Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dohányozni nagyobb örömet...

Dohányozni nagyobb örömet jelent, mint másra költeni azt a pénzt?

Figyelt kérdés
A sógornőmet nagyon zavarja, hogy nekem jó ruháim vannak, gyakran beszólogat emiatt. Sokszor elmondja, hogy nem tud sehová se elmenni, mert nincs, amit felvegyen, meg nem megy mindenkinek olyan jól, mint nekem (én valamivel többet keresek, mint ő, de szinte kizárólag turkálóban vásárolok). Ő erősen dohányzik, napi több mint egy dobozzal szív. Mondtam már neki sokszor, hogy olcsó helyeken vásárolok, szívesen elviszem magammal, ha akarja, de nem érdekli igazából. Nem akartam vele igazi konfliktust, nem mondtam a szemébe, hogy a cigi árából vehetne ruhákat is, pedig lehet, hogy ezt kéne. Tudom, hogy a dohányzás függőség, de a férjem is dohányzott, és mégis letette. Mióta ismerem a sógornőm 8 éve, soha nem próbált meg leszokni (vagy legalábbis nem mondott ilyet). Ha legalább próbálna, akkor még megérteném a helyzetet, de így nem... Ja, és persze szívesen nekiadnám azokat a ruhákat, amit már nem hordok, de nem kéri, neki "nem ez a stílusa". Aki dohányzik vagy dohányzott, az talán el tudja nekem mondani, hogy mit érezhet ő? Ennyire "megéri" a dohányzás, ennyire nagy pillanatnyi örömet okoz, hogy rengetegen inkább arra költik a pénzt, és meg se próbálnak leszokni, ahelyett, hogy mást vennének belőle?

2015. nov. 7. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Én napi 1.5 dobozzal szívok körülbelül,nem vagyok rá büszke.

pillanatnyi öröm?

Hát az első1-2 szál még igazán jól tud esni,a 10.és a 21.között már nincs nagy különbség.

Egy jó izű, kiadós kajálás után persze első a cigi,akárhányadik az,és jól is esik:D

A sógornőd fent hordja az orrát,és arcskodik,meg sajnáltatja magát,ne foglalkozz vele.

Sok pénzt meglehet vele spórolni,ha az ember abbahagyja.

Főleg,mert nem normális,ami itthon történik egészségvédelem céljából,lassan luxus dolog lesz a dohányzás...semmi mást nem érnek vele el,csak egyre többen fogják szívni az ukrán kecske xaros Marlborot,vagy ki tudja mit,az meg hihetetlenül káros,és nagyon sok adóbevételtől is elesik az állam,de ez már egy másik kérdés.

A dohányzás nem olyan,mint az alkohol,akaraterő kérdése,az ember le tudja-e tenni.

2015. nov. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én se tudtam soha ezt megérteni.De észrevettem,hogy ha valaki dohányos és nem telik neki semmire,de cigire mindig futja...
2015. nov. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

A dohányzás nem okoz örömet.

Mindenki, aki dohányzik/dohányzott már, tudja, hogy ez k..rva szar dolog. Büdös, füstös, retkes gané.


A dohányzás általában "menekülő út". "Amég ezt a cigit szívom, kilépek a külvilágból, addig nem b..szogathat senki. Mintha elmentem volna a WC-re" alapon. Aki nincs megelégedve valamivel az életében, az dohányzik. ("Sok a munka, na akkor most szívok egyet." , "Elhagyott a csajom, na akkor szívok egyet". Van olyan is, akinek már tényleg örömet tud okozni, mert annyira üres az élete. A 15-16 éves kis f..szrágóknál meg az "Én ettől most k.rvára nagy ember leszek" felfogás megy.


Megmondom őszintén: Ehhez semmi más nem kell, csak AKARATERŐ. Mágnesterápiázzák meg nikotintapaszozzák meg azt, akinek két anyja van! Akaraterő kell. Fogni, kib..szni a kukába, aztán hagyni a francba. Meg lehet csinálni. Nem lehetetlen. A kifogásokat meg mindenki dugja fel magának. :)

2015. nov. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én cigizek,de azért napi egy doboz az sok,ha nekem napi 1 dobozt kénne vennem akkor már inkább leszoknék,mert az nagyon sok.

Én az olcsó megoldást választom,mert kis csóri vagyok:) de így legalább futja ruhákra is!néha..:)

Töltöt cigit szívok és hetente egyszer veszek egy dohányt.

Ha jobban megy,akkor meglepem magam egy normális cigivel,de ennyi..

Engem nem érdekekne ha panaszkodik a sogornőd,hamár nem gondolkodik..

2015. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem válasz a kérdésre, de amióta dohányzom, kevésbé vagyok magányos. Régen nagyon nehezen barátkoztam, (mintha ki lettem volna közösítve), de a cigi valahogy összehozza az embereket. ;)
2015. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki nem fuggo az soha nem fogja megerteni egy fuggo motivacioit.
2015. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én soha életemben nem dohányoztam.


De adott esetben szerintem ennek semmi köze a dohányzáshoz;

a sógornőd egyszerűen kötözködik.

2015. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!