Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar közélet tényleg ide...

A magyar közélet tényleg ide züllött. Van ez a dal, "Magna Cum Laude - Köszönet" amiben az alkoholnak ad hálaimát a "szerző", akinek hangterjedelme kb 1 oktáv. Most ez a borzalom megy a rádiókban. Egy alkoholista társadalomban élünk?

Figyelt kérdés
Komolyan ide züllöttünk?
2017. febr. 7. 20:38
1 2
 11/17 Phoney ***** válasza:

Most az a baj, hogy a szám alapvetően szar (ebben inkább hiszek neked, nem hallgatom meg), vagy hogy bordal?


Az első szomorú, de mindig is mentek a rádióban borzalmasan rossz számok.


A másodikon is lehet szörnyülködni, ha nagyon muszáj, de hallottál már operettet? Kb. mindegyikben alapmotívum, hogy rúgjunk be nagyon, mert az jó. Sőt, minden nap, ha lehet. Persze ezt öltönyös emberek éneklik és ráadásul sokkal szebben is, de gyakran sokkal nyíltabban dicsérik a vedelést, mint ez a dal. (Nézd meg mondjuk a Bob herceget jutubrúl. Mondanivaló röviden: aki nem iszik, az annyit is ér. + valami a szerelemről.)


Mondhatjuk, hogy alkoholista társadalomban élünk, de már több ezer éve, és abból éppenséggel most a legkevésbé. Éppen ezért tűnik „züllésnek”, hogy megjelenik a rádióban egy olyan témájú dal, amilyen egyébként mindig is létezett.


Az a tanulság, hogy sajnos még a közlekedési hírek sincsenek ingyen. :)

2017. febr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha valaki, hát én együtt érzek a kérdezővel. A rádió 97,34%-ban ilyeneket ad. Nem hallgatom. Ezek az előadók és szerzők viszont ez után kapják a jogdíjat akkor is ha senkinek nem tetszik a dal. Mégis csak elvárható lenne, hogy valamivel többet nyújtsanak mint ennyit. (Nem hallgattam meg, elolvastam a szöveget.) Nem is annyira a piával van ott a gond. Szerintem inkább ezekkel a remek kifejezésekkel, hogy "tüzelnek, de nem a katonák..." és elképzelem, hogy mikor a szerző kiötlötte ezeket a hasát fogta a röhögéstől és közben még jól meg is veregette érte a saját vállát, hogy igen, ez mekkora poén volt. Itt ez a sztori, hogy átment egy buliba, ahol a nőnek mindegy volt kivel-hányszor, de fogjuk ezt is a piára, aztán ebből véletlenül kapcsolat lett. Oké. Kényszert érzett rá, hogy ezt elénekelje? Rendben. De kiadni? Leadni a rádióban? Egy félmondatos, ennél semmi többet nem jelentő akármit, ami kevésbé igényes körökben napi szinten megtörténik az emberekkel? Egyet értek a kérdezővel, ez így nagyon nincs rendben. Nem azért mert azt mondja benne, hogy köszönjük meg ezt a piának, hanem mert még az alapból sz_art is tetézi ezzel. Igen, a hallgatók ennél többet érdemelnek és teljesen jogos a felháborodás!
2017. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A másik számuk amiben valami köldökökről beszélnek az is mekkora szar már, nem hülyeségből nincs rádióm. Egyszerűen gagyi, primitív az egész.

Ha jól tudom kerek órakor mondanak útinfót, akkor kapcsolja be, aztán kapcsolja át saját zenéjére. Jobb ötletem nincs.

2017. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy az emberiség történelme során íródtak bordalok, a kérdezőnek igaza van. Ez züllesztés. Nagyon gáz, ahogy ilyen összekacsintós, somolygós, bazsalygós módon nyomatják a piálást.
2017. febr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Miért kell szekálni a kérdezőt? Szerintem tökre igaza van!!!
2017. márc. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ez az “én is írok ilyet”, “nekem is van ilyen hangom” kijelentés erős picit. Ugyebár ha van az embernek egy jó terméke, de nem tudja eladni, nem ér semmit. Ha van egy rossz terméke, de el tudja adni, megél belőle. Na már most, lehet, hogy a Misieknel is így van ez, hogy csak a marketing jó, de ez a szám irtó fülbemászó, pedig nekem is alacsony az ingerkuszobom. És nem véletlenül vannak ott a magyar zenekulturaban, ahol. Plusz hihetetlenül tiszta a hangja a srácnak élőben (is). Ez csak egy vélemény volt, béke veletek!
2018. okt. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Pfu...

Nem az van ezzel, hogy én is tudok ilyet, hanem hogy találomra összeszedek 5 embert az utcáról, megkapják a dalösszerakáshoz szükséges technikai hátteret és jobbat csinálnak.

A dal, nem termék.

Misiék produktuma igen, az egy termék. Oda tolták a piacra és ráhányták a közönségre ha kérték ha nem.

Köszönöm én nem kértem. A jogdíjat az általam fizetett közös zeneipari adóból mégis megkapják, mert a rádió lejátszotta napi valahányszor, az meg egy rohadt magas szorzó ám. Nem a pénzt sajnálom azt beszedik tőlem is tőled is ha veszel bármilyen üres adathordozót. Az a bajom, hogy Misiék valakije bemegy a rádió valakijéhez és lepacsiznak, hogy kéne tolni egy dalt mer kellene a zsé, Misiéket bezavarják egy stúdióba, azt mondják addig nincs még sör se nemhogy pálinka még nem raktok össze valamit ami szólhat a lagzikon, és nő sem mehet be. Na erre 5 perc múlva megvan a dal alapja, a többit (hogy kellően fülbemászó legyen) a szakemberek megoldják, és jöhet a marketing.

Bennem béke van de tényleg, csak rosszul esik ez az egész ami zajlik. Egyre rosszabbul... egyre csak egyre...

2018. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!