Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a magasabb...

Miért van az, hogy a magasabb emberek (elsősorban férfiak) összességében képzettebbek és jobb munkahelyük van?

Figyelt kérdés
Korábban dolgoztam már szinte mindenhol (a konyhai üzemtől a szalagmunkán át egészen a mostani banki ügyintézői munkámmal bezárólag) szóval rengeteg embert ismertem meg, mind a diákmunkáim, mind a teljes állású munkáim során és azt vettem észre, hogy a tipikus melós/gyári/robotolós munkahelyeken jóval több alacsony köpcös férfi vagy töpszli fiatal gyerek dolgozik, míg a banki/szolgáltató szektorral kapcsolatos előző 2 cégnél és a mostaninál is ahol dolgozok, 1-2 kivételtől eltekintve gyakorlatilag mindig az tűnt fel, hogy szinte minden férfi láthatóan magasabb nálam (172 vagyok). Most ennek az az oka, hogy az alacsony emberekben kisebb a motiváció, lustábbak (butábbak) vagy tényleg beigazolódni látszik az a tanulmány (külföldi tanulmány, amit több helyen is olvastam már), hogy az alacsony emberek számára jóval nehezebb a normális munkahelyen való elhelyezkedés, mert az állásinterjúkon az emberi ösztönből kiindulva, jobban megbíznak egy átlagos vagy magasabb testalkatú emberben, mint egy alacsonyban és előbb felveszik. Egy melós munkahelyen meg evidens, hogy ilyen személyiségbeli/pszichológiai dolgokkal nem foglalkoznak a hiéna HR-esek, csak az a fontos, hogy tudjon egész nap dolgozni. De azt is érdemes megjegyezni, hogy az "elitebb" cégeknél a nők is inkább konvertálódnak a vékony, csinos, hosszú combú alkat felé, mint a mostanában a PC által oly sokszor szóba kerülő molett alkat felé. Az is érdekes dolog, hogy még nem találkoztam Corvinuson végzett, motivált, okos, de NEM csinos nővel. Pedig rengeteg női ismerősöm van, aki ott végzett.

2016. szept. 15. 11:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ezek csak általánosítások.

Az én egyik nagypapám gyerekkorától kemény fizikai munkát végzett. 2 méteren felüli volt. Másik nagypapám tanító volt, ő meg 170 körül volt.

Unokatesóim teljesen mások, van aki tök alacsony, 150 centis, van aki átlagos, van aki kifejezetten magas. Pedig mind ugyanúgy nőttünk fel.

2016. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

11:

Az nem általánosítás, hogy az átlagmagasság egy évszázada növekszik, miközben egyre kevesebben vannak kitéve hiányos táplálkozásnak és gyerekkorukban is egyre kevesebben végeznek fizikai munkát. Ellenpéldát lehet persze erre is találni. Meg az is lehet, hogy más oka van, csak nem valószínű.

2016. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mert pont a genetika, ami populáció szinten egy évtized alatt alig változik.
2016. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
17%

A marhacsordákat legeltető maszájoknál a férfiak átlag magassága 190 cm, a nőké 180 feletti, mert sok marhahúst, tejterméket fogyasztanak.


A bozótos vidéken lakó kóróevő busmanoknál egy férfi 150, egy nő 140 cm körüli.

2016. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
En is ismerek sok kulonfele munkateruletrol sok kulonfele alkatu ember es nem igaz rajuk amit irsz.sztereotipia.netto marhasag.de aki elhiszi hogy ov tokeletes politikus alkat az nem csoda ha ebben a marhasagban is hisz.
2016. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A világ leghatalmasabb embere,a világ ura,Joszif Visszárionovics Sztálin is csak 164 cm volt.De ott van még Lenin,Rákosi,Hruscsov.Putyin sem magas a 170 centijével.Hozzájuk képest kik az általad leírt magas kis senkik?
2016. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
#15: Miért, szerinted akkor hogy sikerült az ország élére kerülnie több millió magasabb/szebb emberrel ellentétben. Véletlenül sem azért, mert az átlagnál jóval nagyobb affinitása van a manipulációra/szónoklatra (s***nyalásra?) és azért nem is annyira h***e?
2016. szept. 15. 20:55
 18/20 anonim ***** válasza:
A 6-os által leírtak sajnos igazak,de a kommunista világforradalom úgyis eltörli ezt az egész elcseszett rendszert az arisztokráciával és a főnökökkel együtt
2016. szept. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
#16: Igen, ezzel kapcsolatban visszakanyarodnék az előző kommentemhez. Mi a közös bennük? Igen, mind hataloméhes/tömegmanipulátor komcsi. A kérdésem pedig szigorúan a hétköznapi átlagpolgárokra vonatkozik (akik csak tanulnak/dolgoznak). Az én hibám, hogy ezt elfelejtettem megemlíteni.
2016. szept. 15. 20:58
 20/20 anonim ***** válasza:

Hiába mond bárki példát, neked egyik sem jó.

Pedig egyszerűbb elérni egy jobb poziciót munkában, mint komplett országok vezetőivé válni.


Én 175 centi magas férfi vagyok, köpcös testalkatú, ágazatvezetőként. Az én közvetlen főnököm 168 körül van. A velem egy szinten lévő másik vezető úgy 160 centi lehet.

IT területen vagyunk mindannyian, Mo.-n piacvezető cég, "elit". :)


Nem a magasságtól függ, hanem a személyiségtől. Nyitottság, jó kifejezőkészség, kulturáltság, határozottság, önbizalom a saját szakmai tudásodban, ezek segítenek az előrelépésben, nem +5-10 centi.

2016. szept. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!