A mai férfiak is előre engednék a nőket egy süllyedő hajón mint 1912-ben a Titanic katasztrófa idején történt?
Semmi lovagiasság nincs abban, hogy meghalsz valaki miatt akit valószínűleg nem is ismersz.
Minden embernek ugyan annyi joga van az élethez mint bárki másnak.
Tehát azt elvárni, hogy előreengedjen bárki bárkit egy halálközeli helyzetben nevetséges.
Ha van olyan aki lemond a saját életéről, hogy más élhessen az szép gesztus, de ha nem teszi akkor sem követ el bűnt.
Aki pedig ezen felháborodik az egyszerűen csak ostoba.
Lehet lepontozni de előtte gondold át amit írtam.
"Azokban az időkben nő még a boltig sem mehetett egyedül, nemhogy egy hajóútra."
Akkor az utaslista összes női neve mögött biztos szakállas urak rejtőztek.. -.-"
21: "Semmi lovagiasság nincs abban, hogy meghalsz valaki miatt akit valószínűleg nem is ismersz."
Pedig de.. Az nem lovagiasság, ha a saját feleségedet mented, ha viszont bajba jutott idegen hölgy miatt vállalsz áldozatot, az már az. Messzire vezető erkölcsi és kulturális gyökerei vannak ennek az eszmének, itt nincs mód ebbe belemerülni, de az a fajta sekélyes gondolkodásmód, ahova ezek a nemes eszmék napjainkra züllöttek jól mutatja, milyen "értékeket" is hordoz valójában a liberalizmus és az ennek táptalaján elburjánzott individualizmus.
20: "A százalék nem egyenlő a darabszámmal. Több férfi utazott a hajón, mint nő."
Igen, viszont ebből kiindulva méginkább az lenne a logikus, ha a túlélő férfiak arányszáma magasabb lenne a nőknél, ellenben pont fordítva van, ami szintén csak azt bizonyítja, hogy a nők (és gyerekek) voltak a mentés elsődleges alanyai. Akárhogy csűrjük-csavarjuk a tény tény marad; a nőket a mentésnél előre engedték. Ezen semmi értelme vitázni.
Rákerestem a women and children first szabályra.
Azt írják, a kapitány mondta, hogy nőket és gyerekeket, de a két tiszt (first officer és second officer) máshogy értelmezték. Az egyik úgy értette, hogy nőket és gyerekeket előre, ő úgy pakolta az embereket csónakba, hogy ha ott álltak sorban, akkor először nők, gyerekek, és ha van még hely, férfiak; a másik viszont úgy értette, hogy *csak* nőket és gyerekeket mentsen, ő üresen hagyott helyekkel is vízre bocsátotta a csónakokat.
Nekem ez úgy jön le, hogy protokoll meg kapitányi parancs, nem önfeláldozó férfiak borultak térdre, hogy inkább meghalok, csak az az idegen éljen.
A modernkori "szabály" az, hogy a gyengébbeket mentjük először. Pl. nekem nem hiszem, hogy kellene segítség (legalábbis Titanic helyzetben, ahol nem azonnal süllyed a hajó), valószínűleg ha látnék egy idősebb embert, vagy egy anyukát több gyerekkel vesződni, akkor segítenék nekik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!