Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy saját magam...

Lehetséges, hogy saját magam ismertem félre? Hogy fogadjam el ezek után magam, történt valakivel hasonló?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, úgy gondoltam, hogy barátságos , sokszor nyitott személyiség vagyok, akivel nem kell kellemetlen együtt tölteni az időt, aki vicces.( legalábbis mindig arra törekedtem hogy így legyen) . Kilencedikben mindenki ismeretlen volt és barátkozni kezdtem, sok emberrel már az első pár napban nagyon jóba lettem. Volt egy lány az osztályban, aki nagyon műveltnek tűnt, de mindig olvasott, így senki el nem beszélt igazán. Odamentem hozzá, és ( igaz jó pár hónapba telt) de legjobb barátok lettünk, megbízok benne és sok közös pontunk van. Azonban most, erre három évvel ő kivirágzott, és nagyon könnyen jó benyomást tesz az emberekre, míg én úgy érzem mindenki kellemetlenül érzi magát a társaságomban. Minél inkább telik az idő, annál inkább rosszabb lesz, mert már megszólalni se igazán szeretik, ami miatt lassan befelefordulónak tűnök. Ma mondta a barátnőm, hogy írt neki egy lány ( akivel nemsoká' egy táborba megyünk), pedig először velem volt jóban és én segítettem neki megismerni a legjobb barátnőm nagyszerű személyiségét. Úgy érzem ezentúl talán már nem is kéne megpróbálnom összebarátkozni másokkal. Mostanában sokszor érzem magam hülyének és feleslegesnek.Egyszerre érzem úgy, hogy belefáradtam és csalódott vagyok és úgy, hogy nem akarok szürke egérként a barátnőm árnyékában élni. Volt valakivel ilyen? Lehet, hogy tényleg olyan vagyok aki meghúzódik és ez az egész ennyi évig csak erőltetett játék volt? Nagyon szívesen beszélnék valakivel, aki érzett már hasonlóan- bocs hosszú lett- 18 L

2016. aug. 7. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Velem is volt hasonló. Szerintem ez ilyen korban előfordul. Valami miatt,(de akár ok nélkül is) megcsappant az önbizalmad. Hidd el, nem az emberek kezdtek el hirtelen utálni téged. A körülötted lévő emberek, visszatükrözik azt, ahogyan te látod magad a társaságukban.

Nekem sajnos elég hosszú folyamat volt, és még nem is zárult le teljesen, de sikerült visszatérnem önmagamhoz. Pontosan nem írtad le miért kezdted el így látni magad, de szerintem ne akarj mindenkinek megfelelni, ne hasonlítgasd magad másokhoz, mert abból semmi jó sem származik. Mások jó tulajdonságaiból tanulhatsz, de ne irigykedj, próbálj meg egy saját személyiséget kialakítani.


Kezdhetnéd mondjuk azzal, hogy odaköszönsz egy ismerőshöz mosolyogva, és kedvesen érdeklődsz iránta. A lényeg hogy tűnj pozitívnak és egy idő után tényleg pozitívabb leszel.

2016. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ , megfogadom:) te is így kezdtél neki? Mióta tart? És ha meg szabad kérdeznem, mi váltotta ki?( én nem tudom az okát)
2016. aug. 7. 22:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam a családi problémák. Ez azóta sem szünt meg, de már tudom kezelni.

Igen így kezdtem. Nagyon rosszul éreztem magam, ezért még akkor is amikor semmi erőm nem volt, próbáltam kedvesen bánni az emberekkel.

Igyekezz pozitívnak mutatkozni, illetve a neten rengeteg önbizalomnövelő tipp, tanács van, ott is keresgélhetsz :)

2016. aug. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. aug. 8. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!