Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy csak művészl...

Miért van az hogy csak művészlélek emberekkel tudok beszélgetni normálisan?

Figyelt kérdés
Velük akármiről lehet beszélgetni. Ha mondok valamit értelmesen, figyelmesen végighallgatják és őszintén hozzászólnak a témához. Általában egyetértek velük. Ugyanúgy lehet velük hülyülni és a humorérzékük is helyén van. Velük ellenben a többséggel nem találom el a közös hangot. Hiába mondok bármit is. Lereagálják értelmetlenül és ha valami vicceset mondok, ők azt nem értik csak lesnek hülyén. Olykor úgy érzem ez ellenem szól, hogy ennyire nem foglalkoznak azzal amit mondok. Mi lehet a probléma? Pedig ők egymással jól el tudnak beszélgetni. Más is élt már át hasonló szituációt?
2016. jan. 7. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Nem vagyok egy művészlélek, viszont bárkivel simán el tudok beszélgetni. Még veled is, kedves kérdező. Tehát az állításod kétlem, hogy megállja a helyét :)


Hogy ne legyen OFF: Mivel ők értelmesek, így egyértelmű, hogy értelmesen válaszolnak, ha értelmesen írsz nekik. (ennyi szóismétlést sem használtam még egy mondatban)

2016. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az állításaim nem fikciók, hanem tények. Nagyon is megállják a helyüket sajnos. Megtörtént esetek. Erős lenne azt állítanod, hogy el tudnál beszélgetni egy vadidegen személlyel. Mellesleg azt nem mondtam, hogy "nem tudok beszélgetni" másokkal, de velük üres a társalgás és számomra kínos is. Ez miatt előbb-utóbb kerülöm is a társalgást ilyen személyekkel, ebből alakul ki, hogy nem is beszélgetek az illetővel többé vagy kerülöm. A beszélgetést nem írásban értettem, hanem szóban, élőben. Elsősorban hasonló cipőben járó emberektől várok válaszokat. Hogy ők hogyan kezelik ezeket a szituációkat? Eléggé összetett. Mivel a számomra értelmetlen emberek, az értelmetlen embereknek értelmes embereket jelentenek és fordítva is igaz, hogy az értelmetlen embereknek az értelmes, értelmetleneknek tűnnek. Ezzel nincs is gond, mert érthető, de hogyan lehet kezelni az ilyen eseteket? Nekem ez így rossz, mert általában mindig olyan emberek vesznek körül, akik nem értenek meg. Ritkán kerülök olyan helyre, ahol megismerek hasonló személyiséget, mint amilyen én vagyok. Nyilván nem várhatom el mindenkitől, hogy megértsenek, de azért ennyire nem szeretnék kilógni a sorból, hogy az emberek 99 százalékával ne tudjak legalább egy minimális szinten közös hangon rezonálni. Hiába mondok bármit is értelmesen, ha nem értik. A művészlélek emberek, pedig egyből megértenek, nem pedig csak állnak, bambulnak hülyén.
2016. jan. 7. 23:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyiban hasonló, hogy az elvont emberekkel sokkal megértjük egymást és sokkal jobbakat beszélgetünk. Eközben a nagy többség inkább gyakorlatias, nem igazán érdekli az, ami engem igen, engem pedig nem igazán érdekel az, ami őket igen. Nincs ezzel baj, nem tartozhat mindenki a gyakori lelkialkatok valamelyikébe. Általában sikerül megtalálnom azokat az embereket, akikkel kölcsönösen jól érezzük magunkat, ami pedig a többieket illeti - nos, nem velük fogok világ körüli útra menni. De nem is kell.
2016. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs, amikor ezt a választ írtam, még nem láttam a #2-es válaszod.


Nekem több szempontból is nagy szerencsém van. Egyrészt, sikerült olyan szakmát választanom, ahol elég sok a rokon lélek. Másrészt, elég zárkózott is vagyok, nem élem meg negatívan, ha egész nap alig beszéltem valakivel.

A régi, gyerekkori barátaim közül sokaknak más irányba alakult a személyisége. Egy részükkel ma már nem sok közöset sikerül találni, eléggé le is épült a kapcsolat. Valakivel inkább közös tevékenységeken, mintsem mély beszélgetéseken keresztül próbálok érintkezni. Időnként pedig próbálom úgy felfogni, mint lehetőséget a tanulásra, fejlődésre, pl. ha meghallgatom valakitől, legutóbb mit szerelt a kocsiján.

