Feltűnt, hogy az utóbbi évtizedekben eltűntek a falusi közösségek, nincs már akkora összetartás. Miben látjátok az okokat?
Ahol meg összejönne a tömeg, ott a gettósodás miatt nem mernek mozdulni.
Nem egy olyan falu van, ahol pár éve még gyönyörű élettel teli utcák voltak, most meg úgy néz ki, mint az amerikai filmekben a gettók.
Bizonyos embertípusok miatt.
Faluban élek. A nagyvárosba járok be dolgozni, mint a legtöbben a településen. Szabadidőnkben mi a párommal pl. kirándulunk a környéken, mások akkor is elmennek a városba, stb. Ha itthon vagyunk, akkor a házban vagy a kertben.
A faluban élő emberek nem igazán találkoznak egymással, maximum elmegyünk egymás mellett az utcán.
Viszont nálunk pl. pont a közösségi média miatt azért van is némi közösségi szellem, a falu fb csoportja elég aktív, és ott nagyon sokat segítenek is egymásnak az emberek, pl. ha valaki kiírja, hogy kéne neki db tojás, vagy valaki nem megy-e mostanában ikeába mert kéne onnan valami, akkor általában perceken belül jelentkezik valaki aki segít szívesen. Szóval én a közösségi élet szempontjából pont hogy jónak látom a face-t.
A 90-es években voltam gyerek, akkor még jóval homogénebb volt a falu, ahol lakom. Mindenki ismert mindenkit, mindenki köszönt, sokan kint álldogáltak a ház előtt, a 3-4 kocsmában mindig volt élet(nem az alkoholizmusra gondolok).
Szüreti felvonulás, bucsu, falunap idején nagy élet volt, egy focimeccsen 200 ember simán kint volt.
Azóta sokan meghaltak. Mára sok a betelepülő, ennek meg is lett a következménye, nem tárgyal már senki senkivel szinte, mindenki elvan a maga világában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!