Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az embereket be...

Szerintetek az embereket be lehet sorolni értékes és értéktelen kategóriába?

Figyelt kérdés
Van pár srác a suliban. Valahogy szóba jött a téma hogy a suli fele értéktelen nyomorékokkal van megtöltve. Ebben rajtam kívül mindenki egyetértett. Meg is indokolták, az olyan emberekre mondták akik mindenből csak elúsznak, nem tehetségesek semmiben hanem csak vannak. Meg is indokolták hogy akik nem értéktelenek azok miért nem azok. Én személy szerint megkaptam azt hogy értékes vagyok, de kikértem magamnak. Szerintem az embereket nem lehet így bekategorizálni. Ti mit gondoltok?
2015. okt. 15. 22:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem vannak a társadalom számára haszontalan, így értéktelen egyének, kevés de van.

Ha már dolgozik(nem csak munkája van), akkor számomra értékes

Ha nem dolgozik, de alkot akkor is értékes(fest, barkácsol, fejleszt)

Ha nem dolgozik, de mondjuk háztartásbeli, és jól neveli a gyermekeit akkor is értékes.


Számomra az értéktelen emberek:

Súlyosan szellemi fogyatékosok

Nyugdíjasok

cigányok(bár bennük meg az az érték, hogy megtanítják az embereket, hogy ne várjuk nyílt karokkal a migránsokat). És itt most nem azokra a cigányokra gondolok akik tanulnak, dolgoznak stb, hanem azokra akik lopnak, sorozat gyártják a belterjes agresszív gyerekeiket és egész nap semmit nem csinálnak

2015. okt. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább érdektelennek mondanám. A legtöbb ember nem érdekel, de nyilván ők is fontosak valakiknek.


Szerintem senkinek nincs joga ítélkezni mások felett, főleg nem etekintetben. Senki nem Isten, márpedig ezek az értéktelennek ítélt emberek léteznek, ugyanúgy ahogy azok akik megítélik őket. Nekik több joguk van az élethez? Nem hinném. Mindenki ugyanolyan ember, maximum az "érdemei" mások.

2015. okt. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem sincs olyan, hogy valaki értéktelen. Miben mérjük? Én arra sem mondanám rá, hogy értéktelen, aki teszem azt nem dolgozik, nem tehetséges semmiben. Amíg másoknak nem árt, hagy élje úgy az életét, ahogy neki tetszik, rengeteg más dolog, belső tulajdonságok tehetik értékessé.


Ez, hogy a társadalom számára értékes az egyik legnagyobb butaság számomra. Kevés olyan ember van, aki a társadalomért dolgozik...elsősorban mindenki a maga megélhetéséért, a saját érdekéért dolgozik. Még a legtöbb orvos stb is, persze másokon segít,de elsősorban azért jár be a munkába, hogy megkeresse a fizetését.


Nincsenek kategóriák, hiszen nincsen egy mérce, ami alapján el lehetne dönteni, hogy értékes-e valaki vagy sem. Minenki éli az életét, ahogy tudja.

2015. okt. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Embertelen dolog valakit megbántani azzal, hogy értéktelen, csak azért mert nem tetszik nekik és tulajdonképpen nem jelent semmit számukra az illető értékei.(pl. ha nem tehetséges az iskolában, de másféle értékei vannak, legyen akár az, hogy szeretni való, kedves ember). Vannak olyan emberek is, akik bizonyos téren épp azért nem jók, mert abban a dologban való megfelelést képmutatásnak érzi.

Ha az osztálytársaid nem tartják ezt az álláspontjukat egy véleménynél többnek, akkor szerintem másrészről érthető, hogy az embernek a magányügyein belül lehetnek olyan problémázásai, hogy számukra nem értékes emberek veszik körül, de ez sokkal bonyolultabb téma, hogy másokra mutogató címkézésekben merüljön ki.

2015. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg *számukra* tényleg nem értékesek azok az emberek, ha nem valóban nem tehetségesek semmiben, míg ők szubjektíven eszerint ítélnek, de sértően hathat, hiszen tehetségtelenség nem nevezhető nyomiságnak.

De ilyenkor nem azzal cáfolnék, hogy "mindenki értékes" közhely, hanem konkrét ellenérvvel jönnék, amitől konkrét személyeket értékesnek tartok :)

2015. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán igen; bár nem mindenkori pillanatnyi helyzet szerint.

Inkább hasznos és haszontalannak mondanám.

És a haszon nem tárgyi, hanem lehet jó szó is, vagy, valami, aminek a következményeként valaki más hasznosnak érezheti magát. Így kerülnek a segítségre szorulók a hasznos kategóriába, hogy mások nekik segítve érezhetik magukat olyannak, akikre szükség van.


Talán jobb is olyan kategóriákat csinálni, hogy akikre szükség van, és akik teljesen nélkülözhetők.

2015. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

az ilyen témák, a szememben, mindig a cikizés szándékára hajt, mert ha belegondolok, önmagában olyan fogalmat sem használok emberekre, hogy "értékes", mert úgyanúgy senkit sem ismerhetek eléggé, volt rá példa, hogy kiábrándultam valakiből, aki azelőtt "értékes" volt.

csak a magam lelkiismeretét érintve használom ezt a fogalmat.

viszont ha így összehasonlítgat valaki másokal(magával), akkor keltheti azt az érzést másokban, hogy ők értéktelenebb, ettől jobban nő az egojuk, lényegében ez is a célja az ilyen témáknak általában

2015. okt. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!