Random emberekkel nem beszélgetek túl sokat, de amikor igen, próbálom visszafogni magam, nem traktálni őket a hülyeségeimmel (legfeljebb egy kicsit puhatolok, vevők-e azokra a dolgokra, amikre én :) ) Ilyenkor igyekszek úgy fogalmazni, hogy ne érezzék idegennek. Ez néha jólesik és kihívásnak érzem, de többnyire inkább fárasztó. A különböző érdeklődés és kommunikáció miatt hosszabb távon inkább hallgatás lesz belőle. De nem is baj, jobb, mint erőltetni. Különbözőek vagyunk, ez van.

2016. jan. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Nem tudom, pontosan, hogy vagy miért van ez így, de én is hasonlóan vagyok. Sőt, nálam annyival rosszabb a helyzet, hogy én extrém félénk vagyok, és nagyon nehezen nyílok meg, vannak, akiknek évek után se sikerült. Viszont azt én is tapasztaltam, hogy nem mindegy, kivel beszélek. Én is általában úgy érzem, hogy kilógok, más vagyok, nem értenek meg. Mert interneten nincs problémám a társalgással, már úgy értem, magával azzal, hogy merjek írni valamit. Ellenben a témákról, amik érdekelnek, leginkább sorozatok, történetek, videószerkesztés, írás, azokról kevesekkel tudok beszélgetni. Az ismerőseimmel nem nagyon vagyok egy hullámhosszon, még a családtagjaimmal se tudok sokszor beszélgetni, van, hogy igen, de nagyon sokszor meg nem. Mert a kedvenc témáimon belül is mindenkinek más tetszik. Például a többség odavan a sorozatokban lévő, nyálas szerelmi szálakért, míg nekem egészen más típusú kapcsolatok tetszenek. Sajnos, olyanokat, amiket szeretek, nem nagyon írnak, nem nagyon mutatnak, vagy ha mégis, azt sokkal kevesebben szeretik. Ez azért is gond nekem, mert író szeretnék lenni, és nem fogok olyat írni, amilyet a többség szeret, csak azért, hogy eladható legyen, ha az nekem nem tetszik.

Engem is nagyon zavar ez az egész. Úgy szeretnék hozzám hasonló embereket találni. Néhány internetes ismerősömmel (külföldiekkel) egész jól megértem magam, de jobb lenne, ha a közelben is lennének ilyen emberek. És azok közül is kevesen vannak, szóval nem tudom...

Nehéz ez.

Nem hinném, hogy igazából nagyon tudnék segíteni. Mivel magamon se tudok. Fogalmam sincs, hol találhatnék hozzám hasonlóakat. Így sajnos, neked se tudok ebben tanácsot adni.

Mégis, gondoltam, megosztom veled a tapasztalatomat, hogy lásd, mások is éreznek hasonlóan. :)

2016. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen tapasztaltam. Jómagam alkotó vagyok(grafika/manga/szobrászat/varrás és még sok mindent tervezek) Sokszor kicsi korom óta nem voltam túl beszédes pl ovi-suli társakkal, már csak azért is mert a koromhoz képest fejlettebb gondolkodással rendelkeztem. Mindig idősebb társaságba voltam, de az se volt az igazi. Engem nem érdekeltek olyan dolgok, mint a legtöbb embert pl ki hol milyen részeg volt stb. Mai napig össz-vissz eddigi életem éveiben 16 emberrel tudtam értelmesen elbeszélgetni. Jelenleg nincs baráti társaságom sok okból, de leginkább azért, mert hátba szúrást tapasztaltam vagy/és számomra unalmasak.

Szélesebb témakörben érdeklődő/tájékozott emberekkel jobb a társaság, mint pl unalmas ki mikor hol baszott be témákat hallgatni...stb

2016. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez velem is teljesen így van. Bár mondjuk én jobb szeretek egyedül lenni. De ez is csak amiatt van, mert nem találtam még olyan barátot akivel jól megértem magam. De nem vagyok, vagyis voltam olyan csendes soha. De mióta új suliba kerültem azóta tele vagyok önbizalom hiánnyal. Hiába erőlködök, én nem tudok olyan jól beszélni velük mint ők egymással. És erre azt az egyszerü magyarázatot találtam, hogy én más vagyok mint a többiek. Úgyhogy neked is ezért lehet bajod a társalgással.
2016. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!