Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan vegyem jobb belátásra...

Hogyan vegyem jobb belátásra a fiamat? Ott akarja hagyni a középiskolát 10-es ként.

Figyelt kérdés

16 éves. Szeret írni, rengeteget dolgozik, minden héten eltett magának legalább 15.000 forintot a nyári szünetben. Sok félretett pénze van, egy csomót ír. Szeretné E-könyvként kiadni, és otthagyni az iskolát. Szerencsétlen... Én nagyon sajnálom őt abból adódóan hogy neki még sosem volt senkije, és ezért feszeng a kortársai között. Nagydarab srác, és csnúyának tartja magát. Igaz, izommá alakíthatná ami rajta van. Nem ez a lényeg. Neki az az álma hogy íróként rengeteget keressen (szórakoztató irodalom : ő fantasy, thriller, horror novellákat ír, küldözgeti kiadóknak, egyre jobbakat ír, és már közelít hogy igent mondjanak rá E-könyvként). Oké, nem lehet vele sokat keresni, de túlzottan elszánt. Rémisztő mikor hazaér iskolából, vagy az egész téliszünetben pl: semmit sem tesz, csak ír, ír és ír, mert ez neki egy verseny saját magával hogy minél hamaarabb meggazdagszik eljöhet onnan. Mindig azt mondja, hogy "Fogom én még szembeköpni azokat a mocskokat." Nagyon rosszul esik neki hogy csak felszínes, szexen alapuló üres kapcsolatokat lát. Mondja, hogy amikor lát valakit csókolózni, arra gondol hogy ez neki sosem adatott meg, másnak meg mindennapos dolog...

Sajnálom őt, de kezd szó szerint elvetemültté válni. Minél több pénzt akar felhalmozni hogy ott tudja hagyni a sulit. Utál bejárni, retteg a tesitől, a lányoktól, a szerepléstől, de kiáll az igazáért ha az kell.


Mit tennétek? Támogassam? Mi legyen? Dolgozni is hajlandó, amikor lehet, mindegy mit ő megcsinálja csak gyarapíthassa a "kiugrási" pénzét. Kb az. Menekülésre gyűjt lényegében hogy ne kelljen suliba járnia.



2017. jan. 2. 18:02
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat foglalkozom vele, de nem tudom mit tegyek. Azt kívánom neki hogy munka nélkül éljen egész életében, ne úgy mint én, de ezt nem tudom... Tényleg megszállottja az írásnak, és egyre ügyesebb.
2017. jan. 2. 18:03
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Be kell látni, hogy szellemileg nem elég érett, nem képes megalapozott döntéseket hozni. Ilyenkor muszáj szülőként viselkedni, és ha kell irányítani. Az ő érdekében. 20 év múlva meg fogja köszönni.
2017. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld. De éppen itt a gond. Idegen, családtag, a saját apja, azaz én is mind azt mondjuk, hogy túlzottan is éretten gondolkodik. Most komolyan vadidegen emberekről is beszélek. Mentünk multkor autót venni, beszélgetett addig a tulaj tőle tíz évvel idősebb fiával, s mikor ő beszállt az autóba mondta hogy ilyen sráccal még nem találkozott. Rendesen félelmetesnek titulálják hogy a legtöbb dologhoz valóban felnőttként áll, csak nem tud kibontakozni. Nehéz elmagyaráznom, de tudom hogy értitek.
2017. jan. 2. 18:10
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg legyen magántanuló. Érettségi a minimum manapság! Anélkül szinte sehol sem fogják alkalmazni.
2017. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól veszem ki, az osztálytársakkal van gondja. Másik iskolával is próbálkozhattok, vagy vannak alternatív iskolák is waldorf stb. Meg kell értenie, hogy az érettségi a kötelező minimum manapság, anélkül bolti eladónak se veszik föl. Az jó, hogy érett személyiség és sokat ír, fejleszti a szókincsét, kreativitását stb., de kevesen élnek meg belőle kapcsolatok nélkül. Esetleg segítheted ezt a hobbiját, elviszed íróklubba, irodalmi estekre, cserébe meg szenvedje végig az iskolát, ahogy mindenki más. Esetleg motiváció lehet a továbbtanulás is, magyar irodalom szak pl. Vagy legalább szerezzen egy szakmát, amiből meg lehet élni.
2017. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek. Az a baj hogy másik iskoláról hallani sem akar. Nem is kifejezetten félelmet, inkább gyűlöletet látok rajta ha szóba jön a korosztálya.

Szeretné szemenköpni őket azzal, hogy egy olyan hobbiból gazdagszik meg, az írásból, amit a kortársai gáznak tartanak. Szerintem ez dicséretes, de megrémít.

2017. jan. 2. 18:21
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

egy kis gyúrás valóban jó lenne neki, jó ötlet kicsit nagyobb lenne az önbizalma, barátai vannak?

egy korban vagyok vele engem érdekelnek az ilyen emberek amúgy

2017. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg Miquelt. Ő meg tudja mondani, érdemes-e a fiadnak írással foglalkozni. Ha nem találod, írj, nekem megvan az elérhetősége. Biztos vagyok benne, hogy szívesen segít, akár abban is, hogy hogyan győzheted meg a fiadat.
2017. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyen magantanulo es igy nyugodtan tud foglalkoznk azzal amit szeret,ez tobb szempontbol is jo otlet lenne..
2017. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Meggondoljuk ezt a dolgot. Úgy megússza a tesiórákat és ilyeneket igaz? Sokkal jobb lenne. Tudna aludni eleget, nem rettegne, írhatna amennyit akar... Álom élete lenne, nem úgy mint nekem a fiatalkorom.
2017. jan. 2. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!