Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan van ekkora önbizalma a...

Honnan van ekkora önbizalma a magyar egyetemeken tanuló külföldi hallgatóknak?

Figyelt kérdés
Orvosira járok, ahol több külföldi van, mint magyar, tehát nap mint nap látom hallom őket. Általános tapasztalataimat írom le, hogy miben különböznek a magyaroktól (nyilván nem mindegyikükre igaz, csak általánosságban). Sokkal hangosabbak, utcán, tömegközlekedésen, könyvtárban, bárhol. Nem zavarja őket az sem, ha ezzel másokat zavarnak. Ehhez tartozik az is, hogy sokkal nagyobb csoportokban járnak. Sokkal több időt töltenek kint, például ahelyett hogy otthon tanulnának, az egyetem épületeiben vagy kávézókban töltik a napot és ott tanúnak/szórakoznak, szintén csoportosan. Ha problémájuk, kérdésük, bármi kínjuk van, késlekedés nélkül segítséget kérnek/követelnek, meg sem próbálják maguk megoldani. Pl: amikor a tanár az órán megkérdezi, hogy van-e kérdésünk, általában csend a válasz (mert félünk hülyeséget kérdezni). Ilyenkor gyakran megjegyzik a tanárok, hogy “a külföldiek ilyenkor mindig szétszednek a kérdéseikkel”. A vizsgákon a magyarok fülüket farkukat behúzzák, míg a külföldiek tele szájjal méltatlankodnak, ha megbuktak. A legpofátlanabb módokon képesek puskázni, ha lebuknak és ezért elküldik őket a vizsgáról, nekik áll feljebb. A magyarok szinte soha nem mernek puskázni). Megesik hogy tiszteletlenül bánnak a tanárokkal mert egyes kultúrákban nem tudják elviselni ha nők oktatják őket. Tehát összességében a magyar hallgatók sokkal visszahúzódóbbak, csendesebbek, kevésbé szociálisak, és kevesebb önbizalmuk van, és sokkal kevesebb dolgot engednek meg maguknak, mint a külföldieknek. Származástól függetlenül tapasztaltam ezeket, éppúgy a skandináv, ázsiai, afrikai és közel-keleti stb. hallgatóknál, csak épp nálunk nem, akik pedig itthon vagyunk Magyarországon. Másoknak is ez a tapasztalata? Szerintetek miért?

2019. ápr. 14. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Igen, gondolom Debrecen.

Én is ezt tapasztalom és nekem rosszul esik a nagy támogatásuk és a velük való példálózás amit a tanárok csinalnak.

Meg az is hogy a konzultációk miattuk folynak idegen nyelven.

Tudok angolul. De itt is elvárják hogy perfekt angol legyek meg ha kimegyek valahova akkor is. Nem lenne jogos ilyen szempontbol ha mi is elvárnánk hogy tudjanak magyarul perfekt ha itt vannak...?

A másik meg hogy semmit nem tisztelnek, sem a magyar hallagatókat sem a betegeket tapasztalatom szerint. Nem beszelve az egyetem épületéről.

2019. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen ők jobban tudnak “élni”, és kihasználnak egy csomó olyan lehetőséget, ami nincs előttük zárva, csak mi hisszük azt.

Mi magyarok, ritka savanyú és beszari emberek vagyunk.

Sa)nos a magyar oktatási rendszerben arra lettünk szoktatva, hogy ha netán nem értenénk valamit világosan, és ezzel kapcsolatban kérdezünk, a tanárok azonnal leüvöltik a fejünket, és a csillagos égig lehordanak minket, hogy milyen unintelligensek és hülyék vagyunk, míg pl. az angolszász oktatási rendszerben a tanárnak nem az az érdeke, hogy mindenki megértse és élvezettel sajátítsa el az anyagot, nem pedig egy agyonedukált, rosszéletű pukkancsként járkál a folyosón.

Belénk nevelték, hogy kérdezni, tovább informálódni valamiről szégyen és nevetséges, pedig ez egyáltalán nem szabadna, hogy igaz legyen.

Inkább kérdezzen meg az ember valamit hatvanszor, mint hogy később azért szégyenkezzen, vagy azért maradjon le valamiről, mert egy kérdése se volt.

Ha egyik napról a másikra egy idegen országba kerülsz, ahol csekély mértékben, vagy egyáltalán nem beszélek az adott nyelvet, inkább kommunikálj helytelenül, de intenzíven, kerülj kontaktusba olyan emberekkel, akik segíthetnek neked, mint hogy besz*rva toporogsz jobbra-balra, és meg sem próbálod megoldani a problémáidat.

Sajnos ez a MI oktatási rendszerünk hibája, nem az övéké.

Siralmas, és egyáltalán nem életszerű, hogy a magyar diákok valójában nem a második világháborút, vagy Petőfi látomásköltészetét tanulják, hanem a “12. leckét” és a “164. oldalt” a könyvben.

