Miért gondolják, hogy minél nagyobb, halmozott "teherrápakolással" majd bármi is előbbre fog jutni? (vezetők/szülők/családfők stb)
Sokszor tapasztaltam már akár munkahelyen, akár családban is, hogy a teljesítmény- és feladatnyüstölés egyik látványos eleme az, hogy egy apró hiányosság felmerülésekor elkezdik a "terheltre" ontani a sok-sok-sok-sok nyomást és terhet, amitől az már-már úgy érzi, hogy akkora szarkupacot lapátoltak rá, amivel képtelenség velebírni. Holott egyik lépésről a másikra mindent meg lehet oldani, de nem úgy, hogy egyszerre szakad minden az ember nyakába.
Pl: gyerek elöl hagy egy mondjuk játékot. Akkor a helyes az lenne, hogy a szülő szól érte, hogy tegye el. Ezzel szemben felsorol mondjuk még vagy 20-féle "kész van-e a lecke" "el van-e mosogatva" "meg van-e ágyazva" stb stb stb típusú tehertételnövekmény-érzést gátló dolgot. Namost aligha van ember, akiből ez ne ellenkezést és leblokkolódást váltana ki.
Vagy munkahelyen: "határidős munka", "miért nem válaszoltál a főnök emailjére", "mi lesz az értékesítési mutatókkal", "hogy áll ez", "hogy áll az" stb stb. Esetleg megspékelve egy fincsi "nem kötelező itt dolgozni"-val.
De láttam már fölényes férjet, ahogy a feleségére próbált hasnlóképpen nyomást gyakorolni egészen az elsírásig, ami <természetesen> nem hatotta meg.
A kérdés az, hogy miért nem tudnak az emberek úgy viselkedni a másikkal, ahogy ők is szeretnék, ha hozzájuk állnának?
Másik meg, hogy aki észreveszi ezt magán, vajon tesz-e valamit, hogy ne ilyen legyen?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!