Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan és min kéne változtatni...

Hogyan és min kéne változtatni, hogy nyitottabb legyek az emberek felé, és legyenek barátaim?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy elég gyakran vagyok egyedül több okból kifolyólag, és így ezáltal elég sokszor vagyok antiszociális, meg bizalmatlan másokkal szemben, viszont úgy érzem azt, hogy hosszútávon ez egyáltalán nem célravezető, és idegőrlő is, viszont ki mit tudna ajánlani, hogy változtassak a jelenlegi helyzetemen? Előre is köszönöm!

2017. okt. 12. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

*aszociális, úgy érted.

Mindenképp pozitív élmények kellenek az emberekkel való kommunikációban. Ezt csak úgy tudod elérni, ha próbálkozol, és nem adod fel. Ezáltal épülnek ki baráti kapcsolataid is. Javaslom keresd az olyan emberek társaságát, akikkel van közös érdeklődési köröd. Így ha velük feltöltődsz, akkor ezen kívül eső emberek felé is nyitottabb tudsz lenni.

Egyébként mi az a "több ok", ami miatt egyedül vagy? Biztos, hogy ezek valós okok?

2017. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok, mint te. Én már párszor megpróbáltam közeledni másokhoz, de soha nem sikerült elérnem azt, amit szerettem volna. Alapvetően más személyiségü, gondolkodásmódú vagyok, mint a korosztályom nagy része és soha senkin nem láttam azt, hogy örülne a társaságomnak vagy szívesen beszélgetne velem.
2017. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Végülis leírhatom. Az igazság az, hogy biztos bennem is volt/van hiba, de általában amikor kerestem mások társaságát akkor sokszor azt vettem észre nem szívesen vannak velem meg mintha zavarótényező lennék nekik. Legalábbis a többségnél így volt és csak nagyon kevés volt annak az embernek a száma akikkel tudtam beszélgetni, de ez ennél bonyolultabb. Mivel úgy vettem észre, hogy nem nagyon akarnak velem beszélgetni meg a társaságom keresni ezért félre vonultam és nagyrészt egyedül maradtam, viszont utólag már lehet nem ezt kellett volna a fene tudja. Ezért is szeretnék segítséget kérni, hogy ki mit csinálna másképp. De köszönöm az eddigi válaszokat ment a zöld!
2017. okt. 12. 23:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Viszont jöhetnek nyugodtan további válaszok is, én meghallgatok mindenkit!
2017. okt. 13. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát nincs kézzel fogható, konkrét bizonyítékod, amire alapozhatnál, csak a megérzéseid. Nem hiszem, hogy valós problémáról beszélünk. Változtass a hozzáállásodon, legközelebb, amikor interakcióba kerülsz emberekkel, szemlélj objektívan, az érzéseidet kizárólag az empirikus tényekre alapozd. Szűkszavúak? Nem kérdeznek vissza? Nem tartanak fent szemkontaktust? Stb.

Addig ne vonj le következtetéseket, amíg nem tudod azokat alá is támasztani.

2017. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bizalmatlanság hosszabb távon a hasznodra lesz. Ne dőlj be a napjainkban divatos, közösségi oldalas látszat-baromságnak, ami azt sugallja, hogy minél több barátod/ismerősöd van, annál sikeresebb vagy. Tegyél az emberek véleményére, foglalkozz azzal, amit szeretsz, mert akkor jó passzban leszel, ami látszani fog rajtad, érezni fogják a körülötted lévők, érdekes leszel nekik és akkor úgyis melléd fog csapódni egy-két hasonszőrű, akikkel aztán egy életen át jóban lehetsz. Mindenkinek vannak hullámvölgyei, bárhogy is próbálják ezt sokan elhazudni. Szeresd magad, tedd magad boldoggá, a többi jönni fog magától.
2017. okt. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!