Szerintetek is lehetne Dunát rekeszteni a sok rosszindulatú, irigy emberrel? Vagy csak én lihegem túl a dolgot?
18/L.
Egyszerűen torkig vagyok azzal, hogy én a legtöbb embernek próbálok segíteni, és semmi viszonzást nem kapok. Sokszor csalódtam már, éppen ezért nehezen fogadok a bizalmamba bárkit is. Ettől függetlenül néha eljárok a barátnőimmel bulizni, csak hát.. Félek bízni az emberekben, mert mindig felvetődik bennem: mi történik, ha ismét pofára ejtenek?
Többen biztattak már arra, hogy ne törődjek senkivel és semmivel, a világ ugyanis nem az önzetlenségről szól, pláne nem a mai. De hiába próbálnak bujtogatni, én nem tudok érzéketlen érdekemberré válni,mint sokan mások. Ahogy így elnézem, a naivitásom a probléma, amit remélem, idővel ki fogok nőni.
Csak hogy konkrét példákat említsek: volt egy mélyszegénységben élő barátnőm, akivel annak idején rögtön egy hullámhosszra kerültem. Az én szüleim szellemi munkát végeznek, míg az Ő szülei fizikai munkából éltek, csak a fokozódó alkoholizmusuk miatt kipenderítették őket attól a cégtől, ahol dolgoztak.Önhibáján kívül nélkülözött, ugyanis a szülei alkoholisták voltak, az édesanyját már sajnos elvesztette. Emlékszem, rengeteg mindennel segítettük, egyszer még vásároltunk is neki 1-2 ruhadarabot, mert alig volt olyan ruhája, amit fel tudott volna venni, annyira elkoptak. Sőt, egy alkalommal az egyik pláza gyorséttermébe is elvittük. Megjegyzem, sosem járt azelőtt bevásárlóközpontban. Ez a bizonyos lány éhezett is, megesett rajta a szívem, éppen ezért rengetegszer megleptem húsáruval, péktermékekkel, tojással,stb. És mit kaptam hálául? A lány nem sokkal később lehordott mindennek. Pedig sosem gondoltam volna, hogy egyszer az anyagi különbségek éket vernek közénk. Egy kicsi faluban élek, tehát hamar eljutottak hozzám az információk. Olyanokat hallottam vissza az ismerőseimtől, hogy ez a bizonyos lány azt állította: mi így akartuk elérni, hogy jobban ragaszkodjon hozzám, meg akartuk vásárolni a szeretetét, pedig erről szó sem volt. És még olyanokat is mondott, hogy én mennyire álomvilágban élek, mert nem vagyok képes megbirkózni a valósággal: az ideák világába menekülök. Emellett összebarátkozott egy másik lánnyal, aki mindig is utált engem. Teletömte a fejét olyanokkal, hogy: "Ne barátkozz azzal a lánnyal, mert Neki hiányzik egy kereke!"
És egy idő után egyre jobban hallgatott a másik lányra, és fokozatosan eltávolodtunk egymástól.
Ráadásul sokszor érzem magam egyedül, mert a 4-5 barátnőmön kívül alig akad olyan ember, aki tényleg együtt érez velem és nem nevet ki, ha valami gond üti fel a fejét. Kezdek meghasonlani önmagammal.
Ti mit gondoltok? Velem van a probléma, vagy ti is a lelketekre veszitek az ilyesfajta dolgokat?
Kedves kérdező!
Nagyon megértelek, viszont javaslom, hogy légy óvatos
egyrészt avval, hogy ilyen kérdésekre hajlamosak előbb utóbb trollok ugrani, mert vérszagod van (= mert jóságot sugárzol), valamint
avval is javaslom óvatosnak lenned, hogy ki mit mond!
(Lehet, hogy akinek segítettél, nem is mondott rád negatívat, csupán hazudtak neked pletyka szinten; mindenesetre ezek szerint elcsavarták a fejét, de lehet, hogy mindösszesen csak ő (is) naív kissé.)
Pl az, hogy én óvó, féltő hozzáállással megnyilvánultam, eképpen akár gonosz, rosszindulatú ember is megnyilvánulhat sajnos, álcázva saját magát. Így sajnos elérHETi továbbá azt is, hogy a valóban jó emberekről ez a vonásuk nehezen derüljön ki, mert az ő "színeit" használja a sok gonosz is!
Pl emiatt nem tudhatod, milyen szándékú pl vagyok én, vagy bárki más. Idő kell hozzá, h esély legyen valamilyen valószínűságel sejteni.
...de hát az élethez kell némi kockázat is, pl a bizalom terén.
Pl rólad se tudhatja senki, milyen a szándékod, se senkiről, akit alig ismer az adott személy. Én általában meg szoktam előlegezni bizalmat másoknak, bizonyos esetekben. Nem ítéllek meg, mert ennyiból nem tudlak. Abból indulok most ki: tegyük fel, h jó és tartalmas, értékes ember vagy valóban, ahogy írod.
