Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó kategóriába került? Remélem...

Jó kategóriába került? Remélem, igen. A kérdésem az

Figyelt kérdés

hogy ki mennyire képes internetes levelezésekből megismerni valakit?Szerintem sokat elárul rólunk,hogyan fejezzük ki magunkat ,és ez nincs másképp a digitális térben sem.

Mire kell odafigyelni?



2014. nov. 28. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

So-so. Vannak olyan csak élőben megtapasztalható tulajdonságok, ami a levelezésből nem derül ki, és nagyon sokat dobnak az összképen (beszédstílus, testbeszéd, viselkedés, külső).


Egyébként netről házasodtam, de kellett hozzá, hogy lássam élőben is.

2014. nov. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Képesek az emberek levelezés során úgy elképzelni a másikat, ahogy olvassák.

Nem kell ehhez félre olvasni, elég csak más hangnemben, más hozzáállással értelmezni a szövegeket.

Ilyenkor kialakuló kép folyamatosan torzul egy kicsit, és amikor találkoztok élőben, akkor más képet fogsz látni, mint, amit elképzeltél.


Ezzel nincs baj.


Akkor van gond, ha nem tudjátok a kettőt külön kezelni és az elképzelteket veszitek valóságnak. Bizonyos értelemben a gondolatokat meg lehet ismerni, de kicsit félre is lehet ismerni.

Ez ellenben egyre nehezebb-és-nehezebb, ha sokat leveleztek.


Én úgy vagyok vele, hogy vagy levelező társat tartok, vagy pedig 4-5 levélváltáson belül szeretek élőben is találkozni, vagy legalább telefonon beszélgetni a másikkal.


(Levél az én olvasatomban legalább fél, de inkább egy-két oldalas értelmes szöveg ...)

2014. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Simán kiismerhető, főleg ha sikerül felbosszantanod:)
2014. nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!