Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar közélet tényleg ide...

A magyar közélet tényleg ide züllött. Van ez a dal, "Magna Cum Laude - Köszönet" amiben az alkoholnak ad hálaimát a "szerző", akinek hangterjedelme kb 1 oktáv. Most ez a borzalom megy a rádiókban. Egy alkoholista társadalomban élünk?

Figyelt kérdés
Komolyan ide züllöttünk?
2017. febr. 7. 20:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Na a fanok majd kikaparják a szemed ezért. :D Egyébként tényleg nincs rossz reklám, miután elolvastam a kérdésed, meghallgattam a zenét. Alkoholista társadalomban élünk, ez sosem volt titok. Ne hallgasd, ha nem tetszik, mások életével is kár foglalkozni, azt csinál mindenki, amit akar, amíg senkinek nem árt vele. (egy alkoholt nem fogyasztó személy)
2017. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

"Éppen átfordultam a másik oldalamra,

Amikor üzentek,

Hogy a 2/4-es lépcsőházban többen is tüzelnek,

De nem a katonák,

Hanem a gyengébbik csapat,

Kinek kapóra jönne egy kapcsolat.

És benne voltál TE is a körben,

Valami ismeretlen ölben.


Refrén:

Hát köszönjük meg az utolsó pohár bornak,

Hogy összehozott minket az utókornak.

Nem tudhattuk, hogy mire iszunk előre,

Egy ártatlan korty volt és nézd mi lett belőle.


Most a pillanat erejével mindenünk ki van bélelve,

Egy nem tervezett összetekintés,mi nem tudtuk,

Hogy egy életre, megváltoztat mindent körülöttünk,

Mire rájöttünk, kicsit megöregedtünk.

De csak egy pohár kellett hozzá,

Hogy egy perc alatt felnőjjünk.


Refrén 1X


Pedig tervünk nem volt más,

Csak együtt lenni,míg a többiek ránk szólnak,

De látták, hogy kezdődik valami,

S folytatódni fog holnp.


Refrén 2X "


Itt a dalszöveg.


"Hát köszönjük meg az utolsó pohár bornak,

Hogy összehozott minket az utókornak."


Nem is tudok mit írni, mert nem vagyok elég okos ahhoz, hogy elmagyarázzam a számot, hogyha te magadtól nem érted.

2017. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kaparják. Nem érdekelnek. Nem azért hallgattam mert ehhez volt kedvem, hanem mert a rádióban, hatalmas beharangozások után, miközben aautót vezettem leadták ezt a szemetet. Első gondolatom ez volt: Mi ez a szar ez? A második pedig: Ez most komoly? Nekem jobb hangom van és kb jobb szövegeket rok, pedig még csak "zenész" sem vagyok. a harmadik és összetettebb: Tényleg ide züllöttünk? AZ alkoholhoz írunk köszönő dalokat?
2017. febr. 7. 20:51
 4/17 anonim ***** válasza:
Jaj, de egy megkeseredett ember lehetsz. Hány éves vagy? 100? Én nem hallottam a dalt, nem is érdekel és nem is hallgatok rádiót. De attól még mert szó van egy dalban a borról, nem arra kell gondolni, hogy alkesz nemzet vagyunk. A szerelmes daloknál is arra gondolsz, hogy szerelmes nemzet vagyunk? Buta következtetés nagyon.
2017. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Kerdezo! Azt tudod, hogy az egyik leghiresebb magyar koltonk, Ady Endre rendszeresen drogozott? Ivott, drogozott, dugott, olvasd csak el es ertelmezd a verseit. Jah, hogy ahhoz kell nemi esz is? Bocs.


Nos, a tarsadalom nem sullyedt ide, mindig is ezen a szinten volt: az alkohol a mindennapok resze. Az mas kerdes, hogy ez a szam nem arrol szol..., de mint irtam, az ertelmezeshez kellene esz is.

2017. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Adynak a drog volt a legkisebb gondja. :D

Egyébként van daluk a pálinkáról is. :'D

2017. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Ady Endre rendszeresen drogozott? Ivott, drogozott, dugott"


Tudod mennyi ember iszik rendszeresen, és mellette még drogozik is? Egyik sem lett Ady Endre. Miért? Mert Ady Endre nem azért lett nagy költő mert ivott és drogozott, hanem mert ő Ady Endre volt, akiben megvolt a tehetség. NEM a pia hztta ki belőle, az ott volt. Pia és drog nélkül is nagy költő lett volna. Bryan Adams pl nem iszik, és mégis világhírü zenész. Az iszákosból kíváncsi vagyok mivel hozod ki Ady Endrét, de ha sikerül valahogy, én magam garantálom a nóbel díjat!

2017. febr. 7. 21:13
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez eddig se volt titok, hogy elég magas az alkoholisták száma az országban. Ahogy az se, hogy elég sok a buta ember is.


Nekem ezért nem szól rádió a kocsiban, van saját zenegyűjtemény pendriveon. Azon az megy amit én szeretek.

2017. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nekem is van Pendrive-om. Sajnos a közlekedési híreket tudnom kell.
2017. febr. 7. 21:21
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem sűllyed az emberiség

Ilyen gonosz vala rég.

Ilyen gonosz már kezdet óta,

Hisz különben nem kellett vóna

Százféle mesét, eget, isteneket,

Poklot és ördögöket gondolni ki,

Hogy zaboláztassék.

2017. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!