Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak ilyen rosszindula...

Miért vannak ilyen rosszindulatú emberek? Mit akarnak vele elérni?

Figyelt kérdés

Édesanyám meghalt 7 éve...Bátyjám 2 éve...az unokatestvérem pedig másfél hónapja, Mamám életveszélyben van a kórházban, édesapám sem bírja már sokáig.:(


Az emberek tudják nagyon jól, hogy mi a helyzet, mert rólunk az egész város mindent tud. Elég nagy a "hírnevünk". Szó ne essék, nem rossz.


Iskolába mindig megkapod a "K***a anyád", "Menj a testvéreid után", "Lennél apád helyébe" jelzőket. Tartom magam, hogy ne szóljak vissza és ne sírjam el magamat. Pár napja ez már megszűnt, mert kiderült a családban is ez, hogy a másik bátyámat is piszkálják. Mivel egy szó lenne nekem és teremne mellettem 20 "neves" ember, akik a rokonaim, így sokszor gondolkodtam már ezen, de tudtam hogy mi lenne a vége. Na hát ez is lett a vége...Kiderült a családban és elég nagy harc volt. Bocsánatot kértek tőlünk és inkább már a szemembe sem néznek, ha velem szembe jönnek. De másoktól is kapom elég rendesen. Sulin kívűl.


Mégis mi a céljuk ezeknek az embereknek? Tényleg ennyire nincs emberség az emberben? Másnak a lelkébe taposni már király dolog? Én nem tudom, hogy hogyan lett ilyen a világ, de az biztos, hogy akkor én elmaradott vagyok. Belém még neveltek illemet. Ezeknek a gonosz embereknek sem tudnék beletaposni a lelkükbe (ha lehet), és utána továbbállni büszke mosollyal az arcomon. Önbizalmam az ingadozó, hiábavalónak érzem magamat.


Sajnálom, tudom, hogy felesleges kérdés volt, de jó volt leírni. Köszönöm. 16/L



2019. febr. 28. 21:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Megkapom*, Bátyám*
2019. febr. 28. 21:26
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig gondolj arra amikor ilyeneket mondanak, hogy aki így viselkedik az egy agyatlan egysejtű szánalmas alak, akinek ez az egy öröme van az életében ha mások lelkébe taposs.

Ne állj le velük vitatkozni, legyél ennél sokkal büszkébb. Hidd el, az idő téged fog igazolni. Te csak erősebb, határozottabb nő lesz belőled.

2019. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ők nem tudják elképzelni, hogy milyen ez. Aztán amikor bekövetkezik az élet rendje (márpedig a temető olyan mint a wc, ha menni kell hát menni kell) és elveszítik a családjuk, majd ott fognak állni és nézni a fejükből, mert azt se tudják, hogy mi van ilyenkor, aztán belerokkannak a teherbe, rossz esetben egy jókora adósságot kapnak a nyakukba. Te pedig egy életerős, lélekben is felnőtt, boldog ember leszel még úgy is, hogy az élet gyorsan elvette a családod. Mert te a helyén tudod ezt kezelni és már ebből a leírásból látom, hogy felnőttél. És ezt nem fogadják el a többiek. Ne is figyelj rájuk.
2019. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jézusom, ez melyik városban/faluban történik?
2019. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Édesapám is mindig ezt mondja, hogy nem fél itt hagyni engem, mert tudja, hogy már felnőttem.


Köszönöm a válaszokat. Nem kívánok rosszak nekik."Ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel!", nekem ez a "mottóm". Ugyan nem könnyű megbocsátani, azoknak akik valamilyen formában a lelkembe tapostak, de ezerszer könnyebb, mint örökké utálni valakit...

2019. febr. 28. 22:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Oroszlány.
2019. febr. 28. 22:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze én sem vagy egy szent. Bántottam már meg embereket, de megbántam és bocsánatot kértem. Akár volt jogom bántani, akár nem. Remélem egyszer "divatba" jön a tisztelet.
2019. febr. 28. 22:15
 8/10 anonim ***** válasza:

A nagy semmire mondják neked ezeket a dolgokat?

Ha igen, akkor emelkedj felül és gondold azt, hogy ezek az emberek nem tudják mit cselekszenek és éppen ebből fakadóan nem értik az életet, így tudható hogy minden problémát szenvedések árán oldják (nem) meg...


A másik meg az, hogy ha szóváltás miatt mondják ezeket, úgy láthatod ez nem vezet sehova. Ne adj alapot arra, hogy beszólhassanak (értem ezalatt, hogy ne szólj be nekik te sem... mert ott rúgnak beléd, ahol tudják hogy fáj... )

2019. márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kis korom óta folyamatosan gyászruhába kell bújni a családnak. Nekem pedig pont van annyi erőm, hogy másoknak beszólogassak. :D Ne haragudj, nem rosszindulatból írtam, csak kicsit mosolyogtam ezen. :)


Mindenkivel ezt csinálják. Nem csak velem. Másoknak is ott taposnak a lelkükbe, ahol tudnak.

2019. márc. 1. 14:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el a g bliából a Zsoltárokat és rajössz,miért gonoszak az emberek.

Azt írja az ige...minél gonoszabbak,annál erősebbnek erzik magukat.

És hogy ilyenkor nagyon jól érzik magukat.

2019. márc. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!