Most komolyan, olyan sok a hagyatékon az illeték, hogy morálisan megéri csalni, hazudni miatta?
Mondjuk; megéri letagadni az ingóságokat, csak hogy ne kelljen egy szobabútor árán egy éjjeliszekrény árát illetékbe fizetni?
Vagy letagadni 10 aranygyűrűt, hogy ne kelljen 1 árát illetékbe fizetni?
Hiszen a maradék ingyen van, nem dolgozott érte, aki megkapja hagyatékba.
Nos a legtöbb helyen csak a "papíros" dolgokat szokták beírni a hagyatéki leltárba, vagy azt amin nem tudnak megegyezni, esetleg még azt ami a végrendeletben is szerepel.
A közjegyző is kiakadna, ha az utolsó kiskanálig mindent fel kellene sorolni, bár lehet, hogy olyan család is van.
Hogyhogy "az állam meglopjon"? Illetéket mindenütt kell fizetni mindenféle dolgokra.
A lopás az idegen dolog eltulajdonítása a tulajdonosától. Az illetéket állami eljárásokért fizetjük. Két külön dolog.
22.03.
Hiszen nem kell kiskanalakat felsorolni, megvan a határ -elég magas, és örökösönkénti-, ami alatt nem kell.
Én nem tudom, de ahogy láttam, hallottam, a hagyatéki leltárt nem "felvetetik", hanem az (egyik) örökös bejelenti. Senki nem törődik vele, hogy igaz-e. Ingyen kapott gyűjteményeket, jelentős értéktárgyakat letagadnak, és még büszkék is rá.
Csak a le nem tagadható dolgok kerülnek a leltárba, sőt, ha lehet, akkor is csalással, olyan kevés értéket írva pl. autókra, ami nyilvánvalóan csalás, mégsem szól senki.
Azt nem tudom, hogy a bejelentővel aláíratják-e, hogy igazat ír, a való viszonyokat jelenti be.
De ennek így semmi értelme, a névre szóló dolgokat nem kéne "bejelentetni", hiszen központi listáról ki lehetne állíttatni.
Csak azt kérdem, hogy nem éri meg egy örökösnek kifizetni az illetéket az ingyen kapott dologért ? Kapni egy 100 ezer forintos mondjuk festményt 18 ezerért? Arany ékszereket 1/6 árért?
Kösz, van érdekes abban, amit írtál. Tényleg van állami adatbázis az ingatlanokról meg a bankszámlákról? Az autókról persze; de hogy derül ki?
Mert ahogy tudom, beszélgettünk róla, névre keresős nincs. Vagy van, csak nem nyilvános?
Mert, ahogy hallottam, ha már az egyik örökös felveteti a leltárt, akkor amikor egy másik hozzátetetne mondjuk egy bankszámlát, akkor kérik tőle a bankszámlaszámot, amit meg honnan is tudna. Szóval nem is tudja hozzátetetni, még ha akarná sem.
Vagy mit tud hozzáteteni egy másik örökös, ha nevetséges értéket ír rá az első, aki felvetette a leltárt, mondjuk egy autóra. Mindenki tudja, aki csak ránéz, hogy csalás, de nem tud senki tenni ellene.
A 100 ezer ft, amit írsz, az meg sokkal kevesebb, mint a jelentendő értékhatár, még egyetlen örökösnél is. Ahogy tudom, ráadásul örökösönként jó sok, és mindig változik. Hogy miért azt nem tudom, bár érdekes lenne, biztos.
Bár az már megint más, ha a 100 ezer ft egy 100 ezer ft-os sublótban van, és van mellette még a 10 aranygyűrű, amit én írtam, csak példának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!