Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan vegyem jobb belátásra...

Hogyan vegyem jobb belátásra a fiamat? Ott akarja hagyni a középiskolát 10-es ként.

Figyelt kérdés

16 éves. Szeret írni, rengeteget dolgozik, minden héten eltett magának legalább 15.000 forintot a nyári szünetben. Sok félretett pénze van, egy csomót ír. Szeretné E-könyvként kiadni, és otthagyni az iskolát. Szerencsétlen... Én nagyon sajnálom őt abból adódóan hogy neki még sosem volt senkije, és ezért feszeng a kortársai között. Nagydarab srác, és csnúyának tartja magát. Igaz, izommá alakíthatná ami rajta van. Nem ez a lényeg. Neki az az álma hogy íróként rengeteget keressen (szórakoztató irodalom : ő fantasy, thriller, horror novellákat ír, küldözgeti kiadóknak, egyre jobbakat ír, és már közelít hogy igent mondjanak rá E-könyvként). Oké, nem lehet vele sokat keresni, de túlzottan elszánt. Rémisztő mikor hazaér iskolából, vagy az egész téliszünetben pl: semmit sem tesz, csak ír, ír és ír, mert ez neki egy verseny saját magával hogy minél hamaarabb meggazdagszik eljöhet onnan. Mindig azt mondja, hogy "Fogom én még szembeköpni azokat a mocskokat." Nagyon rosszul esik neki hogy csak felszínes, szexen alapuló üres kapcsolatokat lát. Mondja, hogy amikor lát valakit csókolózni, arra gondol hogy ez neki sosem adatott meg, másnak meg mindennapos dolog...

Sajnálom őt, de kezd szó szerint elvetemültté válni. Minél több pénzt akar felhalmozni hogy ott tudja hagyni a sulit. Utál bejárni, retteg a tesitől, a lányoktól, a szerepléstől, de kiáll az igazáért ha az kell.


Mit tennétek? Támogassam? Mi legyen? Dolgozni is hajlandó, amikor lehet, mindegy mit ő megcsinálja csak gyarapíthassa a "kiugrási" pénzét. Kb az. Menekülésre gyűjt lényegében hogy ne kelljen suliba járnia.



2017. jan. 2. 18:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp gondoljátok át. A főbb tárgyakból biztosan osztályozót kell tennie, a tesit nem tudom. Érdemes lenne megérdeklődni az iskolában.
2017. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

A közösség elől úgy sem tud egész életében elmenekülni, az egész életét valamilyen közösségben fogja leélni. Vagy fogadja el magát úgy, ahogy van, vagy tegyen érte, hogy vonzóbb legyen a lányok számára, amennyiben tud.

De ő még csak 16 éves, még azért ne temesse el magát. Manapság bőven vannak még hozzá hasonló fiatalok, sőt, a huszonévesek körében is akad jó pár, aki nőügyileg ugyanígy áll.

Apaként azt gondolom, a legtöbb, amit tehetsz érte, hogy nem hagyod magára a problémájával, elmagyarázod neki, hogy nincs egyedül ezzel a dologgal, kézenfogod, és elviszed futni vagy kondizni. Ezzel legalább a súlyproblémákon némileg tud segíteni.

Maga a cél és a tettek dícséretesek, de idővel le kell vetkőznie a félelmeit, különben egész életében rettegni fog, az ilyen élet csak fél-élet.

