Mi értelme van olvasni?
Most nem az ismeretterjesztő könyvekre, hanem a szórakoztató-és szépirodalomra gondolok. Mi értelme van órákat/napokat eltölteni egy könyv elolvasásával, ahelyett hogy valami érdemlegeset csinálna az ember, mondjuk sportolna, utazna, szocializálódna, fejlesztené önmagát? Minek olvas az ember kitalált karakterek életéről, ahelyett hogy a saját életével foglalkozna?
Őszintén, az olvasásnak az egyetlen előnye, hogy fejlődik tőle az ember helyesírása, illetve valamicskét a fantáziája és a fogalmazó készsége (bár én ebben az utolsó kettőben nem vagyok biztos, több olyan könyvmollyal találkoztam már, aki egy sima verselemző dolgozatnál eléggé leszerepelt).
mi értelme filmet nézni?
szórakozás, élvezetből
új dolgokat tanulhatsz meg 1-1 könyvből, új kifejezéseket
megismerhetsz más szemléletet
Egy jó könyv olyan mint egy jó film vagy sorozat csak megszorozva 10-el. Mivel általában évekig írják, nincs olyan alkotói kényszer mint a sorozatoknál, hogy limitált a játékidő, mi kerüljön bele, mi ne. Sokkal átgondoltabb és kerekebb egészt alkot.
Elmerülni egy jó könyvben olyan mint a drog vagy alkohol vagy játékok. Kiszakítanak a mindennapokból. Csak nincs káros mellékhatása.
Mi értelme van Gyakorikérdéseken mások életéről kérdéseket, ahelyett hogy valami érdemlegeset csinálna az ember, mondjuk sportolna, utazna, szocializálódna, fejlesztené önmagát? Minek olvas az ember mások életéről, ahelyett hogy a saját életével foglalkozna?
"Mi értelme van Gyakorikérdéseken mások életéről kérdéseket, ahelyett hogy valami érdemlegeset csinálna az ember, mondjuk sportolna, utazna, szocializálódna, fejlesztené önmagát? Minek olvas az ember mások életéről, ahelyett hogy a saját életével foglalkozna?"
Ez nagyon mesterien szép volt! :D
Nem lehet mindig érdemlegeset csinálni, olykor ki kell ereszteni a fáradt gőzt, a szórakoztató irodalom ennek ez egy lehetséges módja. Az igényes szépirodalom olvasása pedig az önfejlesztés egyik legkiválóbb módszere. Művészet, vagyis magas szintű metafizikai kommunikáció, aminek, mint olvasó, a vevője vagy. A kitalált karakterek a valódi élet-egy egy oldalára fókuszálnak, néha egészen közvetlenül, máskor árnyaltabban, de összességében visszatürközik az ember saját életét. Egy tükör, amibe először csecsemőként néz az ember, és a képkavalkádban nem tudja megkülönböztetni, amelyik ő és melyik nem ő. De meg lehet tanulni.
"bár én ebben az utolsó kettőben nem vagyok biztos, több olyan könyvmollyal találkoztam már, aki egy sima verselemző dolgozatnál eléggé leszerepelt"
Ahhoz szakmai igénnyel kell olvasni, és (főleg) mellette gyakorolni az írást. Nem minden könyvmolynak ez a szándéka. Hasonlatképpen: végigjárhatod a Louvre-t, elolvashatod a teljes művészettörténeti szakirodalmat, attól még nem fogsz megtanulni festeni. De ha már gyakorlod a festést, akkor a szakmai tudás mellett az önművelés elégedhetetlen részévé válik a fejlődésnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!