Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell csak emiatt előítél...

Miért kell csak emiatt előítéletesnek lenni?

Figyelt kérdés

Kicsit már kezd zavaróvá válni, hogy a legtöbben elítélnek, mert roma vagyok, és egyáltalán nem állnak velem szóba. Múlt hónapban kezdtem el dolgozni, szerencsére normális emberek vannak ott, legalábbis a legtöbbjük az. Például egyik munkatársammal sikerült baráti kapcsolatot kialakítanom, vele sokat szoktam ide-oda menni munka után,szerinte teljesen normális vagyok, és velem tényleg egy élmény beszélgetni.

De van a másik véglet. Ők lenézőek velem, semmit sem képesek velem normálisan közölni, kibeszélnek a hátam mögött, hogy biztos össze-vissza lopok mindent és biztos összejöttem az előbb említett kolléganőmmel. Először is, caak jól kijövünk, mi a probléma ezzel? Másodszor is, van családja, szóval barátságnál több sosem lesz. Harmadszor is, nem a származás miatt kell megítélni másokat. Tudom, hogy az embereknek mi az átlag megítélésük rólunk, és tudom, hogy nem könnyű elsőre elhinni, ha azt mondom, hogy nem olyan vagyok mint a többi, de még csak esélyt sem adnak, hogy megismerjük egymást. Általában jól kiszoktam jönni az emberekkel, bár ha olyanokkal vagyok körülvéve, akkor nem mindig vagyok szószátyár, de mindig igyekszek jó benyomást kelteni, amit nem csak megjátszok, hanem én ténylegesen más vagyok.

Szüleim is ugyanolyan emberek mint a többiek, de őket is érték bántó megjegyzések.

Eddig csak egy kapcsolatom volt, de az sem volt az igazi, mert amint a lány szülei megtudták, hogy roma vagyok, azonnal tiltani kezdtek tőle. Szó szerint elküldtek melegebb éghajlatra, pedig még csak nem is ismertek engem.

Nem értem mire jó ez a diszkrimináció. Annyira jellemző manapság az emberekre, hogy ilyenek miatt ítélkeznek, és nem tudják, hogy ez nekem mennyire rosszul esik.


20/F


2015. okt. 17. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudják, hogy rosszul esik. És? Genetikailag olyan a faj, hogy más alfajok érzelmeivel nem foglalkozik és elhárítja a veszélyforrást.
2015. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha valaki meghallja a "cigány" vagy "roma" szavak egyikét, nem feltétlenül az olyan emberek jutnak eszébe, mint amilyen te vagy. Főleg Kelet-Magyarországon. Sajnos nem véletlenül.
2015. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj, hogy még nem régóta dolgozol ott.Szerintem ha rendes vagy, ezt majd úgyis felismerik idővel és megbarátkoznak remélhetőleg veled.A kollégád is biztosan segíteni fog beilleszkedni.

Én például nem vagyok roma, mégsem tudtam eddig egyik munkahelyemen sem igazán jól érezni magam és tökéletesen beilleszkedni, mindig volt egy-két idióta, akinek "szúrtam a szemét" valamiért.Tehát akik eleve felszínes ítélkezni szerető emberek, azoknak mindegy, miért, de találniuk kell valamit a másikban, amivel csesztethetik, undorító.

Hát én inkább örülnék egy roma de normális kollégánk, mint egy ilyen fúrogatós, másokat kibeszélő idiótának.

2015. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy te is iszod meg a levét a dolgoknak.. de azért ezt a szent értetlenséget ne vidd túlzásba. Nincs egyetlen ember sem az országban, akinek ne lett volna mar betörős/autólopós/utcán belekötős/suliban szemétkedős kalandja, ami egy romával kapcsolatban kellemetlen emlékeket hagyott benne. Hogy ne említsem Szögi Lajos tanár urat... szóval ne add elő ezt a "nem értem, miért bántanak" című műsort, hanem vedd tudomásul, hogy neked mindig mindenhol bizonyítanod kell, mielőtt elfogadnak. De hogy ne vádolj közömbösséggel, én ugyanezt élem át magyarként Svájcban.. :D ez van, bírni kell.
2015. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az emberek már túl sokat csalódtak a romákban (lopás, késelés, fenyegetèsek). Miskolcon a régi rendőrfőkapitány állásába került, hogy az igazat kimondta: a bűncselekmények elkövetői 10-ből legalább 9 alkalommal romák. Valljuk be a legtöbb roma nem valami jóindulatú a fehérekkel szemben és fordítva.

Diszkrimináció, rasszizmus mindig lesz és egy szinten szerintem egészséges is. (pl. most a migránsokkal szemben de ebbe ne menjünk bele)

Viszont hosszú idő alatt, ha megismernek ez a helyzet változhat.

Én ismerek jóindulatú, jófej romákat. Sőt apai ágon vannak roma rokonaim is. Viszont az alpári réteget senki sem kedveli.

2015. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönd meg a többi cigánynak. Én is Kelet-M.o.-i vagyok és 10 cigányból kb 1 normális tapasztalaim szerint.
2015. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te normális vagy, de menjünk egyel tovább, azt honnan tudja bárki is, hogy nem áll mögötted valami puruttya família? Vagy legalábbis pár rosszhírű családtag? Joggal és okkal tartanak a magyarok a romáktól. Nem kell adni itt a nagy álszentet, telejsen fölösleges. Mind jól tudjuk, miért előítéletesek az emberek. Amíg ennyi rosszéletű cigány van, amíg enny ia hozzájuk köthető bűncselekmény, addig ez az előítélet nem fog változni.
2015. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Emberek! Igazatok van, de támadjátok már, hogy ő az álszentet adja! Csak leírta, hogy ez neki mennyire rosszul esik és ettől nehezebb az élete.


Igen, elég szomorú dolog, hogy egy-egy embernek szívnia kell a "faja" miatt (nem jutott eszembe szebb szó, bocsánat).


Szerintem mindenki utálja a romákat. Mindenki tudja, hogy miért. De azért ebben a politika is nagy szerepet jtászik és nagyon is hibás.


Kérdező: szerintem ne add fel. Semmiképp se "gyűljön" benned a harag és kezdj el utálkozni. Nehéz, de mint látod, ez a "diszkrimináció" adott. Ezzel kell élned. De lesznek emberek, akik majd elfogadnak és normális barátaid is, meg kapcsolatod is. Meg kell tanulni ezzel együtt élni.

2015. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Ma már leírtam, egy hasonló témában a véleményem.

S neked is csak azt tudom mondani,mint az előző kérdezőnek.


Az isten az embert teremtette meg!


Ne azt nézd mit mondanak, hanem hogy ki mondja!

2015. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!