Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyre inkább érzelmi alapon...

Egyre inkább érzelmi alapon vásárolok ruhákat, mennyire léptem át egy határt?

Figyelt kérdés

Nincs hozzá pénzügyi hátterem, csóró kolis vagyok, mégis szinte hetente vásárolok ruhákat, mert jól érzem magam tőle, hogy csinosnak érzem magam (nem vagyok az amúgy feltétlen). Nem rég elég megtépázódott az amúgy is instabil önbecsülésem, és mintha így próbálnám pótolni. De így meg szégyellem, hogy mennyit elköltök ruhákra. Régen fele ennyit nem költöttem, mert nem is érdekelt, hogy öltözködök.

Szerintetek ez mennyire rossz? Ha jobban leszek lelkileg, le fogok állni magamtól, vagy érdemes lenne most jobban megszorítanom magam?

Minden válasznak örülnék! :)

22N


2017. ápr. 25. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha csinos vagy bennük, akkor nem gond, bár így nehéz spórolni ha egyáltalán akarsz.

Én is sokat kiadok ruhára de én hordom 3 évig is némelyiket(nike dzseki, farmer)

Ha a cipőmről kérdeznek hogy hol vettem mennyi volt, nem is mondom mert lehúznák rólam egyszer.

24F

2017. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha problémának érzed, akkor igen, átléptél egy határt.


Az önbizalmadat kellene turbózni, mert annak oka van, hogy az új göncöktől érzed jól magad. Az is sanszos lehet, hogy azt érzed: ezt tudod uralni a életedben, ez könnyen vígasztal.


Hasonló a mechanizmusa az evési zavaroknak is.


Szóval, a gyökeret kell megkeresni, nem a vásárlással leállni, az csak tüneti kezelés. Én pszichológust javasolnék, hiszen a a probléma felismeréséig már eljutottál. Szakember innen jól ki tud vezetni.


Sok sikert!

2017. ápr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

#1-es, ezzel a cipőssel megnevettettél :)

#2-es, evési zavarom is van, az is elég érzelmi alapon megy. Rohamokban sokat eszek, aztán bűntudatom van. Súlyproblémám is van, nem tudom kontrollálni, hogy hízok vagy fogyok. Nyilván a fogyós időszakoknak örülök, és általában akkor vagyok jobban is. Szóval nem ez lenne az egyetlen lökés egy pszichológushoz.

2017. ápr. 25. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!