Budapesten mennyi lehet az olyan ember, aki tősgyökeres, mondjuk legalább harmadik generációs?
A férjem családja tősgyökeres pestszentlőrinci. Anyai és apai ágon is ott születtek már a nagyszülei is, korábbról nem tudunk. Ezzel annyi a "hiba", hogy Pestszentlőrincet hivatalosan csak 1950-ben csatolták Budapesthez, úgyhogy nem tudom, számít-e.
Nekem egy nagymamám született Budapesten 1931-ben. Utána elég zavaros volt a családi életük, éltek mindenfelé, de járt egy rövid ideig abba a suliba is elemibe, ahova én később általánosba, és kamaszkorában költöztek Pestre végleg.
Szóval a mi családunk talán mondható is tősgyökeres budapestinek, de velünk ez megszakadt, mert a tesómmal mindketten kiköltöztünk az agglomerációba.
Nagyon kevés a tősgyökeres budapesti. Aki az, azon látszik és jól írák, ezek valószínűleg az V. és a XIII. kerületben élő polgárok lehetnek.
Budán már nincsenek tősgyökeresek mert kiköltöztek az agglomerációba vagy külföldre.
Egy 2. generációs budapesti Incel
Ahol te vidékiekkel dolgozol együtt, ott nem fogsz túl sok budapestivel találkozni. (Én is ezt tapasztaltam.)
Egy egyszerű példa: tegyük fel, hogy van Nyíregyházán egy gyár, ahol autóalkatrészeket gyártanak. Na, ott lesz a legkevesebb helyi lakos, annál több lesz a falvakból ingázó, vagy a román, ukrán stb. vendégmunkás.
Budapesten ehhez képest 2 különbség van: egy, hogy több a fehérgalléros szalagmunka, mint bárhol máshol, ezért nem a környék lecsúszottabb helyeiről, hanem országosan szívja fel a munkaerőt. Ebből következik a másik, vagyis hogy 300 km-ről már inkább odaköltöznek az emberek.
Sajnos a "kivándorlás" is tényező, aki tud, menekül, agglóba, ide-oda, épp az előbb említett dolgok miatt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!