Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a magasabb...

Miért van az, hogy a magasabb emberek (elsősorban férfiak) összességében képzettebbek és jobb munkahelyük van?

Figyelt kérdés
Korábban dolgoztam már szinte mindenhol (a konyhai üzemtől a szalagmunkán át egészen a mostani banki ügyintézői munkámmal bezárólag) szóval rengeteg embert ismertem meg, mind a diákmunkáim, mind a teljes állású munkáim során és azt vettem észre, hogy a tipikus melós/gyári/robotolós munkahelyeken jóval több alacsony köpcös férfi vagy töpszli fiatal gyerek dolgozik, míg a banki/szolgáltató szektorral kapcsolatos előző 2 cégnél és a mostaninál is ahol dolgozok, 1-2 kivételtől eltekintve gyakorlatilag mindig az tűnt fel, hogy szinte minden férfi láthatóan magasabb nálam (172 vagyok). Most ennek az az oka, hogy az alacsony emberekben kisebb a motiváció, lustábbak (butábbak) vagy tényleg beigazolódni látszik az a tanulmány (külföldi tanulmány, amit több helyen is olvastam már), hogy az alacsony emberek számára jóval nehezebb a normális munkahelyen való elhelyezkedés, mert az állásinterjúkon az emberi ösztönből kiindulva, jobban megbíznak egy átlagos vagy magasabb testalkatú emberben, mint egy alacsonyban és előbb felveszik. Egy melós munkahelyen meg evidens, hogy ilyen személyiségbeli/pszichológiai dolgokkal nem foglalkoznak a hiéna HR-esek, csak az a fontos, hogy tudjon egész nap dolgozni. De azt is érdemes megjegyezni, hogy az "elitebb" cégeknél a nők is inkább konvertálódnak a vékony, csinos, hosszú combú alkat felé, mint a mostanában a PC által oly sokszor szóba kerülő molett alkat felé. Az is érdekes dolog, hogy még nem találkoztam Corvinuson végzett, motivált, okos, de NEM csinos nővel. Pedig rengeteg női ismerősöm van, aki ott végzett.

2016. szept. 15. 11:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ország első embere sem magas, és elég sok más vezető sem.
2016. szept. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1: Az ilyen egyedi kiragadott példák nem helytállóak. Mellesleg OV vezértípus (oké, hülyén hangzik :D), tanult és tökéletes politikus alkat, mellesleg a 174 már nem igazán alacsony.
2016. szept. 15. 11:45
 3/20 anonim ***** válasza:
18%
Ezt már én is észrevettem. Fogalmam sincs miért van így. Engem is érdekelne a válasz. Bár nem hinném,hogy született már ezzel kapcsolatban bármiféle tudományos kutatás,magyarázat :))
2016. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így van. Nagyon sok vezetőt ismerek, aki egyáltalán nem magas, nem jó kiállású. A legtöbben - ugyanúgy, mint egyébként - átlagos magasságúak, és sokan kissé túlsúlyosak is.

Talán azért veszed észre és jegyzed meg a magasakat, mert neked feltűnőek.

A saját magasságodhoz ne viszonyítsál, mert te elég alacsony vagy. Szóval nálad nem nehéz magasabbnak lenni. A szerinted magas emberek csak átlagosak.

2016. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Volt ezzel kapcsolatban régebben a national geographic channel-en egy műsor.Nem tudom mi volt a címe,de a siker titkáról beszéltek benne.Több pontot is körbejártak benne.

Ez pedig amit kérdezel (a magasság),is az egyik pont volt a külsőségek résznél.De nyilván nem csak a magas emberek lehetnek sikeresek,de nekik van egy kis öröklött előnyúk.

2016. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
13%

A gyermekkori táplálkozás nagyon meghatározza azt, hogy ki milyen testalkatú lesz. A jómódú családokban sokkal többet esznek marhahúst a gyerekek mint a szegényebb családokban, ez különösen sokat jelent a magasságnál, viszont kevesebb köretet édességet esznek mint a szegényebbek.


Többet sportolnak, utaznak/kirándulnak/nyaralnak, úgy nőnek fel, hogy azt látják, hogy szüleik is nagyon adnak megjelenésükre, munkájukat igényesen végzik, ezért belső énjük része lesz nekik is az, hogy igényesek legyenek minden tevékenységükre. Plusz több a lehetőségük is, pl. nyelvtanuláshoz sok külön óra, kor legkorszerűbb információgyűjtő eszközei zsebükben vagy asztalukon vannak.


A versenyelőnyüket pedig neveltetésüknek megfelelően ki is használják képzettek, magabiztosak, jó megjelenésűek és magasak lesznek. Az ilyen finom emberek tudnak kifogástalanul megjelenni, viselkedni, idegen nyelveken tökéletesen kommunikálni, ezért lesznek belőlük a vezetők, az alsóbb osztályok pedig ösztönösen ugyanúgy tudják csodálni, irigyelni tökéletességüket, mint ahogy régebbi korokban a nép csodálta az arisztokrácia műveltségét, kifinomultságát, na meg félte hatalmát is (ami most ugyanúgy meg van egy céges menedzsernek, mert egy szavával kirúghat egy alkalmazottat).

2016. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ebben van igazság.Akiket régen ismertem.Mostani ismerőseim.

Azt vettem észre de lehet máshol nem ez van.

Magas nők/férfik nem kövérek,magas isk. vég,jó munkahely,aktív,okos.

Alacsony nők/férfiak elhízott,alacsony isk vég,8 osztályos munka vagy nem dolgoznak,lusta,buta.

2016. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

6: Ez elsősorban genetika. A táplálkozás csak segíthet kihozni a maximumot.

A mi családunkban sok magas van, én is, pedig nagyon nem életünk jó körülmények között, még az alapok sem voltak rendben, pl. normális táplálkozás. Sportolni is csak felnőttként kezdtem el.

2016. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%

A magasság nem 100%-ban genetika, a fizikai munkás családban felnőttek gyakrabban végeznek gyerekkorukban fizikai munkát maguk is (növekedési korban az erősebb izomzat akadályozhatja a növekedést), illetve gyakrabban hianyosabb a táplálkozásuk. A szellemi munkát végzők gyerekei meg nagyobb eséllyel indulnak a jobb pozíciók eléréséhez.


Azt, hogy ezek a tényezők akadályozhatják a növekedést, bizonyítja, hogy a fiatalabb generációk magasabbra nőnek, mint az őseik. Nekem egyik nagypapáim 170-175 körül voltak, nagymamáim 160-165 körül, anyám 174, apám 184 körüli, én meg férfiként 195 vagyok, fiú testvéreim 192 és 200 centisek. Nagyszüleim mind maguk is fizikai munkások viltak, apám még viszonylag rossz körülmények között volt gyerek, mi meg már jólétbe születtünk.

2016. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

8:

De a minimum és a maximum között van egy 20-30 centi, ez az ami miatt generációról-generációra nő az átlagmagasság, amíg el nem éri a maximumot.

2016. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!