Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem zavar ha ismerkedt...

Titeket nem zavar ha ismerkedtek valakivel neten, és az illető egyre kevésbé tud helyesen írni?

Figyelt kérdés

(Egyébként kedves, nem buta... engem egyszerűen zavar)


El tudnátok ilyen emberre képzelni egy párkapcsolatot?



2018. ápr. 6. 03:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Van olyan, hogy agyilag nem teljesen áll össze valakinél ez a képesség. Viszont lehet, valamiben meg kiemelkedő.

Nem vagyunk egyformák.

2018. ápr. 6. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Én tudok olyat, aki ezért ábrándult ki egy kezdődő kapcsolatból. én ugyanígy lennék. Mi nők fel akarunk nézni a társunkra. A volt párom iszonyú kiábrándító volt, amikor 25-26 évesen olyan matekpéldákkal küzdött az esti gimnáziumban, amiket én kb. általános iskola 3-4. osztályában kiráztam az ujjamból. Mondjuk soha nem is voltam szerelmes belé.
2018. ápr. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Netes ismerkedés... találkozzatok! Engem pont nem érdekel, ha egy lány ly-vel írja a sijófokot :) Amúgy meg ajánld figyelmébe valami körmönfont módon a helyesírás-ellenőrzőt!

Pl. írj valamit hibásan direkt, a következő üzenetben pedig kérj érte elnézést és ígérd meg, hogy ezentúl elküldés előtt átnézeted. Vagy valami ilyesmi.

2018. ápr. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%

"az illető egyre kevésbé tud helyesen írni"

Nem valószinű visszafejlődése, hanem inkább az, hogy akarattal csinálja.

Sohase tudhassuk, hogy így-e lessz, vagy úgy-e lessz, lehet abbahagyja, ha megírod neki, te nem tartod ezt viccesnek.

2018. ápr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Engem zavar és általában az derül ki hogy nem vagyunk egy szinten semmiben.
2018. ápr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%

Ilyennel még én sem találkoztam, hogy "egyre kevésbé".

Nem tud helyesen írni, akkor már az első perctől nem tud. Ha csak nem az áll fenn, hogy lazábbá vált a beszélgetésetek, és direkt nem figyel már rá és hanyagul ír.

A neten való ismerkedésnél valóban fontos az írás, mert személyes tapasztalatok hiányában csak abból lehet kiindulni, tehát nálam számít, hogy ki hogyan ír. Létezik olyan, hogy diszlexia, de ettől még lehet az ember intelligens. Nekem van diszlexiás ismerősöm, aki borzalmasan ír, de épp ezért fel tudom ismerni, hogy valaki diszlexiás, vagy írástudatlan, és buta. Ugyanis más hibákat követnek el a diszlexiások, és a műveletlenek. Jobb híján inkább a tartalomra próbálj meg koncentrálni, mert ha valaki nem is nyelvtan zseni, még esélyes, hogy lehet vele egy jó kapcsolat.

2018. ápr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudnék elképzelni semmiféle kapcsolatot, mert baromi kiábrándító.

Az ilyennél mindig kiderül, hogy nem vagyunk egy szinten. Akár csak ismerős az illető, mindegy hogy nő vagy férfi, nem túl okos egyik sem.

2018. ápr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

En azt hiszem, hogy az alatt, hogy ,,egyre kevesbe” , nem a hibasan irott szavakat erted, hanem az ekezetek, nagy betuk, irasjelek elhagyasat.


En is ilyen vagyok. Ha megismerek egy uj embert es beszelgetunk online , probalok minnel hibatlanabbul irni, de ha mar egy ido utan feloldottunk es kicsit megismertuk egymast, vagy latom, hogy o se tart be minden szabalyt, en is elkezdek kicsit hanyagabbul irni.

Nem a lessz-re es tarsaira gondolok, hanem pl. egybe irok szavakat vesszo/ ekezet nelkul, neveket kisbetuvel kezdem stb.

Nem hiszem , hogy ez akkora gond lenne, felteve ha tudod, hogyha akar, akkor tud normalisan gepelni. Rohano vilagunkban baratok, ismerosok kozott ezt el lehet nezni szeritnem.

Nem kell fenn akadni egy ,, uhhf pityu nezdmar milyenszep kekaz eg” tipusu mondaton.

2018. ápr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem zavar, ugyanis nem neten szoktam ismerkedni :)

19 voltam amikor megismertem a férjem, hetekig jártunk mire elkezdtünk chaten is írogatni egymásnak, akkor derült ki, hogy borzalmas a helyesírása, de tényleg olyan dolgokat rontott el, hogy fel sem bírtam fogni, hogy csinálja. Egy darabig nem zavart, mert akkor még merőben más volt a preferenciám :) Aztán jött a munkába állás, persze neki ezernyi hivatalos levelet kellett váltania, rájöttem, hogy ez így nem maradhat. Leültem mellé otthon amikor mailt fogalmazott és röptében rászóltam, ha valamit elírt. Pár hét alatt összekapta magát, ma már elvétve van csak egy-két hibája, de amikor átovassa a szöveget, észre is veszi. Nem hülye ember, csak nem tanították meg jól írni.

Nem mindenki ugyanúgy tanul, a tanárok pedig egyszre szarabbak, már bocsánat. A saját példámból tudom, nem kell ahhoz hülyének lenni, hogy valami ne jöjjön össze. Én matekból voltam világ életemben kegyelemkettes, mert azzal pont nem segített a tanár, hogy kiosztotta a karót de nem mondta el, hogy hogy kellett volna helyesen elvégezni a feladatot. Otthon sem segítettek, nem ment. Érettségi előtt kaptam meg életem egyetlen jó tanárát, azonnal ötös lettem, ötös lett az érettségi is. Van, akinél ez a helyesírásnál csapódik le sajnos, szóval nem feltétlenül mindenki retardált, ha nem megy neki.

2018. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
Nem zavar, ugyanis nem nyelvtandolgozatot írunk. A párom informatikus, én óvónő, neten, főleg ha chaten írunk egymásnak napközben akkor nem azt nézzük hogy jajj minden rendben legyen, hanem hogy érthető legyen aztán kész.
2018. ápr. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!