Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan vegyem jobb belátásra...

Hogyan vegyem jobb belátásra a fiamat? Ott akarja hagyni a középiskolát 10-es ként.

Figyelt kérdés

16 éves. Szeret írni, rengeteget dolgozik, minden héten eltett magának legalább 15.000 forintot a nyári szünetben. Sok félretett pénze van, egy csomót ír. Szeretné E-könyvként kiadni, és otthagyni az iskolát. Szerencsétlen... Én nagyon sajnálom őt abból adódóan hogy neki még sosem volt senkije, és ezért feszeng a kortársai között. Nagydarab srác, és csnúyának tartja magát. Igaz, izommá alakíthatná ami rajta van. Nem ez a lényeg. Neki az az álma hogy íróként rengeteget keressen (szórakoztató irodalom : ő fantasy, thriller, horror novellákat ír, küldözgeti kiadóknak, egyre jobbakat ír, és már közelít hogy igent mondjanak rá E-könyvként). Oké, nem lehet vele sokat keresni, de túlzottan elszánt. Rémisztő mikor hazaér iskolából, vagy az egész téliszünetben pl: semmit sem tesz, csak ír, ír és ír, mert ez neki egy verseny saját magával hogy minél hamaarabb meggazdagszik eljöhet onnan. Mindig azt mondja, hogy "Fogom én még szembeköpni azokat a mocskokat." Nagyon rosszul esik neki hogy csak felszínes, szexen alapuló üres kapcsolatokat lát. Mondja, hogy amikor lát valakit csókolózni, arra gondol hogy ez neki sosem adatott meg, másnak meg mindennapos dolog...

Sajnálom őt, de kezd szó szerint elvetemültté válni. Minél több pénzt akar felhalmozni hogy ott tudja hagyni a sulit. Utál bejárni, retteg a tesitől, a lányoktól, a szerepléstől, de kiáll az igazáért ha az kell.


Mit tennétek? Támogassam? Mi legyen? Dolgozni is hajlandó, amikor lehet, mindegy mit ő megcsinálja csak gyarapíthassa a "kiugrási" pénzét. Kb az. Menekülésre gyűjt lényegében hogy ne kelljen suliba járnia.



2017. jan. 2. 18:02
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
a tesivel az a baja hogy szégyelli magát a lányok előtt. A mozgást szereti alaphangon
2017. jan. 3. 12:42
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Na, itt vagyok megint, és folytatom a "szapulásodat". Sietek azonban leszögezni, hogy nem bántó, sokkal inkább jobbító szándékkal teszem ezt.

Ott hagytam abba, hogy nem vagy jó apa. A szándékod jó, de amit teszel, az nem. Ez nem a te hibád! Senki sem szülőként születik, mindenki a saját gyerekein tanulja meg a szülőség mibenlétét. Nincs máshol mód megtanulni, saját gyerekeink a tanítóink, és egyben ítészeink. Mint ahogy a mi szüleink is rajtunk, a mi kárunkra tanulták a "szakma" rejtelmeit. S mint ahogy mi is haragszunk rájuk, ha valamit nem jól csináltak. Pedig honnét tudták volna, hogyan kell?

Teljesen természetes tehát, hogy igyekszel a fiadnak mindent megadni, és igyekszel minden akadályt elhárítani az útjából. Természetes, de nem okos dolog. Fogd fel az életet egy bokszmeccsként. Noha kesztyűs kézzel de szaporán osztogatja az élet a jobbegyeneseit. Neked szülőként nem az a dolgod, hogy védőpajzsot tarts a gyereked arca elé, hanem az, hogy rávezesd, hogyan tudja elhajolva, vagy a saját kesztyűjével kivédeni a pofonokat. (Vagy, urambocsá' visszaadni azokat.)

Bántják a többiek? A világ ilyen! S a világon sem te, sem ő nem tud változtatni. Ha változást akar, neki kell változnia.

Én sem voltam egyébként jobb, mint te. Három gyermekem van, túl a harmincon mindahány, de unokám sohasem lesz. Nem azért, mert nem engedhetnék meg maguknak. Befutott egzisztenciával, biztonságos anyagi háttérrel rendelkeznek. Hanem azért, mert a gyerek lemondással jár, és ők nem tanultak meg lemondani.

