Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A párom rendetlen. Ragaszkodik...

A párom rendetlen. Ragaszkodik minden apró vacakhoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagy házunk van, tehát nem a zsúfoltság vagy kis hely az oka,hogy soknak tűnik az a rengeted cucc.

A nagy ház tele van mindennel.


Rengeteg felseleges kacatunk van. Pl ruhák amiket nem hord jó ideje, régi már semmire nem jó rossz dolgok, amik "majd jók lesznek vmire". Hasonlók.

Nem a számára fontosakról beszélek, hanem azokról, amikre "nem akar költeni később és ezeket még tudjuk hasznláni vmire".


Ezekből annyi van h rendet tartani is lehetetlenség köztük. De őt ez annyira nem is zavarja.


Én nagyon szeretem a rendet, a lomtalanítás, a tárgyak elengedése számomre nem okoz gondot.

Szeretek kevesebb tárggyal együtt élni.

A minimalistább életet szeretem.


Próbáltam vele beszélni erről de mindig ugyanoda jutunk.

Neki ezekre a tárgyakra szüksége van elmondása szerint.

Elkezdtem kidobálni néhány dolgot. Nem is hiányolja a tárgyakat magát, csak ha látja h egy helyen kezd tisztulni a dolog, felszabadulni a hely rögtön jön a kérdés h mit dobtam ki, és azt hasznosítani tudná stb.


Nem gondolom h a mostani életterünket fel kellene áldoznunk azért mert hátha "ezeknek hasznát vehetjük egyszer, és jók lesznek vmire, szükségünk lesz rájuk". Valószínű nem így lesz mert ezek ilyen haszontalan dolgok. De tényleg gondoljatok bármire. Minden megvan ami elromlott, nem jó vagy nincs rá szükségünk stb.


H vezessem rá h sokkal jobb lenne ha a sok haszontalan dologtól megszabadulnánk és egy tisztább, rendezettebb otthonban élhetnénk?

Vagy mit tudok kezdeni ezzel, mert így nem érzem jól magam a saját otthonomban.

Nem akarok veszekedni vele. Szeretném ha rájönne h tényleg jobb egy rendezett otthonban.



2019. júl. 5. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Gyűjötegőnek hívják az ilyen embereket és ez betegség.


Én is éltem együtt egy ilyen emberrel, a végén már a takarítás is elmaradt egy egy faluvégi ótvaros putriban nagyobb rend és tisztaság volt, mint ebben a lakásban.

El is menekültem onnan.


Hallottam olyan esetről is, ismerősi körben, ahol a nagymama lett ilyen. Egyedül élt egy kis panelban. Annyi szemét gyűlt össze, hogy már csak kis közlekedő folyosó volt a szemétkupacok között, és magasan állt. Egyszer ráborult és a néni ott is maradt.


Úgyhogy ezzel vigyázz. Nem egészséges.

2019. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
A gyűjtögetés az agórafóbia egyik előzőleges tünete lehet. Figyeld őt jobban, próbálj kezdeni vele valamit, rávenni a kidobásra vagy ilyesmi. Ha megy akkor nincs baj.
2019. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Mivel én is hajlamos vagyok gyűjtögetésre, kompromisszumos megoldásként a következőket javaslom: amit nem használtok, azt szépen dobozoljátok be és tegyétek el valahová (pincébe, padlásra), ahol nincs szem előtt. Így megvan, mégsincs útban. Aztán később, ha kiderül, hogy egyáltalán nem hiányzik, akkor lehet kidobálni.
2019. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Én magam azt csinálom, hogy mondjuk fél évente csinálok egy lomtalanítást, végig veszem mi kell mi nem, és kiteszem, kidobom, odaadom. Így sosem gyűlik fel mértéktelen kacat.


Saját szüleim is amúgy gyűjtögetők voltak, főleg apám. Minden "jó lesz valamire" alapon úgy nézett ki a ház, kert mint egy putri. Mikor már nagyobbak voltunk öcsémmel, akkor csináltunk 1-1 lomtalanítást, dobtunk ki mindent ami nem kell. A taktika az volt, megkérdeztük, hogy ez m és mire kell. Általában az volt a válasz, hogy "jó lesz valamire" akkor az ment a levesbe. Mert ha 10+ évig nem kellet semmire, akkor utána sem fog.


Amit mindig utáltam az, hogy az egész ház belül is össze vissza igénytelen volt. Ha kiszakadt egy fotel, le volt terítve valamivel, vagy alapból volt innen-onnan összehordott mindenféle bútor. Nagyon zavart hogy nincs egy arculata a háznak, nincs egy vendégszoba egy nappali. A fotel egyik része az emeleten, a párja a szobában a kanapé része a földszinten és így tovább.


Én is sokkal inkább értékelem a kevesebb bútort, ízléses berendezést. Nem kell minimalizmus, de úgy legyen egy arculata a szobának ha belépek. Legyen rend, rendezettség, és ne azt lássam, hogy a szekrény tetején ott vannak a karton dobozok meg a bicikli kerék a szoba közepén.

2019. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ez jutott eszembe:

[link]

2019. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Az én szűk családi körömben is van ilyen. Abban a korban nőttek fel, mikor még nem lehetett mindent megvenni, így a régit megbecsülték. Nos, ez öröklődött, a gyereke is ilyen, pedig neki nem kéne gyűjtögetni. Én azt javaslom, ha nagy a ház, akkor egy-két helyiséget formálj a te ízlésedre. A garázs, padlás meg egy kacatszoba legyen az övé. Te oda be se menj, mert csak felidegesít. Hadd gyűjtögessen. Úgyse tudja örömét lelni a kupacok alján tíz éve rozsdásodó kütyünek, de mégis erre van szüksége, ám legyen.
2020. ápr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Például nézzétek meg a Netflixen a Minimalizmus című dokumentumfilmet, hátha segít neki megérteni, hogy te hogyan szemléled a világot és legalább nyitni fog rá. Megpróbálhatsz olyan Marie Kondo által is sokat emlegetett szempontokat behozni, hogy amiket 1-2-5-10 éven belül nem használt, azokat dobjátok ki, hiszen ha ennyi ideje nem kellett, akkor esélyes, hogy nem is fog már kelleni.


Az is egy lehetőség, hogy megpróbáljátok pénzzé tenni őket. Eladni olyanoknak, akiknek szüksége lehet rájuk, így a bevétel racionalizálja számára, hogy egyszerűbb a pénzt tárolni és ha majd tényleg szükség lesz rá, akkor majd vesz helyette másikat. Nem mellesleg ilyesmikből egészen komoly pénzeket is lehet akár csinálni, főleg ha tényleg nagyon sok cucc van.

2021. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!