Lehet e úgy dolgozni, hogy figyelmen kívül hagyom az emberek hülyeségeit?
Ha egyébként érzékeny vagy akkor nem lesz könnyű, de lehetetlen sem. Ne bújj el, tarts fenn -akivel lehet- egy köszönős, hogy vagy típusú kapcsolatot, különben ezért kötnek beléd. A magánéletedből meg mesélj olyanokat, amik érdekesek, de nem mondanak túl sokat Rólad (ezt láttam a TV-ben, moziban voltam egy haverommal, képzeld mi történt a szomszéddal, stb.).
Nekem sok évi munkámba került, hogy ne vegyek mindent magamra. Ma már csodálkozom azon a kolleganőn aki mindenre ugrik és bárki két pillanat alatt felhúzza.
Honnan tudod hogy milyen emberek vannak ott, ahol majd csak ezután fogsz dolgozni?
Már eleve előítélettel állsz neki a dolognak, így nem nagyon fogsz boldogulni.
hmm Értem! akkor csak nagyon minimálisan tartom fent azt a szintet. Amúgy meg ha szekálnak, miért várják el azt hogy olyan legyek mint ők ? amúgy is nem az a közhelyes duma van hogy ne érdekeljen mások véleménye..
pont az a cél hogy nem akarok olyan lenni hogy minél többet mutassak magamból csak hogy észrevegyenek, amit sokan csinálnak feltűnésből, hogy kiteregetik mindenüket.. én meg nem vagyok olyan
Nézd, legtöbb helyen a főnökök is törekednek arra, hogy beosztottaik összeszokott csapatként egymást kedvelő emberek legyenek, mert így nincsenek a munkát hátráltató belső konfliktusok.
Ahhoz pedig, hogy a kollégákkal megkedveltesd magad, muszáj egy kicsit személyes dolgokról is időnként beszélni.
Persze ez akkor könnyű, ha kollégáidat nem érzed szinted alattinak (ha annak éreznéd őket, annak tipikusan az az oka, hogy Te nem hajtottál eléggé, hogy elvárásaidnak megfelelő közegbe kerülhess) és nagyjából rendben a magánéleted is.
Csak egy példa:
Jön egy csoporthoz egyszerre két új próbaidős kolléga. Az egyik haverkodik, nem akar a régiekhez képest eminens lenni ezért a csapat befogadja, a másik meg bizonyítani akarja hogy ő minden régi kollégánál jobb munkát végez, egy felesleges percet sem pihen. Szinte borítékolható hogy az ilyen új kollégának előbb-utóbb a többi régi kolléga kezd alátenni, azért hogy egyéni teljesítményével ne emelkedhessen ki.
A következmény meg, hogy a főnök már azt állapítja meg, hogy a minden percet munkával töltő új kolléga összességében kevésbé hatékony munkát végez, mint a régi kollégákkal lógó, naponta 3-szor kávézó új kolléga, ezt mutatják a nyers mutatószámok is. Az eminens munkafolyamatait mások hátráltatják, míg a kávézgatós új kollégának zseniális érzéke van ahhoz hogy együttműködést igénylő feladatokat nagyon gyorsan megoldjon (mert őt segíti a többi kolléga). Tehát a kávézgatós kolléga a hatékonyabb munkaerő, őt kell megtartani, a másik megy a lapátra.
Igaza van a 6-osnak, magaddal tolsz ki, ha nem haverkodsz egyáltalán. Voltam ilyen helyzetben, a legelső melóhelyemen, csak dolgoztam, és nem tartottam a többiekkel cigizni-kávézni-pletyizni, elvégre dolgozni voltam ott. Mikor kijöttek a félévi eredmények, magasan az enyém volt a legjobb. Onnantól elkezdtek fúrni és le is léptem onnan, de nem volt egyszerű lelkileg elfogadni ezt, időbe telt.
Ha már a munkakezdés előtt látod, hogy neked nem szimpatikusak a leendő munkatársak, hasznosabb lenne más munkahely után nézni, mert idővel kicsinálhat az ilyen közeg.
Sok év múlva már jobban fog menni a magánélet és a munka egyensúlya, el tudsz majd beszélgetni mindenkivel annyira, hogy a munkát ne hátráltassa.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!