Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom mitévő legyek....

Nem tudom mitévő legyek. Szenvedek belül. Mihez kezdjek? Többi lent.

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok. Érettségim megvan. 2016-ben jelentkeztem egyetemre. akkor nem vettek fel, így OKJ-t kezdtem el csinálni amit viszont ott hagytam a felénél mert rájöttem hogy mégsem ez az ami érdekel... sajnos akkkor elis ment sok pénz :( Aztán új jelentkezést akartam leadni valamilyen egyetemre ám akkor jött az igazi bajom. Pánikbeteg lettem szorongtam mindennap, gyógyszert kellett szednem és pánikrohamok gyötörtek így az egyetemet egyszerűen nem tudtam elkezdeni. lassan a második évem megy potyára... viszont végre találtam egy állást amiben van potenciál és újra szeretnék egyetemre is jelentkezni de félek hogy mi lesz ha megint beleesem ebbe a betegségbe? meg akarok felelni itthon hogy énis tanuljak tovább mert itt vagyok 20 évesen és úgy érzem pocsékba mennek az éveim. Gyakorlatilag fél évig csak otthon voltam depressziósan és szorongva... Sok barátom már a második évét tölti az egyetemeken én meg csak vagyok és szenvedek mindennel... mit tegyek? Meg szeretnék felelni itthon is , magamnak is, de félek a betegségtől,attól hogy nem fogom megtalálni a helyem... ki akarok törni ebből a burokból mert én sosem voltam ilyen... de közben hiányoznak a régi emlékek, társaságok, gimi, a gyerekkorom... annyi minden van bennem. Mihez kezdjek, hogyan tudnám magam összekapni?

2018. febr. 14. 01:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha folyton félelemben fogsz élni, elúszik melletted az élet. Valószínű a pánikbetegséged azért jelentkezett, mert egy láthatatlan falba ütköztél, és megijedtél. Ennek vége, és te is késztetést érzel a továbblépésre, szóval hajrá! Ne gondolj a betegségedre, se semmire, csak saját magadra. Nem vesztettél semmit, mert fiatal vagy, előtted az élet. Tedd meg azt a nagy lépést, és utána minden könnyebb lesz. Hajrá!
2018. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. febr. 14. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha valóban tudod, hogy ez az, amit szeretnél, minden nap motivál és elhivatottságot érzel iránta, akkor nem kell aggódnod, mert kitartással, lelkesedéssel és szorgalommal könnyebben fogod venni az akadályokat. Az a lényeg, hogy tudod, tényleg ezt szeretnéd csinálni, ne hallgass senkire, csak magadra, azt tanuld, ami érdekel, így lesz sikerélményed, nem fogsz szorongani. Minden jót.
2018. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló cipőben járunk, annyi, hogy én pár évvel előrébb vagyok (23). De az első pár mondat rám is igaz, OKJ-t félbehagytam ugyanilyen érzéssel, nekem is volt fél év, amikor épp kaja készítésre volt elég energiám.

Sok ismerősöm már konkrétan diplomás, vagy majdnem. Nekem szerencsére szorongásos betegségem pont nincs, pont inkább az ellentéte, és enyhén adrenalinfüggő vagyok (szerintem), illetve keresem az élményeket (struccpolitika...?). Sokat utazom, motorral, de stoppoltam is Norvégiáig anno. Én így probálom betömni a lyukakat, ami ideiglenes megoldásnak jó is, de gyakran visszatér az a rossz belső érzés,amit mindenki másképp fogalmaz meg. Jelenleg én is dolgozom (5. munkahelyem) egy tök jó helyen, és a megkezdett pszichológia szakot próbálom valahogy befejezni, de átmegyek levelezőre, mert nem lennék képes ismét csak diák lenni.


Mostanában kezdtem utánanézni a pszilocibinnek (természetben előfordulő pszichoaktív hatóanyag, lásd "varázsgomba"), amit anno már próbáltam, és nagyon pozitív élmény volt. Utóbbi 10-15 évben megint elkezdték kutatni a pszichedelikus szerek létjogosultságát terápiás környezetben. Egyre inkább úgy tűnik, hogy bizonyos körülmények között sokkal hatékonyabb, mint akármelyik hagyományos gyógyszerben lévő hatóanyag, már ami a depresszió és szorongást gyógyítását illeti.

Fontos, hogy ugyanúgy, mint minden gyógyszernél, itt sem szabad önmagad kúrálnod. Illetve ha ebbe az irányba mész, nagyon alaposan olvass utána, tonnányi anyag van a neten.

Ha gondolod, kérdezhetsz tőlem is, hátha tudok segíteni.


Forrás (példa):


Rapid and sustained symptom reduction following psilocybin treatment for anxiety and depression in patients with life-threatening cancer: a randomized controlled trial

Stephen Ross,Anthony Bossis, Jeffrey Guss, Gabrielle Agin-Liebes, Tara Malone, Barry Cohen, Sarah E Mennenga, Alexander Belser, Krystallia Kalliontzi, James Babb, Zhe Su, Patricia Corby, Brian L Schmidt


Journal of Psychopharmacology

Vol 30, Issue 12, pp. 1165 - 1180


First Published November 30, 2016

[link]


De van pár másik is.

2018. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!