Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Véleményed szerint ki tekinthe...

Véleményed szerint ki tekinthető már önálló felnőttnek, és Ti hány évesen "váltatok azzá"?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kíváncsi lennék rá, hogy szerintetek mik azok a feltételek amelyeknek valakinek "meg kell felelnie" a ti szemszögetökből ahhoz, hogy tényleges felnőttnek lehessen nevezni.


Gondolok itt ilyenekre: Anyagilag önállóan tartsa el magát, ne a szüleivel éljen, stb.


Azért írtam ki ezt a kérdést, mert kicsit elveszettnek érzem magam. Kis háttérsztori:

Most vagyok 20 éves, 19 évesen rögtön érettségi után költöztem ki Ausztriába és elkezdtem itt az egyetemet. Mivel meglehetősen szegény közegből jövök, rá vagyok kényszerülve hogy eltartsam magam. Ez itt Ausztriában nem probléma, egy 25 órás munkából meg lehet élni kényelmesen egy diáknak.

Viszont ami magát a kérdésemet is ihlette: Meg lehet ugyan élni, de R.O.H.A.D.T N.E.H.É.Z. Számítottam rá hogy az lesz, de azért durva. Leginkább azt bánom, hogy a baráti kapcsolataim ezt nagyon megsínylették: Mivel másfélhavonta tudok csak hazajárni, így az otthoni barátaimmal szinte megszűnt a kapcsolat, itt kint pedig nem sikerült egyelőre összeiserkednem senkivel, mivel az egyetem és munka mellett minden percem be van osztva. És kicsit elrettent, hogy ez az életem következő 40-50 évében ilyen lesz.


Mielőtt valaki félreértené: Nem büszkélkedni akarok ezzel, hogy 20 évesen úgymond "önálló" vagyok, mert egyáltalán nem élvezem: a kényszer szülte az egészet. És kicsit kívülállónak érzem magam emiatt, mert a barátaimmal elidegenedtünk egymástól azért, mert az időhiányom miatt nem tudunk találkozni. Ezt jelentené a felnőtté válás, vagy csak egyedi eset vagyok ezzel, hogy 20 évesen erre kényszerültem?


Tudom, hogy közhely, de a következőt nem negatív értelemben értem: A korosztályomban igencsak azt látom, hogy az egyetemi éveik legfőképp a buliról szólnak. Sajnos én ebből itt kint semmit se tapasztalok, pedig nagyon szeretnék, de ha épp nem az egyetem/tanulás, akkor a munka tölti ki az összes többi szabad percem. Pedig szeretném én is ezt átélni, mert úgy érzem elvesztegetem a fiatalkoromat azzal, hogy úgymond nincs lehetőségem "kiélni magam". Más is érzett már így?



Köszönöm hogy elolvastad! Nem is igazán megoldást várok erre a kérdésre, mert nyilván az időt nem tudja senki befolyásolni, hanem inkább a saját tapasztalaitokra, votlatok e hasonló helyzetben, hogy néztek ki a kora 20as éveitek, stb. Köszönöm előre a válaszokat!


2017. szept. 7. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
szüleit eltemette
2017. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Én egyetemistaként ugyanúgy eltartott voltam, mint azelőtt, "csak" megízleltem a kollégiumi életet. Itt kezdődött el valahogy a felnőtté válás folyamata. Bár anyagilag nem voltam független, sok mindenben már egyedül kellett döntenem, plusz megtanultam másokkal együtt élni kis helyen. Ez szerintem a bulik mellett is fontos lecke. Ezután a kollégiumi szobatársammal közös albérletben folytattuk egy ideig, ekkor már dolgoztunk mind a ketten. Mondhatni anyagilag függetlenek voltunk, DE! ez nem teljesen igaz! Nagyon kellett a "hátszél", hogy el tudjunk indulni. Az állásainkat egy időben szereztük meg az albérlettel, így az első egy hónapot meg a kauciót a két család tette le fele-fele arányban. Itt már viszont bekövetkezett a felnőtté válás következő lépése. Elindultunk, eltartottuk magunkat és valahogy meg is voltunk DE! csomó mindent képtelenek voltunk magunk megoldani. Én például egyáltalán nem tudtam főzni. A lakótársamnak kínai volt, hogyan kell netbankon utalni. Takarítani is tudni kell jól. Ahhoz sem értettünk megfelelően. Hetente többször hívogattuk a szüleinket, mindkét oldalt, hogy mit hogyan kell csinálni. És telefonban tanultuk meg a legtöbb, felnőtt léthez tartozó mindennapi dolgot. Most már, 24 éves fejjel azt mondom, hogy valamennyire felnőtt vagyok. Azóta másik albérletben lakom egyedül, a lakótársam pedig házasodik :) valahogy majd csak megöregszünk :)
2017. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkortól számít felnőttnek valaki, amikor megváltoznak a prioritásai az élet dolgaival kapcsolatban. Pl nem a buli és a haverok lesznek a legfontosabbak, hanem a családalapítás és/vagy a karrierépítés. Attól, hogy elköltöztél/megárvultál/eltartod magad/gyereked lesz, nem leszel felnőtt. Akkor leszel az, ha ez mind ki is elégít. (Nyilván nem az árvaság, hanem a gyermeknevelés, a munka, a saját kereseted büszkesége.)


