Miért vesz Magyarországon az emberek nagy része olyan telefont, amit nem tud kifizetni? (bővebben lent)
Először is szögezzük le, hogyn nem akarok senkit megbántani, szimplán érdekel a téma. (illetve bocsi a kategória választásért, nem igazán tudom ezt hol kéne feltennem)
Tehát engem - mint ha nem is a legtöbb, de sok 16 évest - érdekel a telefonok, akciókamerák, és egyéb elektronikai cikkek világa (bár a kettő kiemelt közül a többi csak felületesen fogalakoztat), így bizony ezen az oldalon is gyakran böngészem a Mobiltelefonok témát.
Időről-időre, ha nem is gyakran, de feltűnnek olyan kérdések, hogy honnan lehetne az aktuális csúcskészüléket (jelen esetben iPhone 7, Samsung Galaxy S7 és ezek variánsai) a legolcsóbban, akár részletre is beszerezni.
Ezzel nem is lenne baj, hiszen minek vegyen ember telefont 260K-ért, amikor ugyanazt megkapná 50-nel olcsóbban, ami valljuk be, nem egy kis összeg. Igen ám, de itt jön képbe a sufni GSM-ezés, illetve a hűségidő+részletfizetés.
A csúcstelefonok, valljuk be, ugyanolyan luxuscikkek, mint a high-end gaming PC-k, vagy a sportautók. Most szögezzük le, mielőtt valaki ideírja, hogy egy X16-os BMW kicsit másabb mint egy 2-es Golf, pedig mindkettőnek 4 kereke van, annak mondanám, hogy a tavaly 60K-ért vásárolt Xiaomi Redmi Note 2 telómon minden megvan, ami az áltagembernek kell (jó "antenna", mikrofon, szinkronizálás, viszonylag jó kamera, felhő, atom üzemidő, ect). Nyilván az iPhone 7 még sötétben is kristálytiszta képet készít, akár 4K-ban is, van stabilizátora, de az átlag proli úgyis a 32 gigásat veszi meg, mert az a legolcsóbb, tehát ezeket nem nagyon fogja használni.(ha mégis, akkor sem hiszem, hogy otthon van neki 4K-s TV vagy monitor) Emellett pedig szerintem sokkal jobb érzés kifizetni egyben egy telefont (meg tokot 500 Ft-ért, fóliát meg 700-ért), mint egy olyan készülékkel rohangálni, amit ha leejtesz, elhagysz, stb még ugyanúgy fizeted X ideig, mintha mindennap használnád.
Persze itt Gyakorin annyire nem elszomorító a helyzet, mert aki feltesz egy kérdést, annak még fent áll a reménye, hogy le lehet erről beszélni, de néha rosszul vagyok, amikor látom, hogy az átlag csóró proli csúcstelefonnal rohangál (az plusz pont, hogy kijelző be van törve, de cserélni drága lenne) miközben otthon vajas kenyér a vacsora, és a minőségi ital pedig kimerül a K*bányaiban, illetve a metillel túllőtt, hányadék módon lefőzött, undorító ízű pálinkában.
Itt mégegyszer leszögezném, hogy nem akarok senkit ezzel megbántani, sem az előbb felsorolt flagshipeket szidni, de egyszerűen hányok ettől az életstílustól.
Szerintetek miért van ez? Társadalmi nyomás hatására, megfelelési kényszer, p*niszméregetés, vagy valami más?
Várom a válaszokat, illetve tényleg bocsi a megfogalmazásért, csak rajtam van a szokásos suli előti agymenésem...
Mind a tényszerű tudásban ,mind az élet értelmezésében magasan meghaladod az átlagot! Ha hozzád hasonlóakból állna a fiatalság, lenne remény egy emberi jövőre. De lévén belőled kb. egy akad városonként, a helyzet elég reménytelen. Azért köszönöm a szüleidnek, hogy értékes embert neveltek belőled, csak így tovább!
24f
Azért mert idióták.
Aztán meg panaszkodnak, hogy itt nem lehet megélni.
Csak villognak a telefonnal semmi több.
1. Van egy olyan jelenség, hogy ha többnek mutatom magam kifelé, akkor legalább látszólag kevésbé érzem magam szegénynek.
2. Van egy olyan jelenség is, hogy sokan úgy gondolják, hogy ami drágább, az jobb is. Ezt éppenséggel céges telefonokkal tudom cáfolni, de csak mert az elmúlt években akadt olyan munkám, hogy a cégnél kaptunk telefont a munkához. Na most ezek nem olcsó készülékek, de a cég fizeti, szóval a dolgozónak nem számít, mibe került, azért nem vagyunk hülyék az árakban, a vicc, hogy az én olcsóbb privát készülékem már kb. 3 és fél éve hibátlanul működik, miközben a drágább céges jóval hamarabb olyan hibákat produkál, amikkel szervizbe kell küldeni.
