Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van más rocker is rajtam...

Van más rocker is rajtam kívül, aki nem igazán találja a helyét a rockerek között?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy tök sokat olvastam a rock történetéről, ismerek is minden fontosabb bandát, voltam koncerteken. Ezt csak azért mondom, hogy nehogy valaki azzal jöjjön, hogy biztos azt se tudom, miről beszélek.


Lehet, hogy én keveredtem rossz társaságba, de nagyon ellenszenves nekem ez a farokméregetés. Hogy ki mennyire kemény, hogy ki igazi rocker, hogy ki pózer, ki kamurocker. Az szerintem is fura, amikor olyannak a pólóját viseli valaki, hogy azt se tudja ki az. De azt ne értem, miért lett alap, hogy olyan keménynek kell lenni, mint egy kőszikla. Mindenfélét hallgatok a Buddy Hollytól a Nightwishig, de annyira nagyképűnek tűnik nekem ez az egész. A rockerség nem is azzal indult, hogy ki mennyire kemény, hanem ilyenekkel, hogy Buddy Holly meg Bill Haley. Tudom, ők a feketéktől vették át. Tudom azt is, hogy a saját korában egy Kinks vagy egy Jerry Lee Lewis keményebbnek tűnt. De ember legyen a talpán, aki elhiteti velem, hogy a Smokie vagy a Toto vagy a Herman's Hermits kemény volt. És azt is észrevettem, hogy comóan a régi bandákat rögtön jónak tartják, és nem is tudják, hogy a Beatles imidzse ugyanúgy meg volt csinálva, vagy hogy a Sex Pistols volt az első összekasztingolt fiúbanda. Malcolm McLaren csinálta meg őket. Vagy Elvist Tom Parker, a Beatlest Epstein. De ez szerintem nem baj, engem nem zavar, attól még a zene jó, és újat alkottak. Szidják a glam metaált, de csak addig jutnak, hogy sminkelve vannak, de szerintem a hetvenes években sokkal gázabb ruhák voltak, és igazából nem is tudna a többség glam metal bandát mondani. És persze aki rádióbarát vagy szerelmes dalokat énekel, az ássa el magát. Lehet, hogy fura vagyok, de ez se zavar engem. A metalheadek nem tudnak róla, hogy nem velük kezdődött a rock'n'roll? És mikor döntötték el, hogy az a jó zene, amire ők azt mondják? Ha egy bandát lányok szeretnek, akkor az gáz, mert a lányok nem tudhatják,mi a jó zene. Ha valamit felnőttek is szeretnek, az meg "hétvégi rockerek" szórakozása, mintha rockot tilos lenne másnak hallgatni, csak azoknak, akik voltak legalább három Iron Maiden bulin. Meg igazából tök vicces, hogy mindenki nagyon keménynek hiszi magát, amíg nem találkozik valakivel, aki azt is lenézi, amit ő hallgat. Ezt főleg Metallica fanokon veszem észre meg Nirvana fanokon. Pedig csomóan az ő kedvencüket is pózernek tartják. Mindenki jön azzal, hogy ki pózer, ki túlértékelt... És találkoztam olyannal, aki nem is tudom hány éve próbál már megtanulni gitározni, de azért szerinte Bryan Adams nem tud gitározni.



2019. jún. 3. 18:54
1 2 3
 21/24 Laylah ***** válasza:
100%
Kérdező, az, hogy a Beatles kottatartók nélkül, állva koncertezett, már egy keménység, erőteljes lázadás volt az akkori emberek szemében. :)
2019. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi a válaszod. Utóbbi mondatodat nem értem, sokan mások is megtették ezt akkoriban. Lehet, hogy ez keménységnek számított, bár nm tudom. De biztos vagyok abban, hogy a nagyképű rockerek ezzel nincsenek tisztában, csak tudják, hogy a Beatlest illik szeretni. És szerintem azt se tudják, hogy egyes körökben a Beatlest is csak felfuttatott zenekarnak tekintik.
2019. jún. 3. 20:28
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Kérdezted, hogy más szubkultúrák is lenézik-e hasonló módon egymást... le. :D

Szeretem a rappet is, bent vagyok pár rap csoportban Facen és az összes alkategória hallgatója fikázza a másikat. Aki oldschoolt hallgat az savazza az újakat, vice versa ugyanez. Bent vagyok egy Trap csoportban, ott kb. csak arról szólnak a posztok, hogy ez vagy az az előadó mekkora szar.

Voltam punkok között, egyikük sem volt "igazi punk", csak külsőleg, mármint náluk a mohawk meg egy bandás póló már annak számított, lenézték azokat akik tényleg punkként éltek, volt hogy össze is verekedtek velük.

A metalhead ismerőseim közül néhányan meg hirtelen eltűntek mikor levágattam a hajam. XD

De lehet hogy csak a borsodiakra jellemző, mert voltam Heves megyei és budapesti szubokban is, ahol tök mindegy volt ki milyen, amíg lélekben egy húron pendültünk, együtt voltunk.

Szóval nem csak a rockra igaz. :D

2019. jún. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Azért a hajvágós elég fura, ha ez tényleg így volt. Mi az a mohawk?
2019. jún. 4. 16:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!