Én 20 évesen mentem férjhez, egyből babát is szerettünk volna, közben lediplomáztam, a baba nem jött, dolgoztam pár évet, most 26 éves vagyok és 2 hónap múlva szülök. Egyáltalán nem érdekel semmilyen fesztivál vagy buli, a kislányomra, a férjemre és a házunkra gondolok inkább szeretettel. Emiatt felnőttnek érzem magam. De semmi baj nincs azzal, aki pl velem egykorú és még a fesztiválok mozgatják meg jobban, mindenki máskor érik meg. :)

2017. szept. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
A mai korban erre nincs szabály.Eléggé kitolódtak a dolgok.Van aki a 30-as éveiben válik teljesen önállóvá, valaki már jóval előbb.Az anyagi helyzet, a környezet,családi háttér az illető lelkibeállitottsága,önbizalma és önértékelése is meghatározó tényező.Minél előbb önállósodik valaki annál könnyebb,mert egy érettebb korú egyén esetében ez nem olyan egyszerű,bár nem lehetetlen.
2017. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Az is relatív, ki mit lát önállónak.


Ismertem fiatalokat akik hangoztatták hogy önállóság, meg mindent magukra csinálnak...csak azt elfelejtették megemlíteni hogy apuci vette nekik a kocsit, házat és fizeti a hétvégi bulikat.


Vagy volt, hogy ismerkedési fázisban lányoktól kaptam meg, hogy önállóság = saját lakás, saját autó, egzisztencia. A vicces az volt mikor vissza kérdezem: Te is annyi idős vagy mint én, van autód? Igen, apu odaadja az övét...Aha értem. És lakásod van? Nem szüleimnél lakom mert úgy olcsóbb...Aha értem. Akkor tőlem miért is várod el ezeket? Mert te vagy a férfi...

2017. szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy én akkortól éreztem magam igazán felnőttnek, hogy lett saját keresetem, és el tudom 100%-ban tartani magam.


Korábban pont ezért voltam depressziós, hogy lelkileg már felnőttnek éreztem magam, de még mindig a szüleim tartottak el, tőlük kellett kérjek, rajtuk "élősködtem" a tanulmányok alatt.


Viszont én azt sem mondanám, hogy a felnőtté válás = családalapítás, karrier. Ugyanúgy megmaradhatnak a bulik, kikapcsolódás, hobbik. Én ahogy látom az idősebb munkatársaimnál, azok igazán boldogok akik a munka komolysága mellett meg tudtak maradni gyereknek is.


Az ilyenek mint takarítás, főzés, számlák fizetése sem feltétlenül a felnőttség jelei. Ezek szimplán feladatok, amit akkor tanul meg az ember, amikor szüksége lesz rá.


Az tény, hogy a munka erősen leköti az embert és a korábbi kapcsolatok rovására mehet. Az egyetem első évei tényleg inkább szólnak a közösségről, viszont utána ott is előjönnek az egyén érdekei, elkezd mindenki a jövőjére gondolni, rájön az ember hogy tanulni kell és ehhez bent kell gubbasztani a könyv felett.

2017. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

19 évesen, érettségivel a kezemben menekültem a bántalmazó, alkesz szüleimtől, így semmiféle segítségem nem volt, egyedül kellett boldogulnom (annyi pénzem volt, ami 2 hónapra elég, ezt diákmunkával szedtem össze). 7 másik emberrel laktam albérletben és minden szabadidőm lekötötte a munka és a tanulás. Kicsit úgy éreztem magam, mint te, hiszen semmilyen szórakozásra nem futotta, viszont végigcsináltam összeszorított fogakkal a cél érdekében.

Ezalatt megtanultam két nyelvet, találtam egy olyan munkahelyet, ahol tudtam fejlődni, majd kiköltöztem külföldre, aztán megint, amikor országot váltottam.


24-25 éves koromra értem el azt a szintet, hogy utazhassak, élhessek a hobbijaimnak, sínen legyen a karrierem, tudjak szórakozni úgy, hogy közben megmaradjon a stabil anyagi hátterem. Két barátnőm volt középiskolából, akik végig mellettem álltak ebben az időszakban, hiába nem tudtunk gyakran találkozni vagy minőségi programokat csinálni (a barátságunk azóta is sziklaszilárd, pedig hárman három különböző országban élünk és jó, ha évente 2x találkozunk).


Nehéz volt, sok lemondással járt, sokszor fájt? Igen. Elkéstem a bulizással, utazással, barátokkal? Nem. Huszonévesen még mindig bőven fiatal voltam, hogy kiépítsem a baráti kapcsolataim és megtaláljam azt, ami igazán lelkesít az életben. 30 évesen még mindig fiatalnak érzem magam, nem hiszem, hogy bármiről lekéstem volna vagy ne tehetnék meg bármit, amit megtehettem volna 10 évvel ezelőtt, ha más körülményekbe születek bele.


Ne temesd magad, maradj kitartó, az egyetem csak egy rövid időszak az életedben, de ez alapoz meg egy sokkal hosszabb időszakot, így megéri egy pár éven át befektetni magadba és a jövődbe. :)

2017. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!