2017. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

" Nagyon rosszul esik neki hogy csak felszínes, szexen alapuló üres kapcsolatokat lát. Mondja, hogy amikor lát valakit csókolózni, arra gondol hogy ez neki sosem adatott meg, másnak meg mindennapos dolog... "


Látod, egy apának itt is van felelőssége. Rá kell világítania, hogy ez senkinek sem "adatott meg". Akinek megvan, az ilyen, vagy olyan formában tett érte, hogy meglegyen. A csajozást is tanulni kell. Talán emlékszel rá. És hogyan tanul az ember? A kudarcaiból. Pontosan a kudarcok azok, amik előrevisznek. A siker nem jó tanítómester. A sikerbe beletesped az ember, és nem akar változni. Nem akar fejlődni. Az, hogy piszkálják tesiórán, az is egyfajta kudarc.

És most néhány szó az írásról.

Látni kell, hogy a mai ember gyalázatosan keveset olvas. A könyv ugyanis elmélyedést kíván, és sokkal egyszerűbb (kényelmesebb) szörfözni a hálón, felszínes ismeretekre szert tenni vele. Tudják ezt a kiadók is. Ráadásul egy könyv kiadása nem kevés ráfordítással jár. S mivel a kiadók profitorientált vállalkozások, nagyon meg kell nézniük, hogy kinek az írásával foglalkoznak. Szinte kizárt, hogy egy ismeretlen név kockázatát bevállalják. Természetesen előfordulnak Tolkienek, előfordulnak Diana Gabaldonok, de ők jószerivel a "jókor voltak jó helyen" csapatot erősítik, és velük milliónyi (esetleg nagyobb tehetséggel megáldott) próbálkozó tűnik el a süllyesztőben, akiknek nincs ilyen szerencséjük.

Azt is meg kellene érteni a fiaddal, hogy az író felelőssége az, hogy tanítsa az olvasót. Tanítani viszont csak az tud, aki maga is birtokában van a tudásnak.

Nem otthagyni kell tehát az iskolát, hanem előkaparni a versenyszellemet, és tanulni.

2017. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
*és velük egy időben milliónyi
2017. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kell értetni a gyerekeddel, hogy ilyen fiatalon még nem állhat a talpára. Muszáj lesz szereznie valamilyen képesítést, ha nem tovább tanuláson gondolkozik.


Én azonban azt ajánlanám, hogy jusson el az egyetemig.

Még ha nagy darab is maradna, olyan közösséggel ismerkedhet meg, amiknek a létezéséről nem is tudott. Hihetetlenül jól érezné magát, alkotói szabadságát, és kontaktokat szerezhetne. Ezért én Pestet ajánlanám, pláne ha szeretne néha publikálni.


Nem azt ígérem, hogy biztos jövője lesz, de elég jó esélyt kínál, ráadásul biztos vagyok benne, hogy jól is érezné magát ott.

És ne hagyd neki, hogy egy makacs gondolatával egyet kell értened, próbáld meggyőzni a tovább tanulás szépségeivel.


Én se szerettem a gimit, pedig még ilyen gondjaim se voltak. De amint tovább tanultam, örültem hogy nem hagytam abba, és eljutottam valamerre.

2017. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Nem vagyok a szavak embere... És nem is vagyok szülő hogy megértsem mi ezen olyan nehéz megoldani... 17 éves vagyok vannak céljaim amiket MAGAM választottam és örülök, hogy a szüleim nem szóltak bele a döntéseimbe... Természetesen egyet értek azzal, hogy tanulni KELL, mert ez visz előre. A fiad valószínűleg még nem szembesült vele, hogy a tanulmányai során különböző dolgokkal ismerkedik meg. (csak gondolom, hogy gimibe jár) ha most kiszáll kimarad a legjobb dolgokból. Ahhoz hogy valaki sikeres legyen, ahhoz az kell, hogy ismerje azokat az alapokat, amik nélkül egy-egy novella csak értéktelen történet. Szerintem mindenkit meg lehet győzni ész érvekkel. Gondolkodtál már azon, hogy miért akarja abbahagyni?
2017. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!