3. Kapcsolódva az előző hozzászóláshoz, csak mert látsz valakit egy telefonnal, egyáltalán nem biztos, hogy azt ő a saját pénzén kuporgatta össze, lehet céges telefon is, amire nem ő adott ki pénzt, illetve ha mégis, mert vállalkozó, akkor elszámolhatja, annyival kevesebb adót fizet be.
4. Nem biztos, hogy mindenki tisztában van vele, hogy milyen készülékre van szüksége, és minek megfelelő az ár-érték aránya. Én tudom, hogy nekem mire kell, utánajárok, számolok, aztán döntök. De az egyszeri ember nem így vásárol.
5. Visszakanyarodnék egy korábbi pontomhoz, én a privát készülékemet eBay-ről vásároltam, 10.000Ft-tal olcsóbban, mint amennyiért itthon szaküzletben megvásárolhattam volna ugyanazt (kevesebb, mint 30.000Ft-ot fizettem érte, és ebben a postaköltség is benne volt). Ez nincs ráírva a készülékre sem a tulajra, hogy honnan és mennyiért szerezte be a cuccot. Én viszont örültem annak, hogy ennyi pénz a zsebemben maradt, és kaptam egy olyan készüléket, ami (most már igazoltan állíthatom) tartós, strapabíró, jó minőségű, és ha legközelebb telefonra lesz szükségem, nem kizárt, hogy márkahű maradok és az sem kizárt, hogy a következőt is így fogom beszerezni. De egyelőre nem tervezek cserét.
azért ,mert a hülyeprolit meg manipulálják a reklámokkal.a tévébe megmondják hogy neki az kell.50 éves munkást láttam felveni hitelt 2 évre 20 ezer/hó csúcs mobilra és havi 100ezret keres a gyógyegér.majd ha éhes lesz megeszi a telefont
.ezek meg is érdemlik hogy így becsapják őket a sok szaros telefont valahogy el kell adják.
Azért a telefon ára még szerencsére csúcskategória esetén is távol áll a sportautóktól, de való igaz, egyik sem az átlagember pénztárcájához van mérve.
A részletfizetés meg ha csak az összeget nézzük, tényleg kész ráfizetés, viszont könnyebb havonta egy 10-est kiperkálni, mint egy összegben 250-et. Igen, persze, lehetne előre is gondolkodni, és már jó előre, 2 éve arra spórolni, hogy majd ha 2016-ban megjelenik az ájfónhét, akkor legyen miből kifizetni. Csak ez több szempontból is hibás logika.
"amit ha leejtesz, elhagysz, stb még ugyanúgy fizeted X ideig, mintha mindennap használnád." - Ez kicsit olyan, mint ha azért panaszkodnál, hogy akkor is ki kell fizetned a biztosítást egy teljes évre, ha te márciusban meghalsz.
Nyilván az emberek nem a szóba jöhető legrosszabb opcióból indulnak ki, másrészt meg ha egy összegben veszed meg a telót, akkor is ugyanúgy betörhet a kijelzője, vagy elveszítheted.
Az az életstílus pedig, amit felvázoltál, ilyen formán meglehetősen ritka. Nem az szokott státuszszimbólum gyanánt ájfónt venni, akinek vacsorára sincs. Ez inkább a középosztály egy részére jellemző, akik azért nem az éhhalállal küzdenek, viszont szeretnének valami státuszszimbólumot, amire mondhatják, hogy "én ezt is meg tudtam venni".
Ilyen is van. Sokan meg azért veszik, mert adnak a minőségre, és inkább beáldoznak havonta párezer forintot, mint hogy gagyit vegyenek.
Az pedig, hogy ki mit és miért preferál, azt mondom, legyen az ő egyéni dolga. Én ha most egy összegben lenne annyi pénzem, akkor se vennék ájfónhetet, mert egyszerűen az Android, mint oprendszer nekem személy szerint jobban bejön, másrészt meg számomra annyit nem ér meg egy teló.
De felesleges ezen annyit rágódni. Nyilván egy piacgazdaság fogyasztási szokásaiban nem csak a közvetlen szükség van hatással a keresletre, de ettől még hadd ne tituláljuk sátánnak azt, aki szeretne valamit, ami egyszerűen csak tetszetős, vagy menő.
Mindenki jobb akar lenni a másiknál,csak kár,hogy ez tárgyakban mutatkozik meg.
Ez egy igen erős megfelelési kényszer,amit a fogyasztói társadalom követel meg.Az ember nem akar kilógni a sorból,nehogy kirekesszék emiatt és kénytelen megvenni a drága.divatos telefont,máskülönben úgy érzi hogy nem ér annyit mint a társai.Az éhség nem olyan fájdalmas,mint mások kirekesztő viselkedése úgy tűnik.
Én sem értem meg az ilyen embereket,de az ő dolguk.
23/F Samsung S3650 Corby telefonnal! :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!