40 éves koráig nem volt autója egy férfinak, akkor utána már nem lesz?
Kisebb az esély, de nem kizárható.
Nekem se volt rá igényem, mert a belvárosban gyorsabb volt tömegközlekedni, és pár km-es távolságokon belül teljesen fölösleges az autó, plusz nem kevés költség, szóval egyszerűen az én életemben totál fölösleges volt .
37 voltam mikor megörököltem egy autót, ami olyan keveset futott és olyan jó állapotban volt, hogy sokkal többet ért, mint amit a kora miatt adtak volna érte, úgyhogy megtartottam.
Azóta belefogtam 2 lakásfelújításba, amit szakemberek híján úgy 80%-ban én csináltam (nem kell magyaráznom, hogy napi szintű autó használatot igényel a rengeteg anyag vásárlás, utánajárás)
plusz 2 éven keresztül volt egy munkahelyem 30 km-re , szóval nélkülözhetetlen lett az autó.
Nem mondom, hogy ha visszazökkenne az életem a régi kerékvágásba, akkor ne tudnék róla lemondani, de őszintén szólva a városi közlekedési vállalat monopol helyzetéből fakadóan olyan vérlázítóan pofátlanul, sok esetben megalázóan áll az utasokhoz, hogy ez a legfőbb ok, (sok kisebb mellett) amiért ragaszkodnék az autóhoz.
Apukámnak is negyven felett lett autója. A kérdés, hogy kell-e, van-e rá pénz.
Nekem pl. nincs, mert a tömegközlekedéssel a legtöbb utat meg tudom oldani, annyit meg nem ér, amennyibe kerül a megvétele és fenntartása. Hiányozna is az a pénz eléggé a költségvetésből.
Ettől függetelneül a későbbiekben lehet hogy szükség lesz rá. Szóval csak azt akartam írni, hogy ez nem törvényszerű.
Nem a kor dönt.
Hanem a szükség illetve a pénztárca.
Faterom 40 évesen tette le a jogsit mert külföldi munkahelyet váltott.Azóta folyamatosan ingázik Mo és Svájc között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!