Testbeszéd megértésében jártas ember véleménye?
Érdekel egy ideje a nem-verbális kommunikáció téma és úgy érzem valamit kihagyok a gyakorlásból.
Elkezdtem olvasni a témában és tényleg rengeteg mindent meg lehet tanulni a leírt anyagokból. Mondhatni kezdem érteni az összefüggéseket és hogy csak következtetni lehet a másik fél gondolataira és az is mindig szituáció és körülményfüggő.
Azonban arra lennék kíváncsi elsősorban, hogy Te, ha jártas vagy a témában és úgy érzed tényleg érted is ezt az egészet, milyen könyvet ajánlasz elolvasni, amiben ténylegesen hasznos információk találhatóak?
Amikről tudok azok az: Allan Pease könyvek, Paul Ekman könyvei, Joe Navarro könyvei. Érdekelne, van-e még értékelhető, Magyar nyelven elérhető tartalom a témában?
Illetve hogy a gyakorlatban mennyi idő volt az, hogy folyamatosan fenn tudd tartani a figyelmedet a másik ember elemzése közben? Néha úgy érzem nincs erőm hozzá és azt veszem észre hogy már 5-10 perce nem is figyelem a testbeszédét a másiknak. Persze ilyenkor észbe kapok, csak elég fárasztó. Bár mindennek ára van :)
Illetve hogy online vagy youtube-on is érdemes-e gyakorolni ezt, oly módon hogy hang nélkül nézem az adott videót és megpróbálok következtetni bizonyos dolgokra? Esetleg csak gyakorlásképpen, hogy csak figyelni a testbeszédet? Mivel ott vissza lehet tekerni ha valamit észreveszek :)
Köszönöm ha elolvastad és hálás lennék ha tudnál segíteni :)
Szia. Én jártas vagyok a témában.
" másik fél gondolataira és az is mindig szituáció és körülményfüggő. "
És még végtelen dologtól függ, például hogy mi történt a személlyel a múltjában, milyen mértékben maradt meg ez a múlt a tudatalattijában,
milyen napja volt ma, milyen a személyisége, milyenek személlyel beszél, stb.
"milyen könyvet ajánlasz elolvasni, amiben ténylegesen hasznos információk találhatóak?"
Én nem olvastam soha könyveket erről. A tanítóm tanított sokat, és magamtól elemeztem rengeteget.
Ha jól akarsz elemezni gyakorlatban, akkor gyakorolj, sokkal izgalmasabb és jobb minthogy könyvben olvasod, főleg az érzés, amikor
valami elképesztően pontosat elemzel, és tényleg beválik...
És ami mégjobb, amikor annyira jól elemzel, hogy meg tudod mondani hogy pl. a barátod akit elutasítottál melyik nap fog újra keresni téged, és miért,
vagy amikor már azt is tudod hogy mi történt egy emberrel aznap, ami miatt így viselkedik.
"Illetve hogy a gyakorlatban mennyi idő volt az, hogy folyamatosan fenn tudd tartani a figyelmedet a másik ember elemzése közben?"
Már állandóan, automatikusan elemzek. Amikor kezdő voltam, nagyon nehezen ment, nagyon fájt a fejem, és fókuszálás is nehéz volt. Addig csináltam, amíg teljesen bele nem fáradtam.
És ha kezdő vagy, fontos: Csak intenzív érzelmekkel járó megnyílvánulásokat nézz.
(Értsd: Ne olyat elemezz, ahol két ember szimplán kedvesen beszélget egymással, hanem mondjuk mikor két ember veszekszik, ami intenzív érzelmekkel jár)
"Néha úgy érzem nincs erőm hozzá"
Én velem is volt ez, napokig fájt a fejem annyira sokat csináltam. Nyugi, ez csak az elején van, idővel ezek elmúlnak, és ránézésre egy illetőről mindent megtudhatsz.
Mikor hazudik, vonzódik -e hozzád, akar e tőled valamit, milyen a személyisége, megbízhatsz -e benne... Ha már magasabb fokozatra érsz, az illetőt jobban fogod ismerni mint ő saját magát.
És ez tényleg így van. Esetek nagy százalékban van az hogy én jobban megértem a másik embert, mint ő saját magát, jobban tudom mit miért csinál, mint ő maga.
"Bár mindennek ára van :)"
Igen. Kis nehézség az elején, egy "szupererőért" cserébe. :)
Youtube videókban, és élőben elemezz. YT-re javaslom neked a Mónika show-t, én is azon gyakoroltam sokat, és ott aztán vannak erős érzelmek. :)
Fontos.. Ne csak testbeszédet figyelj, ne vedd le a hangot. Tudom, te azt akarsz elemezni, de így nem fog menni. Először meg kell tanulnod
a teljes összképet elemezni, amit mond, amilyen hangsúlyban mondja.. Ha elértél egy magasabb szintet, utána csináld hogy csak a testbeszédet figyeled, mert
így nagyon nehéz lesz neked, és nagyon lassan fogsz fejlődni, ha pedig összképet nézed, könnyebb lesz, egyszerűbb, és pontosabb.
Elemzés így zajlik:
Megkérdezed magadtól, az a személy az x dolgot miért csinálta. Megpróbálsz rá válaszolni. Ha ez megvan, megkérdezed megint, miért?
Ezt hívják elemzési mélységnek, minél többször kérdezed hogy miért, annál mélyebbre mész.
Utána.. Mennyi az esélye, hogy ezt ez miatt csinálta?
Sok sok kérdést felteszel magadnak, amiket megválaszolsz, ezzel elemzed. Majd valahogy leellenőrzöd az elemzésed eredményét.
Például én látom hogy Feri beszélget Lucával, és azt elemeztem hogy Feri utálja őt. Pár perc múlva Feri leanyázza Lucát hangosan,
akkor az elemzésem jó volt.
Ez egy nagyon, nagyon tág, komplex téma, és nagyon élvezetes, és rengeteg előnyt tud nyújtani az életben. Például tudni fogod, ha valaki
rossz szándékkal írt rád, ki akar -e használni, stb. :)
Ha szeretnéd ezt megtanulni, tudok segíteni, és ha követsz engem, akkor megtanulhatod az emberek tudatalattiját elemezni, (nehéz téma),
a saját tudatalattidat, saját személyiséged is megértheted, megtanulhatsz manipulálni is. (Jó célra használva, természetesen.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!