Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok, létezhet...

Ti mit gondoltok, létezhet tisztán gyűlölet szeretet nélkül?

Figyelt kérdés
A gyűlölet egy nagyon erős érzelem. Ilyen erős érzelem szerintetek keletkezhet az emberben anélkül,hogy megelőzte volna legalább ennyire erős pozitív érzelem?

2016. máj. 20. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
És akkor akit szeretsz, azt előtte gyűlölted? Ez elég ezon hangzik.
2016. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Létezhet.
2016. máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1,nem feltétlenül kell,hogy az egyik megelőzze a másikat,sőt.

Arra gondolok,mikor emberek bizonyos események,élmények hatására meggyűlöl valakit.

2016. máj. 20. 11:56
 4/10 A kérdező kommentje:

Na ezt jól leírtam,bocsi:-)

Tehát emberek meggyűlölik egymást valamiért. A kérdés,hogy ha valakit képes vagy gyűlölni,tehát egy ennyire erős érzelmet táplálni iránta,ez miből eredhet? Mert ha csalódás táplálja például a gyűlöletet,az azt jelenti,valaha szetetted. Szóval mi az,ami táplálja a gyűlöletet,mint érzelmet.

2016. máj. 20. 12:01
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ilyen erős érzelem szerintetek keletkezhet az emberben anélkül,hogy megelőzte volna legalább ennyire erős pozitív érzelem?"

Keletkezhet. Egymástól függetlenek.

2016. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a szeretet, ha arra akarsz célozni, hogy mindenki szeret téged, az is aki szeret, meg az is, aki gyűlöl.
2016. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rosszul okoskodsz. Hazánkban pl. rengetegen gyűlölik a migránsokat. Korábban talán szerették őket?


Vagy képzeld el, hogy bejön egy ismeretlen a szobába, és rettenetesen megver, megnyomorít, tönkreteszi az életedet. Ezt az embert csak akkor fogod tudni gyűlölni, ha előtte szeretted? Ne vicceljünk már... A gyűlöletet egyáltalán nem kell pozitív érzésnek megelőznie.

2016. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki megöli a családodat, azt előbb szeretni kezded, és csak azután gyűlölni?
2016. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem, kellett h legyen ott szeretet vagy valamilyen emberhez fűzött remény :)

gyűlölni csak azt lehet akit előtte szerettél és csalódnod kellett benne vagy ami még rosszabb és azt hiszem létezik, ha egyszerre szeretsz és gyűlölsz!

2016. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Catullus: Gyűlölök és szeretek. Miért? Nem tudom én se, de érzem:

így van ez, és a szívem élve keresztre feszít.

Szabó Lőrinc fordítása

2016. máj. 24. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!