2017. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek zöld pontok mentek minden kommenthez. Annyi a gond, hogy csak az idősebekkel jön ki jól. húsztól akármeddig szivesen elvan az emberekkel, de a korosztályától dührohamot kap. Ezért mondtam amit sokan mások is, szinte felnőtt viselkedésileg.
2017. jan. 2. 21:37
 14/26 anonim ***** válasza:
Én is, hasonlóan a gyermekedhez imádok írni. Számomra igazi szenvedéllyé vált, már nem csupán egy hobbim a sok közül. Bár a fiaddal ellentétben nem horror/fantasy témákban alkotom, novelláim és verseim témája többnyire mélylélektani, nehezebb befogadni és megemészteni. Nekem is sokszor megfordult a fejembe, hogy otthagyom az iskolapadot. Viszont racionálisan gondolkodva, ha megteszem fel is út le is út.
2017. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is, hasonlóan a gyermekedhez imádok írni. Számomra igazi szenvedéllyé vált, már nem csupán egy hobbim a sok közül. Bár a fiaddal ellentétben nem horror/fantasy témákban alkotom, novelláim és verseim témája többnyire mélylélektani, nehezebb befogadni és megemészteni. Nekem is sokszor megfordult a fejembe, hogy otthagyom az iskolapadot. Viszont racionálisan gondolkodva, ha megteszem fel is út le is út. Végzettség nélkül (érettségi, szakma) még minimálbéres munkák sem akadnak. Magyarország fertő, több szempontból nézve is hanyatlik. Na de mindegy, nem ez itt a lényeg. Hanem az, hogy a fiadnak be kellene látnia, sajnos hazánkban még kétkezi munkával is nehéz megélni, nemhogy írásból. A művészek lelkivilága sokkal érzékenyebb, sokkal törékenyebb, hiszen mélyen elgondolkodnak az életről, önmaguk sorsáról, jövőjükről. Meg tudom érteni a fiadat. Viszont reálisnak kell maradnia, különben a talaj hamar kicsúszik a lába alól. Amíg megteheti, tanuljon. Sokkal biztosabb, ha az ember több lábon él. Próbáld meg megbeszélni vele, hogy menjetek el, illetve menjen el egy pszichológushoz és beszélgessen a szakemberrel erről. Rajtam nagyon sokat segített, hogy fel mertem vállalni a problémáimat és a megannyi dilemma közepette a szakember rávezetésével el tudtam indulni a helyes irányba.

17/L

2017. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. jan. 2. 23:46
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy csodás apa vagy, hogy így foglalkozol a gyerekeddel! :)
2017. jan. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Kkszonom szepen
2017. jan. 3. 02:25
 19/26 anonim ***** válasza:
68%

Ki kell ábrándítsalak, nem vagy csodás apa. Az akarsz lenni, és mindent meg akarsz adni a fiadnak. És ez baj! Nézd meg, mi történik a mai világban. Mi, idősebb generáció, mindent megadtunk a gyerekeinknek, mert jaj, szegénykémnek ne legyen már olyan sanyarú sorsa, mit nekem volt. Cserébe a gyerek nem tanul meg várni dolgokra. Nem tanul meg megdolgozni érte. Nem tanulja meg értékelni, amije van, hiszen mindent készen kapott, nem kellett szenvednie, küzdenie érte.

Most még azt is el akarod intézni, hogy ne kelljen tesiórára járnia? Legyen inkább cukorbeteg húszéves korára. Vegyük már észre, legalább mi, idősebbek, hogy az élet nem így működik. Hülyén hangzik, de szenvedni kell a boldogságért. A fény csak a sötétben látszik! A jót csak akkor tudjuk értékelni, ha megjártuk érte a poklot. A mozgás kényelmetlen, de az vezet az egészséghez. Semmi kényelmes dolog nincs az ember életében, amiért ne kéne később aránytalanul nagy árat fizetni!

16 éves a fiad. Evolúciós okokból ilyenkor nagyon okosnak hiszi magát az ember. Pedig ez csak az evolúció trükkje arra, hogy elősegítse a szülőkről aló leválást.

Bocs, később befejezem, most mennem kell.

2017. jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Az egyetemen sokkal többet tanulhat azokról a dolgokról, amiről írni szeretne. Egyetemre pedig csak érettségivel mehet. És különben is, az íráshoz tudás és tanulás is kell.
2017. jan. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!