Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem rohadt felhábor...

Csak szerintem rohadt felháborító és bicskanyitogató az "értelmiségi" szó és annak jelentése?

Figyelt kérdés
Értelmiségi, azaz olyan ember, amelyben van értelem. Érted? Értelem-értelmiség=diplomás azaz, akinek nincs diplomája az egy kőbunkó, értelem nélküli semmirekellő értéktelen véglény. Elég nehéz az értelmiségi szót más formában értelmezni. Kíváncsi vagyok, hogy erre milyen okosat tudtok mondani és az is érdekelne, hogy vajon mikor és ki által honosodott meg a magyar nyelvben ez az elképesztően sértő és rasszista kasztosító vonásokat hordozó kifejezés. Mondjuk az angoloknál se más a helyzet. Intellectual=értelmiségi, intellect=értelem. Mondom mindezt úgy, hogy egyetemista vagyok még mielőtt valaki olyan szuper érvvel állna elő, hogy savanyú a szőlő.

2019. ápr. 21. 22:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Valahogyan eléggé furán, kicsavartan használják ma már ezt a szót is, így inkább értelmetlen emiatt is vitát nyitni.
2019. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kulfoldon ugy mondjak angolul hogy professional, tehat az aki egy irodaban ul egesz nap.

Professional elvileg lehetne egy plumber is, megse azt ertik mikor mondjak hogy professional.

2019. máj. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Én is hallottam már ezt, hogy az az értelmiségi, akinek diplomája van, és pont. Pedig nagyon nevetséges ez a felfogás, ismerek olyan diplomást, aki szerintem csak megvette a papírt, mert az értelmet nem tartalmazza a lénye, vicces, hogy van aki mégis őt gondolja értemiséginek :D"


Kicsit régi kérdés, tudom. Alapvetően tényleg vannak diplomások, akik nem okosak. Ez így van. Viszont alapvetően viccesen fogalmazva minden hülye szerint a másik a hülye, így mindenki abból indul ki, hogy ő az okosabb. Ergo erre nem érdemes igazán alapozni.

2023. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!