Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Japán munkamentalitás földreng...

Japán munkamentalitás földrengés esetén se mehetnek haza a dolgozók hanem kivárják a végét majd vissza melózni és a kieső időt is ledolgozzák-mindezt önként?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket nem tudom higgyem-e (igazából hiszem …) de nem is ez a kérdés hanem az hogy amit leír az tisztelendő hozzáállás vagy már idiotizmus.

A munkaszeretet a dolgozni akarás hagyományosan ugye pozitív értékek.

A cikk arról szól hogy ha Japánban elég komoly földrengés volt (ott ez nem épp ritka) akkor dolgozók kitódulnak az utcára kivárják a végét, még várnak egy kicsit van-e utórengés, és ha az épület olyan állapotban van hogy még áll, akkor persze vissza dolgozni. Fel se merül hogy bárki hazamehetne, hogy megszakadjon a munkanap ilyen „apróság” miatt mint egy kis földrengés. Ha az épület még áll, akkor nyomás vissza melózni. És persze a munkanap végén a kiesett időt azt rá kell húzni elvégre nem a cég tehet róla ugye hogy a dolgozó órákat az utcán ácsorgott földrengés miatt (persze a melós se tehet róla de az meg kit érdekel).

Az hogy az emberek hazamehessenek megnézni esetleg hogy saját házuk lakásuk családjuk hogy van áll-e még a ház -nem. Azt majd ha lejárt a munkaidő. Mert van fontosság is a világon. Első hogy a munka el legyen végezve aztán lehet hazamenni anyukát kikaparni a romok alól… esetleg.

És a hab a tortán: a japánok ezt nem parancsra teszik. Önként és dalolva maradnak. Így van ez rendjén-hisz az ember mégiscsak azért van ezen a világon hogy melózzon míg bele nem döglik, nem? Hát mi másért… Család lakás saját élet-majd kérem a munka után.


Szóval ez a hozzáállás tisztelendő mentalitás vagy már idiotizmus ez a kérdés.


2017. febr. 27. 14:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ez mióta japán munkamentalitás? :D Itt is ez van Magyarországon.

Nálunk akárhányszor valami gebasz van, mondjuk rendszerleállás vagy tűzriadó vagy akármi, akkor aznap annyival tovább kell bent maradnunk és percre pontosan le kell dolgozni a kiesett munkaidőt. Ilyen évente többször is előfordul, még egyszer sem volt olyan, hogy hazaengedtek volna minket vagy kifizették volna azt a kis időt anélkül, hogy ledolgoztuk volna!

Japánban a földrengések nagyon gyakoriak. Ha minden egyes földregés után hazaengednék a dolgozókat, többet lennének otthon, mint a munkahelyen. :D Mégis miért érné meg a cégeknek, hogy arra fizessen bért, hogy senki nem dolgozik??

2017. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ja bocsi 5,6-os földrengésről szól a cikk.


De tartom amit más is mondott itt tőlem aztán lehetne naponta is földrengés én akkor is rohannék haza. Ha kirúgnak emiatt hát hajrá akkor is mennék, senki és semmi nem állhatna utamba. Ha a főnök azt mondaná nem mehetsz, akkor mint a tank átgyalogolnék a kis arcán és úgy mennék.

2017. febr. 27. 17:21
 13/19 A kérdező kommentje:

"Nálunk akárhányszor valami gebasz van, mondjuk rendszerleállás vagy tűzriadó vagy akármi"


Mi a franc köze van a jóskapista ktfnél levő tűzriadónak egy országot érintő eseményhez katasztrófához?

Majd ha a tűzriadó az egész országot érinti akkor esetleg jogos a felvetés.

2017. febr. 27. 17:22
 14/19 anonim ***** válasza:

1. Japánban elég gyakoriak a földrengések, éppen ezért megtanultak együtt élni velük. Tanítják is nekik óvodában, iskolában, hogy mit kell csinálni földrengés esetén.


