Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak hogy ne legyek...

Mit csináljak hogy ne legyek olyan lassú?

Figyelt kérdés

Egyszerűen mindenben lomha vagyok mint egy csiga. A felfogásom is olyan lassú, hogy míg már rég mindenki megértette mit kell csinálni, én értetlenül ülök mint egy tök, és másoktól kérdezgetek (ami valószínűleg borzasztó idegesítő lehet, ráadásul ebből kifolyólag nagyon önállótlan is vagyok). De nem csak az agyammal vannak ilyen gondok, mert a gyakorlati munkákat is úgy végzem mint egy nyugdíjas lajhár, tehát ha valamit gyorsan kell elvégezni, akkor azt biztos el is rontom. Nálam sajnos a precizitás és a kapkodó tempó kizárja egymást. Még viszonylag fiatal vagyok (17 éves), de később mikor munkahelyem lesz, ez komoly gondokat fog okozni, bár nem készülök vendéglátósnak. Már diákmunkásként is kikészítek mindenkit. Ezen még lehet változtatni?

17/L


2017. júl. 30. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nekem az ébredéshez kell 2-3 óra minden reggel. Különben, totál használhatatlan vagyok egész nap. Még is jól el lavírozok az életben.
2017. júl. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Adott egy feladat, gondold at, hogy a megvalositasig milyen reszlepeseket kell elvegezni. Ha ezt el/fel tudod mondani, mar siker.

Utana probald ki a gyakorlatban egy ora segitsegevel. Tervezd el mennyi idod adsz magadnak a feladat kivitelezesere. Kicsit versenyezz a lomha eneddel!:)

2017. júl. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy valószínűleg nem fogod tudni gyökeresen megváltoztatni ezt. Kismillió olyan hivatás van ahol ez a habitus nem hátrány. Nyilván nem irányítótoronyban kell dolgoznod egy reptéren vagy mentőrvosként.
2017. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Figyelsz arra amit mondanak, használd az agyad, fejleszted az elméd hogy gyorsabban működjön.
2017. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok csak fiuban, nem hiszem hogy ezen tudunk változtatni, sajnos.
2017. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na erre kíváncsi lennék én is :/ 20/làn
2017. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az önállótlansággal indulj el, miben vagy önállótlan? Csekkbefizetés? Hogy ne felejtsd el a bankkárty/pénz mellett a postakártyát átadni vagy a boltban a törzsv.kártyát? Lehet, hogy vizuáis vagy, vagyis szereted látni azt, amit csinálsz, miközben aki gyorsabb, csak elképzeli, hogy mit is csinál és teszi automatikusan.


Mint ahogy nemrég olvastam, hogy valójában amikor olvasunk, akkor nem olvassuk el egyenként a betűket, hanem tudjuk, hogy a szó elejéről, hogy mi is a szó vége, vmi ilyesmi volt. Próbáld ki, hogy kiolvasod a betűket és lelassulsz az olvasással, miközben ha nem betűzöl, akkor gyorsabb vagy. Ilyen lennél? Mármint jobban szereted látni, hogy mi is történik, mi a feladat, mint fejben tartani mindent?

Nekem is ez a bajom időnként, hogy lassabb vagyok, átgondolom a hallottakat, miközben ezt a részt ki kellene hagyni és rögtön reagálni.

Amikor vezetni tanultam, akkor is lassú voltam, meg is buktam párszor, a lényeg, hogy az oktatóm mondta, hogy fáziskésésem van. Ez kissé rosszulesett, bár akkor nem értettem, nem tudtam, hogy mire is mondja. Aztán rájöttem, bár erről nem találtam semmit a neten.

2017. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!