És egyébként ismerősek számomra is a tapasztalataid. A mai világ tele van -többségében önhibájukból IS eredő- agyilag és érzelmileg roggyant iskoláskorú, valamint nagykorú ostobákkal - de hát el kell fogadni az ő létezésüket is - a nehézségek, melyket okoznak ők nekünk, korrekteknek, az számunkra fejlesztő hatású (is) - ha úgy állunk hozzá! :)
Inspirálni is szoktam őket pozitívan abban, h fejlődjenek, de sokuk tompaagyú, hiába van akár 5 dilpomája, az nem sokat jelent ilyen szempontból -tehát az 5 diplomás ember is lehet a húgyagyútól az átlagoson át a zseniig sok mindenki-, mert az iskolarendszer főleg magolásra épít, tehát szinte csak memóriát, és ügyeskedést, jó időbeosztást mér, nagyon mást nem; esetleg továbbá minimális logikai érzéket és ennyi.
Tehát sajnos a lényeges intellektuális és érzelmi, erkölcsi értékeket NEM tanítja az iskola, se más lényeges tudást NEM fejleszt ki!
Nem igazán fejelszti ténylegesen az intellektust, se a kreativitást, se a gondolkodásmódot, se az önálló véleményalkotást! (A gyakorlatot meg mikor hol, mennyire....)
Talán a logika egy bizonyos, korlátolt szinten "egydimenziósan" oktatva van, ami úgy-ahogy érték, de sok más, még nagyobb érték oktatása hiányzik.
Nem beszélve, h számos negatívumra szoktat az iskolarendszer diákok milliárdjait, közvetett módon: szivatásra, mint a tanárok egy része; megfeleltetési kényszerre, könyöklésre, törtetésre, felszínességre, stb.
Tehát hiába léteznek diplomások is, a mai emberiség minimum 95%-a (diplomás és szakmunkás, meg úgy összességében véve az emberiséget, annak legalább 95%-a) erkölcstelen, ostoba, felszínes, gonosz valamilyen szinten. Bűzlenek a lelki romlottságtól... A maradék az talán ha 5%, és ott is van egy spektrum, a türhetőtől az átlagoson át a Teréz anyáig, meg a zsenikig, lényeglátókig.
Elgondolkodtató, h mindenki magas erkölcsű, és potenciálisan zseni - még amikor óvodás volt! Egészen addig. Úgy 4 éves korig, esetleg öt, vagy hat. Onnantól csak kevesek bontakoznak ki, és inkább erkölcsileg züllenek és korlátoltak lesznek, csak trükköznek, utánoznak, és memorizálnak sokan...
Persze a legtöbb ember csak a rosszalkodót, dacolót látja a 2-4 éves gyerekben, és nem a lényeglátót, sajnos. Pedig van mit tanulnunk a kisgyermekektől...
Lényegesebbeket tanulhat meg a felnőtt a kisgyermektől -ha van hozzá látása-, mint az egyetemeken, vagy gimiben! Nem mondom, h minden felesleges az iskolai tananyagokban ,de java részt káros és/vagy felesleges. Főleg, AHOGYAN oktatnak legtöbben, és főleg a rendszer miatt.
Rendelkezem diplomával, tehát LEHET némi rálátásom arra, hogy milyen sekélyes az oktatási rendszer. De tök mindegy ilyen szempontból, hogy van dipim.
(Egyébként senkit se utálok -ha olykor dühös vagyok joggal, azt meg nem nyomom magamba általában, de az hamar lecseng-, viszont gondolkodom önmagamról is, másokról is, és igenis szabad és kell hibákat is kielemezni.)
A Duna kevés lenne..
Talán még az atlanti óceán is..
Én tegnap lementem lakatot venni a vasredőnyömre a három utcára levő barkácsboltba.
2 perc múlva már ott tartott a beszélgetés, hogy nekem miből van ennyi meg annyi pénzem, hogy üzletet tudtam nyitni 35 évesen, amikor sokaknak 50 évesen egy milliójuk nincs..
Igazi retkek az emberek...
# 3/4
Abszolút!
Számolni nem tudnak, vagy megjegyezni kettőnél több dolgot egyszerre, vagy a pénzzel bánni..
Gáz ez a társadalom sokszor, kevés az értelmes ember.
Kedves előző, bár a véleméyned tudomásul veszem, de szerintem félreértettél valamit az írásomból, ha rám reagáltál (kettes és hármas beíró voltam).
Ugyanis ponthogy a memória az, meg az egyszempontú logika az, amit elvár az iskolarendszer, és épp ez a bajom evel: itt meg is áll atudomány, ráadásul e kettő felszínes érték csupán, a szememben. Materialista.
(Plusz szándkos tananyag hamisítás folyik évszázadok óta, többségében.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!