Ebben az országban miert nem alakult ki vállalkozói felfogás?
Vállalkozáshoz pénz kell, ha adsz nekem több tíz milliót még az éven, akkor mindketten sikeresek lehetünk mert ötletem az van, ráadásul szakmai tapasztalattal meg támogatva.
Nekem nem azzal van bajom hogy dolgozni kell, mert nekem a vállalkozásomban is én jelenteném a munkaerőt hisz kétkezi melóról van szó, az az igazán rossz ledolgozol úgy egy évet hogy abból a pénzből alig marad megtakarítás, ami megint csak kelleni fog hisz az autó is kiadás vagy épp bármi, ami a tulajdont képezi.
Azért, mert valóban meg volt a lehetőség (és részben ma is megvan még), de valahogy - mint sokminden Mo.-n - ebben az országban mindig valamiféle hibrid megoldásokat alkalmaznak az emberek szinte mindennel kapcsolatban.
Egy elvont pl.: külföldön kitalálnak valami tök jó dolgot, ez Mo.-ra is beszivárog egy idő után. Mi ne ám, hogy a kitaposott út mentén alkalmaznánk azt, hanem inkább kísérletezgetünk valami új megoldással, és ettől b×ik el szinte minden ebben az országban...
Csak mellékesen elmondanám, hogy rengeteg egyéni vállalkozó van. Villanyszerelők, gipszkartonosok, burkolók többsége egyéni vállalkozóként dolgozik be nagyobb vállalkozóknak, cégeknek.
Másrészt akárhogy nézzük, valahonnan mindenkinek el kell indulni. Egy nagyobb, sikeres vállalkozáshoz kell tőke, tudás, talpraesettség, kapcsolatok. Ha valami hiányzik akkor bukás lesz a vége. A világ 90%-a csak alkalmazott.
A 40 év szocializmus alkalmazottakká történő átnevelését nem programozta vissza az azt követő 30 év.
Egyik ismerősöm tréfásan úgy mondta, hogy régen úgy bepofozták az embereket a téeszcsébe, hogy ma úgy kell őket onnét kipofozni.
A szocializmusban kialakult egy olyan oktatási rendszer, amiben maszekokat nem képeztek egyáltalán. Csak munkások tömegét. És ilyen az oktatás ma is. Például kertészmérnököktől és más mezőgazdasági diplomásoktól hallottam, hogy semmit nem tanítottak nekik arról, hogyan hozzanak létre önálló gazdaságot vagy hogyan működtessék másét. De jól megtanították nekik a növények latin neveit. Hát azzal a tudással nem fog vállalkozni.
Másokkal ellentétben én nem kérek tőkét. Tudást kérek, és abból létrehozom a vállalkozást. Ahogy létre is hoztam, de azt a tudást nem iskolában tanultam hanem kizárólag önszorgalomból. Elvégeztem fősulit is, de kijelentem hogy az iskolapadban szerzett tudás semmit sem ért. Azért kár éveket tanulni hogy végül alkalmazott legyen valaki.
Mert a tulajdonjog szentsége az elmúlt száz évben nem volt garantálva úgy, mint szerencsésebb fejlődésű országokban. Amit az irigyelt országokban látsz tőkét felhalmozva, az 70-100 vagy több év háborítatlan tőkefelhalmozás terméke. Mi ehhez képest olyan 20-25 éve kezdtük el ezt, és ennek megfelelő hátrányban vagyunk, lásd a hasonló történelmű országokat.
Amit látsz, az annak a terméke, hogy nagy, szétosztható tőkével, azaz magas fizetésekkel jelenleg a külföldi tulajdonú cégek tudnak szolgálni a fentebb említett oknál fogva. Fizetésekben a hazai tulajdonú cégek nem tudnak versenyezni a multikkal, mert az adók befizetése is gondot okoz nekik, nemhogy vonzó fizetések felépítése.
Az egész életemet arra tettem fel, hogy magyar tuladjonú cégek részére a legmodernebb országok céges gondolkodását, struktúráját, dinamikáját átültessem, és így segítsek a magyar tulajdonú cégeknek versenyképessé válni, merni nyitni adott esetben külföldi piacok felé, ami nem akkor ördöngősség, csak nyelvtudás és bátorság kell hozzá.
Mert agyonbäsznak az adókkal.
A kényszervállalkozókat meg ne soroljuk ide.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!