Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezdek el remegni az...

Miért kezdek el remegni az alkohol közelében?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Idén tavasszal ismerkedtem meg közelebbről az alkohollal, és azóta általában havi 1-2x barátaimmal mélyítjük ezt az ismeretséget..


Nagyon érdekes és ijesztő dolgot figyeltem meg:

A buli/ivás előtt mindig iszonyatosan remegek! Tehát általában az első 2-3 italnál (tökmindegy, hogy sör vagy esetleg pálinka) gyakran annyira remegek és izgulok, hogy még a cuccos is kifolyik a felespohárból, mielőtt meginnám.

Vicces, mert a kezdeti remegésen kívül általában soha semmi bajom, de elég szánalmasnak érzem magam néha..


Azt hittem, hogy biztos a sok idegen az oka és miattuk izgulok, de tegnap megtört a jég és a családdal is volt egy kis iszogatás (=5 emberre volt egy üveg bor, meg egy egy 18%-os likőr) és ugyanúgy remegtem, mint a buliban..


Ez mitől lehet?


2015. dec. 25. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyira vágysz rá,hogy így jön ki más ötletem nincs :D
2015. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mert az ilyen piáktól én is remegnék, ha meg kell inni, miért nem mást iszol? attól nem izgulnál annyira, meg mélyebb pohárból vagy üvegből igyál és nem locsog annyira ki. vagy kérd meg haverjaid első pohárnál itassanak meg és utána már úgyis oldódsz és nem fogsz locsálni
2015. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érzed az ERŐT.

Kezdés előtti stressz, félsz h remegni fogsz és ettől a félelemtől tényleg elkezdesz remegni.

2015. dec. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

16 évesen,tavasz óta ez nem pia probléma (még).

Szerintem neked lehet valami szorongásos,szoc.fóbos pszichés problémád,és az alkohol hatására érzed magad nyugodt,stabil,laza embernek.

Viszont tudod (vagy az agyad tudja belül),hogy ez kemény függőséghez vezethet,ezért pánikolsz be ivás előtt.

A szervezeted így tiltakozik.

Lehet hogy nagyon hülyén hangzik,amit írtam,de nekem sok problémám volt (még néha van is) az alkoholfogyasztás miatt.Hidd el,hogy félre kell tenned a piálást,nem hinném hogy neked való.

A háziorvosodnak mondd el ezt az egészet,nem ciki,aztán ő általa,meg egy pszichiáter által több minden kiderül a problémádról.

2015. dec. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:
Jó kérdés, de kizárólag pszichés lehet. Ha érdekel, menj el pszichológushoz, az a dolga, hogy ilyeneket kiderítsen.
2015. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
UUu. Nekem is ugyanez van,nem tudom mitol.
2015. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!