Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni azzal, ha egy...

Mit lehet tenni azzal, ha egy ember "túl sokat gondolkodik"?

Figyelt kérdés
Egyre javul a helyzet ahogy egyre idősebb leszek, de nagyon sokszor veszem azt észre, hogy túlgondolom a helyzeteket, nagyon nem akarok hibázni, aztán végül pont ez lesz a baj. Nem bízom abban, hogy szociálisan helyes döntéseket tudok hozni. Például: több emberrel vagyok, és köszönés nélkül elsomfordálok. Bunkóságnak tűnhet, pedig csak azért, mert félek, rosszul venné ki magát, hogy rájuk köszönök hangosan. Máskor meg valakinek hangosan köszönök, és megzavarom, nem ismer meg, utálkozva néz, stb. Vagy mondok valamit amit félreértenek. Aztán ezek után mindig ezen rugózom hogy hú ezt nem kellett volna... És mindig irígylem azokat, akiken azt látom, hogy teljesen magabiztosak, valahogy úgy érzem hogy én "úgy születtem" hogy nem vagyok az. Másoknak hogyan sikerül legyőzni az ilyen gondolatokat? 17L
2017. febr. 2. 20:20
 1/3 piriiiii ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanez a helyzet velem.

Én még nem jöttem rá, úgy értem, nem találtam meg az utat a megoldáshoz. A megoldás olyasmi lehet, hogy meg kell tanulnunk elengedni magunkat. De elég nehéz, ha az eddigiekben nem így történt...

Konkrétan ma ez történt velem, de gyakori eset, hogy valahonnan szó nélkül lelépek.

2017. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.


Valamiért másoknak ez nem probléma, rá vannak hangolódva a dolgokra. Pedig nem arról van szó hogy rossz az érzelmi inteligenciám, s nem értek az emberekhez, ezért nem "érzékelem" a helyzeteket.


Soha nem figyelem a környezetem (mások lehet ha környezetre fókuszálnak, és ezek a helyzetek rutinok, míg én a saját világomban elvagyok, és pl. emiatt is rémesen tájékozódok, mert nekem nem érdekes azt figyelni hogy ilyen helyzeteket hogy oldanak mások meg, persze fontos az illem, de engem a beszédnek a mondanivalója érdekel, abból amit mond több kiderül egy emberről mit abból ahogy mondja, szóval én nem jegyzem meg azt hogy mikor valaki odajön hozzám valamivel akkor milyen "illedelmesen" zavart meg, csak arra figyelek hogy mit akar mondani. És unok ilyenek gondolkozni is hogy most hogy kellene, stb.. Csak azért teszem, hogy ne égjek be megint és megint.


Amúgy valamennyire lelki sérültség is van bennem, valamiért azt érzem hogy tartozok a világnak, hogy én alárendelt vagyok másokhoz képest, persze ezt már tudatosan felülírom magamban, de ösztönzésként mindig az jön hogy én kevesebbet érek mint más.



Szóval én magamban ezeket az "okokat" látom, egyrészt hogy figyelmen kívül hagyom a részleteket, nem érdekel hogy más milyen formába ölti a mondandóját, nem érdekel semmi, csak hogy mit mond . És a másik ez a "lelki betegség". De még közbe gondolkozok rajta, mert nem tudtam teljesen tisztán leírni amit akartam :).

17F

2017. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt az "ahogy mondja"-t nem a pofátlanságra értem, hanem arra hogy attól hogy pl. te elkezdesz dadogni nekem, de értelmes dolgokat mondasz, és a másik magabiztosan mondja a hangzatos hülyeségeket, akkor téged "preferálnálak" jobban, de ez 10-ből 1-embernél van így, általában jobban szeretik az emberek azt aki okoskodóan mondja a hülyeséget, s a dadogósat meg se hallgatják, elkönyvelik hogy az fogyi.
2017. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!