2. A japán rendszer szerint a földrengés nagyságát úgy határozzák meg, hogy egy adott helyen milyen erősségű (így aztán ugyanahhoz a földrengéshez rengeteg adat tartozik, attól függően, hogy az ország melyik részében mérik). A Richter-skála az epicentrumban mért magnitúdó, de ha az epicentrum pl az óceánban van, akkor egy közeli (vagy messzi) városban már lényegesen kisebb lesz az ereje. Pl a 2011-es "fukushimai" földrengés (igazából Fukushima partjaitól keletre, az óceánban volt az epicentrum) 9-es magnitúdójú volt, de Tokióban már csak 5-ös erősséggel rengett a föld (Ezért pl ott nem is okozott nagyon nagy károkat). Olyan földrengés Japánban sincs, ami az egész ország területén hatalmas károkat okoz (többnyire egy-egy földrengést az ország legnagyobb részén meg sem éreznek).


3. A japánok nem ritkán másfél-két órára laknak a munkahelyükről. Így aztán fölösleges elindulni, mert anyuka addigra vagy meghal, vagy a katasztrófavédelmisek kikaparják (mert ugye ők egy picit előbb tudnak odaérni, meg hát valamivel jobban értenek a romok alól való kikaparáshoz is).


4. A japán társadalom munkához való hozzáállása a földrengésektől függetlenül is enyhén szólva bizarr, és sok szempontból egyáltalán nem követendő példa.

2017. febr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"és sok szempontból egyáltalán nem követendő példa."


Na igen erre próbáltam rávilágítani.


Másik példa ezt se tudom higgyem -e de tartok tőle igaz.


Japán munkás balesetet szenved a munkahelyen. Nem az ő hibája. Azonnali orvosi ellátás ott helyszínen ennek ellenére meghal.

A családnak a cég átszámlázza az orvosi ellátás és a halott elszállítatásának díját (melyet meg az orvos a cégnek számláz) a CSALÁDRA!

Szóval értitek... meghal a melósom munka közben és mi sem természetesebb mint az orvosi díjat kifizettetem-igaz a melós meghalt de azért a költség az költség kérem a cégnek!

Azt valakinek fizetni kell és mivel a melós elhúnyt ő nem fogja hát majd a családja. És ezen ott senki se csodálkozik.

Ha a meló életben maradtt volna fizette volna ő önként dalolva mert ez így van rendjén. Hát miért is a cég fizesse nem igaz...elvégre az én lábam vágta le tőből a gép hát mi köze ehhez a cégnek.


Agyam megáll.

2017. febr. 28. 11:43
 16/19 anonim ***** válasza:
Nézd, valamilyen szinten érthető. A baleset ugyanannyira nem a cég hibája, mint amennyire nem a munkásé. A halottszállító meg az orvos viszont nem fog csak azért szívességből ingyen dolgozni, mert senki sem volt hibás a történtekben, úgyhogy ha tetszik, ha nem, valakinek állnia kell ezeket a költségeket. Nyugaton a cégeknek kell, itt azok hőbörögnek, Japánban pedig a munkásoknak/családjaiknak kell, ott meg ők szívják meg az ilyen helyzeteket. Szerintem egyik megoldás sem rosszabb, mint a másik.
2017. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hát sorry ha már szarért húgyért keccsölö egy köcsög cégnek akkor már legalább annyi legyne benne hogy állja a ktg-t ha a neki végzett meló közben megsérülök. Főleg ha a sérülés is helyből azért következik be mert még a munkavédelmi cuccot is elspórolják.
2017. febr. 28. 16:35
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha céged lenne, akkor meg azzal érvelnél, hogy a munkásod megkapja a fizetését az elvégzett munkájáért, fizesse abból a saját egészségügyi ellátását, mert neked ahhoz semmi közöd.


Amúgy meg baleset akkor is bekövetkezhet, ha kapnak a munkások rendes balesetvédelmi oktatást. És egyébként is honnan veszed, hogy a japán munkások nem kapnak?

2017. márc. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Adott cikk alapján...
2017. márc. 1. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!