Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Idegbeteg szomszéd fel akar...

Idegbeteg szomszéd fel akar jelenteni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szombat este átjött pár haverom, összesen egy óráig voltak nálam és (11 körül) meglátogatott a szomszéd házban élő “Karen”.


Már a kaputelefonon keresztül éreztem hogy nem lehet majd kommunikálni az illetővel, ugyanis végig torka szakadtából üvöltött, olyan erőszakosan még nem hallottam embert kopogni ahogy ő csinálta.

Szerencsére az alpári stílusa ellenére is (látszólag) nyugodt tudtam maradni, természetesen többször bocsánatot kértem, megígértem hogy máskor figyelni fogok a zajra. Felajánlottam hogy megadom a számom hogyha bármi problémája lenne legközelebb, de nem engedte, nem is fontolta meg hogy elfogadja, csak ordibált és rendőrséggel fenyegetőzött 3 percen keresztül.

Sokkal valószínűbbnek tartom hogyha valakire, akkor inkább rá kelt fel valaki.


Belátom kicsit hangosak lehettünk, ez 1-2 sör után volt, tehát simán benne van a dologban. Számomra felfoghatatlan hogy hogy lehet ennyire kiakadni egy olyan dolgon amit 2 mondattal, normális beszéd hangerővel is el lehetne intézni. Nekem is volt már hogy szólnom kellett ilyenért korábban de valahogy értelmes keretek közt is meg lehetett beszélni.


Ami furcsa volt az az hogy a házból senki sem reklamált, de valahogy a durván 50 méterre (a telek másik végében) lévő társasház ezen lakóját annyira zavarta hogy ilyen reakciót váltott ki belőle.


Eleinte úgy voltam vele hogy másnap átmegyek és megbeszélem vele a dolgot, de rövid gondolkozás után feleslegesnek tartottam, mert ismerem ezt az embertípust, esélytelennek tartom hogy értene a szép szóból.


Hozzáteszem hogy ugyanez a nő pár hónappal ezelőtt kivetette velem a kukából a mosógép dobozát (ami egyébként szét volt vágva hogy ne foglaljon sok helyet) mondván hogy oda nem lehet ilyen nagy dobozt kidobni...wtf

Természetesen ezt csak akkor mondta amikor végignézte hogy fél perc pakolászás után beleraktam a mocskos kukába, egy élmény volt a tisztítószeres hungarocelt halászgatni perceken keresztül, de gondoltam megcsinálom hogy ne legyünk rosszban egy ilyen miatt.


Albérletben lakok úgyhogy félek hogyha megint kiakad valamin költöznöm kell.

Ez már annyira feszélyez hogy néha akkor is ez jár a fejemben amikor a barátnőmmel ketten vagyunk nálam.


fun fact: éppen akkor jött a futár és végig hallgatta, majd megdícsért hogy ilyen nyugodtan tűrtem ahogy leordítja a fejem.


Köszi hogy végig olvastad:)


Ti mit tennétek a helyemben?



2021. máj. 24. 07:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
49%

ha jogos volt a kirohanasa, es tenyleg hangosak voltatok, akkor kerj elnezest es tobbet ne foglalkozz vele.


ha a mindenben hibat kereso leskelodo szomszed fajta, aki ket kohoges utan is a rendorseget hivna, akkor szimplan ne nyiss neki ajtot.


szerintem normalis emberek meg tudjak hatarozni, hogy mennyire voltak hangosak, es az mennyire lehet zavaro masoknak.

2021. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem fog tetszeni a válaszom, de maxosan úgy gondolom, hogy a helyedben nem zavarnám a szomszédokat. Bírom, mikor zajongó kiidegeli azt, aki nyugalmat szeretne az otthonában, és nem kocsmabulit, aztán még gy jön ki, hogy ő az intelligens, mert ő nyugodt hangnemben tud beszélni csak azért, mert éppen úgy él, ahogy neki tetszik. Abszolút elítélem azokat, akik szemét módon mások nyugalmát zavarják. Sörözős ordibálásnak, zenélésnek megvan a helye: ez a kocsma, és nem az otthon. Ne kényszeríts másokat, hogy téged hallgassanak, mert azt hiszed ez így normális. Rohadtul NEM az.
2021. máj. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%
Régen nem véletlen voltak házmesterek, meg a legtöbb lakás önkormányzati volt. Ott meg meghúzták magukat az emberek, most magántulajdon, fizeti a rezsit, nem tehetnek ellenük semmit. A mellettem lévők ugyan ezek, laknak vagy 5en egy lakásban, kosz, büdös, bogarak... és semmit nem tehetsz, csak elköltözhetsz max.
2021. máj. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
73%

Azért olyan hangosan üvöltözni, hogy 50 m-ről! átjöjjön... Hát, megértem, hogy ő sem tudott nyugodt maradni.

Bunkók vagytok a haverokkal, vonyítotok az éjszaka közepén meg hangoskodtok, aztán még neked áll feljebb, mikor jogosan elküldenek anyukádba.


A kartonnak meg tényleg nem a kukában a helye, van rá kijelölt hely vagy vitesd el.

2021. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!