Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki mindig is visszahúzó...

Ha valaki mindig is visszahúzódóbb, halk volt, az milyen mértékben tud megváltoxni saját akaratából?

Figyelt kérdés
Lehet-e egy ilyen emberből társasági ember? Vagy érvényes az a szabály, hogy aki ilyennek született, az ilyen is marad?

2017. aug. 26. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Közepes mértékben meg tud. De nem akaratból, hanem gyakorlással. A szociális képességek ugyanúgy tanulhatóak/fejleszthetőek, mint a nyelvtudás. De maradjunk reálisak, egy remetéből nem lesz partiarc, de egy kisebb társaságban jól érezheti magát.
2017. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, és még vagyok is, de most jobb a helyzet, igen meglehet változni, elég nehéz, de lassan haladok előre.
2017. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem, miért akarsz megváltozni? Azért, mert a mai társadalom azt nyomatja, hogy csak akkor vagy normális, ha te vagy a társaság közepe? Természetesen tehetsz úgy, mintha extrovertált lennél, csak akkor boldog nem leszel úgy, az biztos.
2017. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelő társaságban ki fogsz tudni nyílni. De nem az a megoldás, hogy erőlteted random társaságban a dolgot, hanem hogy keresed azt a közeget, közösséget, ahol hozzád hasonló emberekkel igazán jól érezheted magadat.
2017. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen visszahúzódó önbizalomhiányos halk ember voltam aki nem szerette az embereket. Hangsúlyozom voltam.

Nagyon sokat fejlődtem, de nem otthon ülve, hanem kihívásokat kerestem, megedzettem magam társaságban. Pl elementem diákmunkázni ami olyan pozitívan sikerült, hogy az adott cég teljes állású munkát ajánlott ha elvégzem a sulit (ez elég pozitívan hatott az önértékelésemre, úgy mentem oda hogy nekem ez nem fog menni). Kerestem közösségi programokat, nyitottam új emberek felé. Eljártam kedves ismerősökkel koncertekre. Volt egy kapcsolatom. Nyelvvizsgát csináltam, jogosítványt szereztem. Soha nem leszek a leghangosabb és legmagabiztosabb ember, de megtanultam kiállni magamért és megszerettem magam.

2017. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, vannak technikák amivel meg lehet tanulni a kommunikációt ,mint bármilyen szakmát. Meg lehet tanulni a testbeszéd tudatos kontrollját is és elhitetni másokkal hogy te az vagy akinek láttatni akarod magad. Rengeteg üzletember és politikus is ezt alkalmazza ,igen nagy sikerrel.


Lehet rengeteg panelmondatot megtanulni, bizonyos szófordulatokat készségszinten begyakorolni, kérdés válasz szituációkat memorizálni , a spontaenitás látszatát keltve. Tökélyre lehet fejleszteni csak akarni kell és időt kell szánni rá. És gyakorolni gyakorolni és megint csak gyakorolni. Ez teszi a mestert.

2017. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Tényleg nem értem az embereket. A visszahúzódó, csendesebb embereknek általában semmi baj nincs a szociális készségeikkel, csak kevésbé társasági emberek. Nyilván, ha valaki otthon ül 24/7 és maximum akkor vált szót emberekkel, amikor fizet a közértben, az gond és akkor ki kell mozdulni, tenni kell valamit. De az, hogy valaki inkább kisebb, válogatott társasággal vált szót szívesebben, nem pedig ő a társaság középpontja bárhol, ahová megérkezik, az nem gond, sőt. Rengeteg tiszteletre méltó, népszerű embert ismerek, aki keveset szól, de akkor velőset. És akkor mindenki rá figyel. A legtöbb ember beszéde 80% zaj, 20% információ, az ilyen embereknél ez meg fordítva van.
2017. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, meg szeretnék változni, de nem a társadalom hatására hanem önmagam végett. Nem szeretem, hogy ilyen vagyok, nem tudok beszélgetni az emberekkel, úgy érzem több van bennem, mint párszavas válasz, csak nem tudom a felszínre hozni.
2017. aug. 26. 21:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért akarsz másokhoz alkalmazkodni? Szerintem nem kell így is lesznek igazi barátaid, és szerintem elég pár is. Nem kell százhúszezerféle "miakedvenc"-dolgot megjegyezni, meg nem kell 100 felé szakadni, hogy annyi emberrel tartsd a kapcsolatot, és ezek igazi, mély, nem felszínes barátságok lehetnek, jól kiismeritek egymást, mert nem sokat vagytok tömegben, és mindent meg tudtok beszélni teljesen nyíltan és őszintén. Amúgy szerintem úgy lehet belőle társasági ember, hogy megtalálja azt a társaságot, amiben otthon tudja érezni magát, otthonosan tud mozogni, mert őhozzá hasonló, ezáltal befogadó is a közeg, tehát barátian fordulnak hozzá mások, nem utasítják ki, és végre így fel meri vállalni önmagát az ember, mert senki nem bántja érte, tehát szerintem ehhez egy baráti közeg kell, pl egy olyan iskola, ahova közös érdeklődési kör alapján kerültök, esetleg táncszakkör, énekkar. Azok között, akikkel van benned valami közös. Ott általában könnyebb jóval barátokra lelni. Szóval egy hely, ahová a hasonló érdeklődési körötök vonzott oda titeket. Ott az nem bántó közeg, ott meg lehet nyílni. Persze ilyen helyeken is van 1-2 orrfennhordós, de javarészt kedves, hozzád barátsággal forduló emberek találhatók az ilyen, közös érdeklődési helyeken.
2017. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de én teljesen jól érzem így magam.

Szerintem meg lehet változni. Ne egyből akarj, szép lassan, fokozatosan. Először olyan emberekkel, akik hasonlók hozzád.

2017. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!