Igen, sok külföldi hangosabb, optimistább és életrevalóbb, mint a legtöbb magyar, és nem mondanám, hogy ez negatív tulajdonság.

Mi, magyarok, akik csak kettesével vagyunk hajlandóak barátkozni, - mert ha közénk akar ékelődni egy harmadik, azt már ki kell fúrni a társaságból, - jogosan furcsáljuk, hogy ők nagyobb társaságban is könnyedén elengedik magukat, szociálisak, pont azért, mert nincsenek diszkriminatív előítéleteik, hanem igazából bárkit elfogadnak és szót értenek vele.

2019. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
* az angolszász oktatási rendszerben a tanárnak AZ az érdeke...
2019. ápr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezek a tulajdonságok lehetnek jók. De gyakran átesnek a ló túloldalára. Tudnak nagyon idegesítőek is lenni azzal hogy hangoskodnak a könyvtárban, követelőznek a tanulmányi osztályon, bent maradnak a teremben óra után csevegni, és így nem férnek be azok, akiknek utánuk van órája, elfoglalják a járda teljes szélességét a nagy társaságukkal, beköltöznek a kávézó kanapés sarkára egy teljes napra és még sorolhatnám. Oké, legyenek optimisták és nyitottak, de ne viselkedjenek úgy, mintha feljebbvalók lennének. Tisztelet a kivételnek.
2019. ápr. 14. 19:46
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Úgy gondolom, rossz a kérdésed. Amiről írsz a kifejtésben, az nem önbizalom - ez félreértés. Egyszerűen azok a diákok egy egészen más világból jöttek, másképp szocializálódtak, más kulturális elvek mentén nevelkedtek.


Hogy értsd: Japánban a fiatalok egészen más mentalitásúnak tűnnek. A tanulásban speciális a helyzetük, ugyanis amikor felvételiznek a daigakukra, vagy épp amikor kikerülnek onnan és a munkahelyekre pályáznak, akkor bizony igen erősen szoronganak, de a gakkou (a középsuli náluk 3+3 év) során megtanulják, hogy közvetlen a tanulásnál a szorongás nem tényező. Így a daigakukon sem stresszelnek például. Ugyanakkor a japán fiatalok nagyon nehezen viselik a párkapcsolati kudarcokat. Vannak extrém esetek, akik emiatt kezdenek el embereket késsel megszúrni, vagy épp autóval emberek közé hajtani.


Egyszerűen más kultúra. Nekik is van félelmük, önbizalmi problémáik, de amiket leírtál, nem függ össze az önbizalmukkal.

2019. ápr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 5. Az hogy valaki meg mer tenni valami olyat, amivel kivívja mások nemtetszését, kellemetlenséget okoz és zavar, ahhoz igenis kell önbizalom. Ahhoz is hogy fel se merüljön benne a félelem attól, hogy hülyének nézik, hogy idegesít másokat vagy nem kívánatos a jelenléte. Ez nagyon is önbizalom kérdése. A japánokról külön nem is volt szó, csakis általánosságban beszèltem, nem ragadtam ki egy nemzetiségét sem... tehát nem az én kérdésem a rossz, hanem a te válaszod.
2019. ápr. 14. 20:20
 7/12 A kérdező kommentje:
És kifejezetten a Magyarországon élő külföldiekről van szó, arról, hogy itt mit csinálnak, és nem arról, hogy otthon hogy viselkednek. Szerintem nagyon nem ugyanaz a kettő.
2019. ápr. 14. 20:23
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Én ugyan nem orvosis vagyok, hanem nyelvszakos, szerintem itt kimagaslóan sok a külföldi. Rengeteget tanultam pár itt megismert, különböző nemzetiségű barátomtól, nyitottam lettem, rámenősebb stb. És egyszer csak engem is elkezdtek jobban kedvelni az oktatók, megjegyezték a nevemet (eddig nagyon csendes voltam), mert valóban, nem az a lényeg, hogy 5-ösre bemagolj mindent, sokkal fontosabb, hogy értsd és élvezd az órákat. De mi magyarok tényleg ritka introvertáltak és negatívak vagyunk.
2019. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Turistaknak mindig nagy a pofajuk
2019. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem én hogy mi introvertáltak vagyunk ők meg nem. De mégis mi a baj azzal hogy ilyenek vagyunk? Hogy egy introvertál, kevésbé optimista nemzet vagyunk. Ez van és kész. Én speciel nem szeretnék rámenősséget és indokolatlan optimizmust tanulni egy külfölditől sem (ezt persze nem úgy értem hogy nem vagyok hajlandó barátkozni velük ha úgy van). De azoknak kellene megváltoztatnia a magyarok gondolkodását, aki ide jön 5-6 évre? És nem inkább neki kellene alkalmazkodni az itteni emberekhez az alatt a rövid idő alatt amíg itt van?
2019. ápr. 14. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!