezik. Tegnap óta hatalmas szél van erre, ilyenkor például a szomszéd kutya veszettül ugat, az éjszakát is átugatta, az úgynevezett gazdája egyszer nem szólna rá. Költözés lesz itt valszeg, akárhogy is nézem, de nem tartom kizártnak, hogy tényleg rászabadítok erre a gyökérre egy állatvédő társaságot. Mikor éjjeli ugatást kell hallgatni, párszor már komolyan fontolgattam, hogy rendőrt hívok, ami nyilván nem oldja meg a helyzetet, de talán jelzésértékű. Nem egy ébren töltött éjszakát köszönhetek már ennek a nemtörődöm baromnak.

2023. márc. 28. 18:23
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki lapít, be van tojva, mert nem akarnak konfrontálódni, inkább tűrnek."


Jól körbeírtad a mostanra általános és sajátos magyar helyzetet. Szerintem nem véletlen hogy a legtöbb helyen ahol ezt hagyják, ott vérszemet kap a másokat zavaró antiszociális szomszéd, legyen szó üvöltő zenéről, szemétégetésről, ugató kutyáról, vagy akár folyamatos balhézásról. És egyre pofátlanabb lesz, szép lassan élhetetlenné téve az egész szomszédságot, akik mindezt tűrik vagy lapítanak. Ehhez sajnos tényleg kell a megalkuvó és gyáva átlagember. Az pedig egy külön aljas szint ezeken belül is, amikor valaki még tenni próbál a retinens emberek ellen, és ezek a gyáva alakok még beleavatkoznak, az elkövetőt védve, és a rendpárti embert számonkérve az esetleges megkérdőjelezhető de szükségszerű válaszlépései miatt. Na mindegy, kicsit elkanyarodtam a tárgytól.


Szóval én a jegyzőt ajánlanám. Ez mostanra sok esetben nem működik, településtől függ hogy milyen ember ül jegyző pozícióban. De egy próbát megérne. Ha ez nem válna be, akkor a helyedben megpróbálnék megkeresni állatvédő csoportokat, szervezeteket. Szegény kutya nyilván szenved ha folyamatosan ugat, és nem normális állapot, ennek mindenképp véget kellene vetni.


Illetve tűzoltásképpen, addig amíg ezeket rendezed, tudom ajánlani a fehér zajt, esetleg füldugót vagy gyógyteákat alváshoz, de ezeket tényleg csak rövidtávra ajánlom. A probléma gyökerét kell kezelni, az pedig az idióta szomszéd aki nem megfelelően tartja a kutyáját.

2023. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Én szimplán betiltanám a kutyatartást. Undorító dögök egytől egyig.
2023. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 Nem a kutyatartást kellene betiltani, hanem azt, hogy dilettáns véglények állatot tartsanak. Ha egy kutyával megfelelően foglalkoznak, nem lesz idegbeteg és nem kergeti őrületbe az örökös hangoskodásával a szomszédokat. Ehhez persze bizonyos mértékű szellemi kapacitás szükségeltetik, amivel ebben az országban egyre kevésbé rendelkeznek az emberek, elnézve az általános állapotokat. A jog pedig elégtelen az efféle helyzetek megoldására.
2023. szept. 16. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!