Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van a kérdéseknek,...

Mi értelme van a kérdéseknek, ha úgysem lehet őszintén válaszolni?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a legtöbb ember hazugságokra kíváncsi, de akadhatnak kivételek. De itt a gyiken semmire sem lehet őszintén válaszolni, mert egyből jelentgetnek, törölgetnek, tiltogatnak. De akkor mi értelme az oldalnak? Csak annyi, hogy aki hazug válaszra vágyik, az megkapja? Csak léleksimogatásra?
2017. júl. 10. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Sokan önigazolásra használják, akkor pontoznak fel, ha egyetértesz a kérdésükkel, hiszen nekik már van válaszuk, csak megerősítést várnak.
2017. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Pontosan. Hű tükre a társadalomnak, ahol sosem a valóság számít, hanem a hülye emberek kollektív kitalált hiedelemvilága.


Mindenkinek javaslom elolvasni a Kazohinia c. könyvet, ami a legtökéletesebben mutatja meg, leplezi le, hogy mi a gond a világgal meg a társadalommal. Amellett rendkívül szórakoztató is. Fent van a neten.

2017. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Igen, léleksimogatás. Én leírtam egy 157 centis, 80 kilós nőnek, hogy nagyon túlsúlyos - mert megkérdezte, hogy vészes-e a súlya - és 0 %-os lettem :D
2017. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
A másik meg a meleg kérdés...akármit írsz lepontoznak. multkor írtam egy értelmes választ, kisregény lett, aztán meg 0%, mert odatévedt pár homofób frusztrált 9 éves látens meleg.
2017. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Őszintén: Semmi. Random felregisztrál bárki és azt ír, amit akar. Ha igaz, ha nem.

Az egyik ismerősöm pl. százalékot gyűjt. Minden kérdésnél próbál olyan választ adni, hogy felpontozzák, még akkor is, ha nem ért vele egyet.

Sokan vannak, akik önámítás és önvigasztalás miatt válaszolnak. Adott egy kérdés és nem azt írják, amit tapasztaltak, hanem amit tapasztalni akartak volna. (Erre a valóságban is fura szemmel nézek. Több női ismerősöm sorozatosan panaszkodik, hogy egy srác sem próbálkozik náluk, miközben előtte nem mondták, hogy épp ki próbálkozott.)

A kérdezők az esetek többségében úgyis csak azt akarják hallani, amit ők már le is írtak a kérdésben.

2017. júl. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Engem konkrétan nem érdekelnek a %-ok. A normális kérdezőknek segítek, őszintén válaszolok. A kövérnek azt írom, hogy fogyjon le, aki nem tud helyesen írni, annak azt, hogy tanuljon meg, vagy ne írjon sehogy. Ha lepontoznak, ha nem.
2017. júl. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
Kit&Hol a pontozás?
2017. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Én megmondom a véleményem, a százalékos rendszer pedig egy retek nagy lóürülék. Ha két ember lepontoz, 0% egyből. Utána aztán pontozhat fel 5 ember, marad 40% alatt. Legalább 5 pontozást kéne megvárni, de lehetőleg 10.
2017. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baj a pontozással. Kérdező! Mond meg továbbra si az igazat. Lepontoznak? na és? Oké, gondolom ha nem is nagyon, de azért neked is számít, ha lepontoznak nagyon. De tudod mit? NE számítson! És ha lepontoznak? és ha 12%-osan mondod meg a tutit? Jobb lenne, mintha 85%-os lennél, és mindig azon izgulnál sé azon agyalnál, hogyan "hazudj", nehogy le legyél pontozva? Meg "Na erre a kérdésre sem válaszolok mert lepontoznak." Ez lenne, bekorlátoznád magad! Szabad vagy, ha lepontoznak hát lepontoznak! Egyszerűen csak ne beszélj csúnyán! ne sértően fogalmazz, hanem segítőkészen. Semmi több, ezenkívül ugyan miért félnél, hogy "már megint lepontoznak". Ugyan mi lesz akkor? Semmi! Inkább az a baj, ha a válaszaid nem a saját véleményed tükrözik, mert "félsz", nehogy essenek a 4 mm-es számocskák a jobb alsó sarokban...
2017. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mond hát meg a véleményed, ne sértően, hanem segítőkészen! És hogyha valaki erre megsértődik, akkor vele van a baj, ő az, aki nem válaszra várt, hanem dicsérgetésre! Dicsérgetést akart, de azt kapta, amire szüksége volt! Nem dicsérgetést kapott, hanem igaz véleményt, mert neki nem dicsérgetésre van szüksége, hanem igaz és segítőkész válaszra, így fog tudni változtatni! Előző voltam.
2017. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!